Fundusz Górnośląski oraz Agencja Rozwoju Przemysłu podpisały list intencyjny, dotyczący współpracy podmiotów w zakresie rozwoju przedsiębiorczości w regionie. Wspólne działania obu podmiotów mają polegać m.in. na realizacji projektów rozwojowych – ze szczególnym uwzględnieniem internacjonalizacji śląskich przedsiębiorców.
Fundusz Górnośląski oraz Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) podejmują strategiczną współpracę, której celem jest wspieranie transformacji gospodarczej Śląska. Partnerzy zamierzają wspólnie realizować projekty, wykorzystując fundusze unijne i regionalne, aby pobudzić rozwój infrastrukturalny i społeczny regionu.
Połączenie sił i współpraca Funduszu i ARP, podmiotów, które w swoje biznesowe DNA mają wpisane wspieranie rozwoju gospodarczego, są więc naturalne i pozwolą na wykorzystanie efektu synergii i skali - podkreśla marszałek województwa śląskiego, Wojciech Saługa.
Kluczowym celem jest wspieranie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z województwa śląskiego. W ramach współpracy zaplanowano:
Filarem naszego wsparcia będą przedsiębiorcy z sektora MŚP, którzy korzystają ze świetnie wykwalifikowanej, śląskiej kadry, inwestują w nowoczesne technologie oraz myślą o ekspansji na rynkach zagranicznych - zauważa Michał Dąbrowski, prezes ARP.
Współpraca ma również na celu promocję internacjonalizacji śląskich firm. Dzięki temu firmy z regionu zyskają większą rozpoznawalność na arenie międzynarodowej oraz łatwiejszy dostęp do nowych rynków. Fundusz Górnośląski posiada w tej dziedzinie znaczące doświadczenie, co podkreśla prezes Bartłomiej Babuśka.
Fundusz zrealizował już dwa projekty eksportowe, dzięki którym ponad 800 firm z województwa śląskiego otrzymało wsparcie w procesie internacjonalizacji - przypomina.
Fundusz Górnośląski, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, prowadzi Centrum Internacjonalizacji. Jednostka ta rozwija sieć kontaktów międzynarodowych, wspiera inwestorów zagranicznych i pomaga śląskim firmom w nawiązywaniu relacji z zagranicznymi kontrahentami. Projekt InterGlobal, o wartości 108 mln zł, oferuje przedsiębiorcom m.in. warsztaty eksportowe, bony eksportowe, udział w misjach gospodarczych i targach.
Fundusz, jako jedyny podmiot regionalny w kraju, prowadzi biura zagraniczne w Abu Dhabi i Kijowie, a niebawem także w Indiach. Dzięki współpracy z ARP planujemy rozszerzenie działalności na nowe rynki, takie jak Francja czy Indonezja – podsumowuje Bartłomiej Babuśka.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
„Wiadomość dla inżynierów-imigrantów”. Przedsiębiorca ze Śląska wywiesił nietypowy apel do cudzoziemców
1926JSW: wypadek w kopalni Knurów-Szczygłowice. Zmarł jeden z poparzonych górników
1741JSW: LPR przy KWK Pniówek. Poszkodowany górnik z urazem żeber
1002JSW. Po wypadku w kopalni Knurów-Szczygłowice: zmarł trzeci poparzony górnik
656Mobbing na kopalni PGG? Były zarzuty, było postępowanie wyjaśniające. Co ustalono?
531Technologiczne przyspieszenie: wstęp do 2025 roku
+3 / -0Finanse GK JSW pod lupą. Zarząd giganta "odchudzi" wszystkie zależne spółki
+2 / -0Katastrofa budowlana w Cieszynie: znaleziono ciała dwóch osób
+2 / -0JSW: LPR przy KWK Pniówek. Poszkodowany górnik z urazem żeber
+1 / -0Płaca zasadnicza nie niższa niż minimalna. Węglowe giganty opracują nowy system wynagrodzeń
+1 / -0JSW. Po wypadku w kopalni Knurów-Szczygłowice: zmarł trzeci poparzony górnik
0Czują się pominięci i oszukani przedwyborczymi obietnicami ws. CPK. „PiS był jaki był, ale przynajmniej istniał jakiś dialog”
0Jest śledztwo w sprawie wypadku w KWK Knurów-Szczygłowice
0KWK Pniówek: trzy lata temu doszło do tragedii, zginęło 16 osób. WUG podał przyczynę wybuchu metanu
0JSW: wypadek w kopalni Knurów-Szczygłowice. Zmarł jeden z poparzonych górników
0