Opinie

Wasze opinie

Serwis www.slaskibiznes.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny śląskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~bizneswomen 2019-09-23 23:13:26

  Czy wykłady są płatne czy bezpłatne?

 • ~bizneswomen 2019-09-23 23:12:08

  Super pomysł! Nie każdego stać na kredyt, dzisiaj ciężko jest go dostać. A tak mała wpłata, a potem rata w czynszu.

 • ~bizneswomen 2019-09-23 23:10:46

  Niestety nie miałam jeszcze przyjemności robić zakupów w tym sklepie. Do czego można go przyrównać? Bardziej Biedronka, Lidl czy Tesco?

 • ~bizneswomen 2019-09-23 23:09:10

  Myślę, że wiele małych przedsiębiorców się z tego ucieszy. Mimo wszystko.

 • ~Michal Poterek 2019-09-22 16:56:15

  Tak jak w poprzednich latach najwięcej osób pracowało w mikroprzedsiębiorstwach (niemal 4 mln osób – 40,4% ogólnej liczby pracujących w sektorze przedsiębiorstw) . Polska gospodarka, podobnie jak większość gospodarek, jest zdominowana przez mikroprzedsiębiorstwa. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%. Mikroprzedsiębiorstwa mają największy, spośród wszystkich grup przedsiębiorstw, udział w tworzeniu PKB – 30,2% (dane za 2016 r.), a przyjmując wartość PKB generowaną przez sektor przedsiębiorstw jako 100% – 41,1%.

  Cieszę się że rządzący w końcu zauważyli sektor mikro przedsiębiorstw. Proponuję jednak aby zastanowić się i pieniądze przeznaczyć także na firmy które generują PKB. Firmy o przychodach 10000 zł nie zatrudniają pracowników i mają znikomy wpływ na PKB. Myślę że wato nagrodzić firmy tworzące miejsca pracy przez dofinansowanie 500zł miesięcznie za stworzenie nowego stanowiska pracy. To pozwoli rozwijać sektor mikro i być może tworzenie małych firm. Bardzo dużo mikro firm musi konkurować o pracownika z dużymi koncernami (gdzie walka jest z góry przegrana). Duże firmy mają optymalizację podatkową i duże zwolnienia w strefach przemysłowych. Dla przykładu w okolicach Rzeszowa brak rąk do pracy (wszyscy wykształceni ludzie zostali wessani przez korporacje). Mikro firmy mają problem ze znalezieniem rąk do pracy, lokali do wykonywania usług, pozyskaniem kredytów itp.
  Trzeba dać impuls mikro przedsiębiorcom żeby tworzyli miejsca pracy a nie zastanawiali się czy stać się pracownikami korporacji z wszelkiego rodzaju przywilejami pracowniczymi.

 • ~Krzysztof Dybiec 2019-09-22 12:38:09

  Zamiast 500 + ZUS z najniższej krajowej
  1 miliard na inwestycje? Wystarczy nie przeszkadzać, stworzyć stabilne prawo a nie zmieniać go nocą. Przedsiębiorcy jak sama nazwa wskazuje sobie poradzą.
  Podniesienie płacy minimalne - nie ma potrzeby. Wystarczy zdecydowanie zwiększyć kwotę wolną od podatku. Każdy pracownik zarabia dużo lepiej, a pracodawca płaci tyle samo.
  "czy chcemy tego rozwoju, który daje ogromne szanse wszystkim Polakom, czy raczej tego, który służy głównie grupom interesów" I tu jak zwykle, jakaś bliżej nie określona grupa, grupa interesantów, która na pewno szkodzi. Kimś postraszmy, to działa.

 • ~lukasek 2019-09-21 12:36:49

  Jakoś cały świat zyje w tej "slepej uliczce" i daja rade. Co wiecej! Przeciez my tez juz dajemy rade. Mamy greenway'a, ktory pracuje na światowych standardach, ktory ma stacje na cały swiecie wiec i u nas wprowadza podobny poziom. To tak naprawde poczatek, ale DOBRY POCZATEK

 • ~Jakubwork 2019-09-21 08:51:08

  Ja również pierwsze słyszę o tej pierwszej aplikacji, co prawda nie używam tego typu, ale warto znać !

 • ~Jakubwork 2019-09-21 08:50:01

  Oczywiście są pewne granice. Są ludzie którzy maja gust i ich tatuaże są smaczne i estetyczne i chce się je oglądać bo to buduje cały wizerunek osoby (niestety Ci czasami się zasłaniają), a są tacy, którzy nie ukrywajmy wyglądają kiczowato, pusto wiec takie tatuaże są po prostu brzydkie i wtedy nie dziwie się ze pracodawca chce aby pracownik je zakrył. Tak na prawdę to zależy od ludzi i ich poglądów. Tatuaż to fajna rzecz ale zrobiona z gustem. Każdy sam powinien wiedzieć kiedy może się nim chwalić a kiedy lepiej go zakryć w kwestiach wizerunkowych.

 • ~Jakubwork 2019-09-21 08:46:19

  Jest to z pewnością kolor stylowy i bardzo dodający odwagi. Poznając kobiety, które stawiają na kolor czerwony zawsze są pewne siebie i niezależne. A te które dopiero próbują tego koloru widać, że są nieśmiałe. Mężczyźni tak samo w dużych miastach to dopiero widać, że eksperymentuja z kolorem i pokazują swój styl, w mniejszych to albo kwestia przypadku lub brak gustu.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Otrzymuj najciekawsze newsy biznesowe ze Śląska!

Zapisz się do naszego newslettera!

Sonda

Jakich zmian gospodarczych najbardziej oczekujesz od władzy?Oddanych głosów: 348