Opinie

Wasze opinie

Serwis www.slaskibiznes.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny śląskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Amelia Bornon 2020-05-15 08:38:31

  Taka tarcza pozwoliła stopniowo odmrażać gospodarkę, więc akurat takiej tarczy bym się nie uczepiła, znam wiele osób, którym ona pomogła utrzymać biznes.

 • ~Joanna Krzysztof Szulerecki 2020-05-14 21:40:10

  Niech się w końcu ten cyrk zakończy, bo niewiadomo czy się śmiać czy płakać. Jutro będzie 5 dzień od czasu kiedy miałem pobierany wymaz i do dzisiaj nie mam wyniku..śmiech na sali

 • ~Jan Makarewicz 2020-05-14 09:54:18

  Powinni górników zablokować i spacyfikować takie zachowania .Chcecie roznieść to świństwo po całym kraju ? Siedźcie sobie na Śląsku Malo Wam trzynastek, czternastek, Barbórek i kasy? Górnictwo jest kula u nogi naszej gospodarki i przynosi tylko same straty Pozamykać kopalnie i przekwalifikować górników tak jak zrobiła Thatcher .Wystarczy już tego szantażowania Polaków przez całe lata Żaden rząd Wam nie odpowiada. Pamiętam jak z łańcuchami i mutrami nawiedzaliście Warszawę Jak układaliście się z Rządem !!! przeciw strajkującym i marszom sprzeciwu a teraz rozbolała Was d@pa i idziecie z pracodawcami ? Powinni Was pogonić bo tylko sprowokujecie zamieszki na ich koszt

 • ~Marcin Sadowski 2020-05-13 13:13:54

  Myślicie, że wybuch zakażeń na śląsku zaraz po tym gdy wzrosło niezadowolenie górników i gdy zaczęli się organizować to przypadek? Jesteście za krótcy na Morawieckiego, Sasina i Karakana. Teraz gdy będziecie protestować to będziecie wrogiem narodu bo "roznoscie wirusa", gdyby cudem znieśli ograniczenia to nie pozwolą na protesty przed wyborami, bo Długopis wybory musi wygrać, to dla nich sprawa życia i śmierci. Obiecają wam wszystko, nic wam nie dadzą, a węgiel nadal będą sprowadzać od Putina bo najwidoczniej mają z nim jakąś interesującą, niepisaną umowę.

  Macie może silne ręce, ale rozumki macie za krótki na walkę z taką mafią - jak niemal każdy w tym kraju.

 • ~Sebastian Kos 2020-05-12 22:26:02

  97% bezobjawowo??? Ten wirus to jest kurwa jakaś ściema...

 • ~jabii 2020-05-06 21:00:49

  Nikt nic nie pisze o dużej polskiej firmie z Katowic, która właśnie zwolniła 500 osób. To już jest fakt a będą dalsze zwolnienia na koniec miesiąca. O tym cicho sza pytanie dla czego?

 • ~Zbigniew Słaby 2020-05-06 16:09:23

  Podejrzewam, że gdy gdzieś dzwonimy to można odróżnić to, czy numer jest zajęty czy nikt nie odbiera. Jjak zwykle- ludzie mówią jedno, a urzędnicy wiedzą swoje.

 • ~Sugiyama Takashige 2020-04-30 17:14:35

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Mario Pio 2020-04-30 01:31:17

  Tylko kasacja tego gówna i prąd z elektrowni atomowych

 • ~sympatyk 2020-04-29 20:46:04

  Nie znajdując u was aktualnego tematu górniczego, no tak bez żadnego trybu piszę komentarz górniczy nie na temat. Przepraszam.

  Z pisemnej odpowiedzi wicepremiera Jacka Sasina na interpelację poselską:
  • Zarząd PGG opracowuje kompleksowy program funkcjonowania spółki w zmienionym otoczeniu gospodarczym spowodowanym WDROŻENIEM POLITYKI KLIMATYCZNEJ UE oraz ROZPRZESTRZENIENIEM SIĘ KORONAWIRUSA.
  • Wypracowanie koncepcji działania spółki w przyszłości zostanie poprzedzone gruntownymi konsultacjami z interesariuszami, w tym m.in. ze związkami zawodowymi, kierownictwem poszczególnych kopalń działających w ramach grupy oraz instytutami badawczymi zajmującymi się problematyką branży górnicze.
  • Umowy PGG z sektorem energetyki zawodowej zostały zawarte na podstawie decyzji biznesowych obu stron oparte o BILANS KORZYŚCI ZGODNIE z PROWADZONĄ POLITYKĄ KAŻDEJ SPÓŁKI. Podmioty z sektora energetycznego mają zapewnioną ciągłość dostaw paliwa o pożądanych przez nie parametrach oraz po przewidywalnych cenach (mechanizmy indeksacji cen zostały uzupełnione o korytarze cenowe, których celem jest złagodzenie dynamik wzrostów/spadków). Z kolei PGG umożliwiają zaplanowanie wydobycia odpowiedniej ilości i jakości węgla w dłuższym horyzoncie czasowym.
  • Obecnie trwa badanie sprawozdania finansowego PGG, które będzie uwzględniało test na trwałą utratę wartości oraz weryfikację rezerw. Termin sporządzenia sprawozdania finansowego za 2019 r. mija 30 czerwca 2020 r., a w terminie do 30 września 2020 r. powinno zostać zatwierdzone przez walne zgromadzenie.

  W końcu macie na co zwalić: koronawirus, UE itd. A tak na serio to od paru lat wiadomo ze są kopalnie które przynoszą straty i o zysku mogą pomarzyć, dlaczego nikt z tym nic nie robił? Co roku można było zamknąć 1 kopalnię z załogę alokować do innych a nie przyjmować nowych adeptów sztuki górniczej, których wyszkolenie kosztuje. No ale ZZ tego nie pojmą nigdy, tworzą koło wzajemnej adoracji z politykami, zarządem etc. Jedno wielkie wzajemne lizanie sobie ....
  Co dopiero po 30 września 2020 r. w PGG coś z tym będą robić, jeżeli do tego czasu nie ogłoszą upadłości.
  Jak się mają obecne ceny węgla na rynkach światowych do mechanizmów indeksacji cen, które zostały uzupełnione o korytarze cenowe, mające na celu złagodzenie dynamik wzrostów/spadków.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Otrzymuj najciekawsze newsy biznesowe ze Śląska!

Zapisz się do naszego newslettera!

Sonda

Co zrobić z górnictwem energetycznym na Śląsku?

Oddanych głosów: 1183