Największym zarzutem w kierunku popularnego ChatGPT jest jego sposób działania. W biznesie brakuje darmowych obiadów, dlatego wszystko ma swoją cenę. Jeśli jakieś narzędzie jest ogólnodostępne i w podstawowej wersji darmowe, musi mieć ukryty koszt.
Korzystanie z ChatGPT w darmowym wariancie oznacza udostępnianie swoich danych. Możliwość zaczytania informacji poufnych dla firmy, które później mogą być wykorzystane do udzielenia odpowiedzi na inne pytanie, budzi to dyskomfort.
Adon wykorzystuje mechanizmy ChatGPT, jednak jest rozwiązaniem bardziej zamkniętym. W dalszej fazie rozwoju Adon ma być systemem korzystającym wyłącznie z lokalnych danych.
Ludzie mają ograniczoną maksymalną wydajność, która dość szybko osiąga swoje maksimum i opada niemal w tempie logarytmicznym. Widać to przy czynnościach wymagających powtarzalności i kreatywności. Wysyłanie maili do potencjalnych klientów i opisywanie z zaangażowaniem oraz w spersonalizowany sposób najważniejszych informacji o firmie z czasem zmienia się w schematyczne odpowiedzi.
Nowatorskie rozwiązanie Adon wykorzystuje kontekstowe informacje i wspomaga m.in. dział handlowy ELiX - producenta odświeżaczy powietrza, w udzielaniu odpowiedzi na pytania biznesowe od potencjalnych klientów. Interesujące jest to, że kompleksowe przedstawienie zagadnienia może być w innym języku niż polski. W ten sposób sprzedawcy mogą w tym samym czasie zająć się większą liczbą wątków.
Jednym z największych wyzwań firm o wysokim poziomie zaawansowania technologicznego jest wąska specjalizacja określonych działów w przedsiębiorstwie. W przypadku szkolenia nowego pracownika lub gdy zachodzi konieczność jego zmiany z powodu np. choroby, z pomocą przychodzi Adon. Sztuczna inteligencja może pełnić funkcję ogólnodostępnej dla pracowników bazy wiedzy, gdzie czas uzyskania informacji na konkretne zapytanie jest maksymalnie przyspieszony i co najważniejsze, jest ona prawidłowa, a komunikacja odbywa się naturalnym językiem. Jest to po prostu rozmowa w formie czatu ze wszystkimi procedurami i instrukcjami obsługi jednocześnie.
Adon, jako autorski projekt firmy sofware house AWAKAST, jest sprawdzany w praktyce w ELiX Air Fresheners, gdzie realnie wspiera on między innymi dział handlowy i produkcyjny w efektywnej pracy nad wieloma projektami jednocześnie.
„W ELiX od zawsze stawiamy na nowoczesne rozwiązania. Kontakt z narzędziami, które mogą potencjalnie przyspieszyć rozwój firmy jest zawsze ekscytujący. Dlatego z radością skorzystaliśmy z możliwości, jakie oferuje Adon. Pierwsze miesiące testów jasno pokazują, że sztuczna inteligencja wykorzystująca ogólnodostępne mechanizmy w rękach fachowców z sofware house AWAKAST, jest skutecznym wsparciem dla ELiX. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wersje Adon’a i już teraz nie wyobrażamy sobie prowadzenia biznesu bez udziału sztucznej inteligencji” - mówi Waldemar Stasiak, prezes ELiX.
PGG. Wypadek zbiorowy w kopalni. Są ranni górnicy
1110Marszałek zrywa współpracę z Prezydentem RP. Poszło o „lex Tusk”
803Spółki węglowe o zrzutach wód z kopalń do rzek: Chronimy rzeki jak się da
751Spektakularny włam do jubilera. Złodzieje działali jak w Mission Impossible
561Studia tatuażu na Śląsku pod kontrolą. Posypały się mandaty
527„Kark” zagroził mu przed domem. Działacz Sierpnia 80 prowadzący profil związkowy na FB w szoku
+37 / -8Jerzy Polaczek: Śląsk nie straci kontroli nad Pyrzowicami. Lotnisko czekają inwestycje rzędu 1,5 mld zł
+7 / -2Ruch w Katowice Airport rośnie aż miło. Kwiecień 2023 roku to kolejny przebity szklany sufit
+4 / -0Sztuczna inteligencja pomaga ogrzewać Gliwice. Miasto nagrodzone za innowację
+2 / -0Marszałek zrywa współpracę z Prezydentem RP. Poszło o „lex Tusk”
+2 / -0Udana akcja śląskiej KAS. Suczka "wyniuchała" nielegalny towar
0Gliwice: mieszkańcy dostali od dewelopera do dopłaty 250 tys. zł za prąd
0Proces byłego posła PiS Grzegorza J. Trwają przesłuchiwania kolejnych świadków
0Górskie uzdrowiska niewidoczne w programie Czyste Powietrze. Ale opłaty od turystów biorą
0Sztuczna inteligencja pomaga ogrzewać Gliwice. Miasto nagrodzone za innowację
0Czy powietrze w śląskich Beskidach jest na tyle czyste, by kurorty pobierały opłaty od turystów?
Oddanych głosów: 9