Bohaterem cyklu ABC menadżera jest Michał Zachara, COO gliwickiej firmy KP Labs, o której zrobiło się głośno po ogłoszeniu, że buduje polskiego satelitę.
2020-10-29 3509Santander Bank Polska zamierza zwolnić grupowo około dwóch tysięcy pracowników – poinformował 29 października bank w komunikacie. Jeszcze dziś hiszpańska firma finansowa rozpocznie w tej sprawie konsultacje ze związkami zawodowymi.
2020-10-29 2338Adam Milewski, były dyrektor audytu wewnętrznego JSW zwolniony z pracy po wykryciu milionowych nieprawidłowości w spółce, wygrał z pracodawcą w sądzie pracy. Ale do pracy nie wrócił.
2020-10-27 14723Kierował fabryką Maserati we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych wdrażał nowy model Jeepa Cherokee, a od dwóch miesięcy kieruje fabryką Fiata w Tychach. To Tomasz Gębka, Ślązak z Katowic, nowy dyrektor FCA Poland w Tychach. Rozmawiamy z nim m.in. o presji w kierowaniu jedną z najlepszych fabryk samochodów na świecie, cechach charakteru, jakie trzeba mieć, by odnieść sukces w międzynarodowej korporacji, o przyszłości motoryzacji, o życiu na walizkach czy różnicach między Włochami, Amerykanami a Polakami.
2020-10-26 3408Ten rok to prawdziwe tsunami, nie tylko dla polskiej gospodarki. Przedsiębiorcy jeszcze nie zdążyli pozbierać się po wiosennym lockdownie, a teraz wchodzimy w kolejny etap obostrzeń. Wiele firm dało radę się przygotować i wejść w tryb pracy hybrydowej albo w pełni zdalnej. Nie wszyscy jednak mogą prowadzić biznes w ten sposób. Niestety, skutki pandemii COVID-19 będziemy odczuwali przez długi czas. Wiele przedsiębiorstw upada albo ma ograniczoną możliwość prowadzenia działalności - mówi Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.
2020-10-16 3025Start-upy z całego Śląska mogą zaprezentować swoją ofertę podczas Podczas Wodzisławskiego Dnia Przedsiębiorczości EduBiz.
2020-10-15 2182W czasie pandemii oszuści nie marnują czasu. Na celowniku cyberprzestępców znalazły się ostatnio przedsiębiorstwa, które oczekują na przyznanie ochrony znaku towarowego. Fałszywe pisma podpisywane przez „Filipa Radziwiłła” zaczęły spływać do podmiotów z datą 5 października. Tymczasem Urząd Patentowy RP wysyłkę oryginalnych decyzji rozpoczął dopiero z dniem 12 października. Poszkodowanych może być nawet ponad 5 000 firm! - pisze z Kancelarii Adwokackiej Duraj Reck
2020-10-14 2177W niniejszym artykule, dzięki uprzejmości Kancelarii Adwokackiej Adwokata Jarosława Reck w Katowicach przybliżony zostanie temat przygotowanego i wdrożonego przez Ministerstwo Rozwoju programu pomocy dla przedsiębiorców w ramach Polityki Nowej Szansy. Program ten znajduje swe prawne umocowanie w Ustawie z dnia 16 lipca 2020 r. o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców.
2020-10-13 2772Bohaterem cyku ABC Menadżera jest Michał Zwyrtek, dyrektor w PricewaterhouseCoopers Polska w Katowicach.
2020-10-12 3965Myślimy kilka kroków do przodu. To są właśnie perowskity, gdzie za dwa, trzy lata nie będzie można konkurować z nami pod względem technologicznym, bo będzie to kompletnie inna, lepsza, nowocześniejsza technologia - mówi Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy, firmy branży fotowoltaicznej, w rozmowie ze ŚląskimBiznesem.pl.
2020-10-08 4687"Zabił go prąd". Właściciele rodzinnego sklepu o jego zamknięciu poinformowali... na klepsydrze
3178Samochód roku 2023 pochodzi ze Śląska! Fabryka Jeepa Avengera działa w Tychach
2705Rekordowy rok: PGG sprzedała 1,5 miliona ton węgla. Spółka chwali się wynikami e-sklepu
2631Najem pod biznes? Tylko dla bogatych. Wszystko przez jedną decyzję resortu finansów
1523Ukłon w stronę pracowników, nóż na gardle biznesu. Czy czterodniowy tydzień pracy pogrąży przedsiębiorców?
645Ciąg dalszy czystki na gastronomicznej mapie Katowic. Znika 12-letnia restauracja
0PGG. Prezes największej górniczej spółki po raz czwarty został szefem Euracoal
0Najem pod biznes? Tylko dla bogatych. Wszystko przez jedną decyzję resortu finansów
0Poradnik: jak zbudować predyspozycje zawodowe i znaleźć pracę marzeń
0"Zabił go prąd". Właściciele rodzinnego sklepu o jego zamknięciu poinformowali... na klepsydrze
0