W Bielsku-Białej powstaje Interaktywne Centrum Bajki i Animacji - placówka przy Studiu Filmów Rysunkowych łącząca park rozrywki z muzeum. Zobaczcie wizualizacje i fotografie przedstawiające stan obecny.
ZobaczJak się okazuję, to właśnie z naszego województwa pochodzą w dużej mierze polskie choinki sztuczne. Przeprowadziliśmy rozmowy ze śląskimi choinkowymi przedsiębiorcami by zgłębić tajniki tego świątecznego biznesu.
ZobaczPociągi z Katowic do Zabrzegu, Skoczowa i Zebrzydowic jeżdżą już nowym mostem nad Wisłą. To element wartej 1,4 mld zł inwestycji PKP PLK. Stara przeprawa zostanie zdemontowana.
ZobaczKatowice rozstrzygnęły konkurs na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki. Zwycięska praca wykonana została przez KUM Studio Łukasz Skorek z Krakowa. Budowa Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, zainicjowana przez prezydenta Marcina Krupę, spotkała się z pozytywnym przyjęciem mieszkańców, radnych różnych opcji politycznych oraz przedstawicieli środowiska himalaistów.
ZobaczW szybkim tempie trwa budowa torów do lotniska Katowice w Pyrzowicach. Zakres robót widać na zdjęciach z drona autorstwa Piotra Adamczyka, PR menadżera Katowice Airport. Widać też teren przyszłej bocznicy towarowej oraz bazy paliwowej lotniska.
ZobaczTAURON uruchomił w Jawiszowicach instalację kogeneracyjną zasilaną gazem pozyskiwanym z Zakładu Górniczego Brzeszcze. Każdy z dwóch zamontowanych tam silników gazowych generuje moc 2,7 MWe.
ZobaczMierzy 134 metry i jest najwyższym budynkiem biurowym w woj. śląskim. Zobaczcie zdjęcia z budowy katowickiego drapacza chmur.
Zobacz14 października symbolicznie rozpoczęła się budowa stadionu miejskiego w Katowicach. Obiekt na 15 tys. widzów będzie widoczny z autostrady A4. Zobaczcie zdjęcia z wbicia pierwszej łopaty
ZobaczBudowa fabryki ruszyła oficjalnie 9 września 2020 roku. Po 13 miesiącach zakład został ukończony i oddany do użytku. Wg szacunków inwestycja pochłonęła 200 mln zł. 8 października oficjalnie otwarto zakład. W uroczystości wzięła udział m.in. delegacja Górnika Zabrze z Lukasem Podolskim na czele.
ZobaczEuropejskie Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia to samodzielna jednostka powstała w ramach Politechniki Śląskiej w Zabrzu. Do jej kluczowych zadań będzie należeć prowadzenie badań naukowych, a także studiów podyplomowych oraz opracowywanie i wdrażanie nowoczesnych technologii i wyrobów medycznych, służących poprawie profilaktyki, wczesnej diagnostyce i skutecznemu leczeniu chorób. To wspólna inwestycja Politechniki Śląskiej, firmy Phillips Polska i Miasta Zabrze. Otwarto ją 4 października.
Zobacz