16 sierpnia zostały wyłączone dwa najstarsze bloki Elektrowni Rybnik. Ten fakt spowodował, że moc zakładu spadła z 1800 do 1350 MW. W przyszłości w ich miejsce ma powstać blok gazowy.
ZobaczPalmiarnia w Gliwicach przechodzi największy od lat remont. Zobaczcie
ZobaczJSW Koks buduje w Radlinie gazową elektrociepłownię. Zobaczcie zdjęcia z ostatnich prac, w tym transportu i montażu 70-tonowych elementów kotłów.
Zobacz5 sierpnia został oficjalnie oddany do użytku po rozbudowie Terminal B w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. To jeden z najnowocześniejszych terminali odpraw pasażerskich w Polsce. Jego przepustowość wzrosła o 100 proc. - z dwóch do czterech milionów pasażerów rocznie.
ZobaczSpółka Omnitech zamierza odrestaurować budynek po dawnym banku Santander w Rybniku i połączyć go ze stojącym obok Business Center K1.
ZobaczPrzebudowa węzła czechowickiego, jedna z największych inwestycji kolejowych realizowanych obecnie w woj. śląskim, warta 1,4 mld zł, osiągnęła półmetek. Dziennikarze mieli okazję dziś zobaczyć postępy prac. Zobaczcie zdjęcia.
ZobaczCzęstochowa jako pierwsze miasto w Polsce zdecydowało się zastosować innowacyjną technologię przebudowy torowiska tramwajowego. Stosuje fotokataliczny beton, który działa jak filtr powietrza dosłownie pochłaniając szkodliwe dla zdrowia cząstki. Badania pokazały, że w słoneczną pogodę w wyniku fotokatalizy ulega neutralizacji ok. 90% tlenków azotu, a także aldehydów, benzenu i innych związków organicznych. W dni pochmurne skuteczność wynosi 70 proc. Zobaczcie na zdjęciach, jak wygląda antysmogowe torowisko.
ZobaczZ powierzchni znika dawny Praktiker przy A4 w Katowicach. Nieruchomość kupiła Skanska, która ma swoje plany budowlane.
ZobaczJuż niedługo artyści i pracownicy Opery Śląskiej w Bytomiu będą mogli pracować w znacznie lepszych i komfortowych warunkach, bowiem umowa na remont budynku została oficjalnie podpisana! Generalnym wykonawcą inwestycji jest bydgoska firma Alstal Grupa Budowlana, a wartość kontraktu to ponad 56 milionów złotych. Inwestycja zostanie zrealizowana do kwietnia 2023 roku.
Politechnika Śląska uruchomiła supernowoczesne Laboratorium Katalizy Przemysłowej. Kosztowało 2 mln zł. 11 maja 2021 miało miejsce oficjalne otwarcie. Głównym celem badań prowadzonych w Laboratorium Katalizy Przemysłowej jest projektowanie nowoczesnych, ekologicznych technologii do zastosowań w przemyśle.
Zobacz