Alstom Konstal otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Zasłużony dla Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej” za swój aktywny udział w modernizacji polskiego sektora transportowego. Dyrektor Zarządzający Alstom Konstal, Radosław Banach, odebrał dyplom i statuetkę podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego.
Współpraca pomiędzy Politechniką Śląską w Gliwicach a Alstom Konstal doprowadziła do zawarcia umowy partnerskiej w 2014 r.
Od tego czasu Alstom aktywnie uczestniczy w procesie kształcenia studentów na Wydziale Transportu, poprzez udział w opracowaniu programu kształcenia dla kierunku praktycznego Transport Kolejowy, udział pracowników firmy w prowadzeniu zajęć i organizowanie wyjazdów studentów do zakładu w Chorzowie. Pracownicy Alstom nie tylko prowadzą niektóre wykłady ze studentami kierunku Transport Kolejowy, ale również prowadzą zajęcia praktyczne w zakładzie w Chorzowie.
To partnerstwo zostanie ponownie przedłużone w grudniu tego roku, kiedy Alstom obejmie pełnym patronatem salę projektowania 3D. Będzie ona pomocna w przygotowaniu potencjalnych pracowników do sprawnego rozpoczęcia pracy.
- Otrzymanie wyróżnienia „Zasłużony dla Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej” to dla nas i zaszczyt i jednocześnie zachęta do zacieśniania współpracy Alstom Konstal z Wydziałem. Wiemy, że nasz wkład w edukację adeptów transportu jest doceniany i mobilizuje to nas do dalszych działań i współpracy z Wydziałem, który kształci przecież także naszych przyszłych pracowników – powiedział Tomasz Szedel, Engineering Director Alstom.
- To dzięki między innymi pomocy Alstomu powstał w 2015 r. na Wydziale Transportu kierunek praktyczny Transport Kolejowy. Specjaliści z Alstomu aktywnie uczestniczą w procesie kształcenia studentów i biorą udział opracowaniu programu kształcenia dla tego kierunku – zapewniał prof. Janusz Ćwiek, kierownik Katedry Transportu Kolejowego Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej.
Alstom przejął spółkę Konstal, najstarszego w Polsce producenta urządzeń kolejowych, w 1997 r. Wówczas rozpoczął realizację największego w historii programu rozwoju tej firmy. Alstom dostosował fabrykę do światowych standardów produkcyjnych i poszerzył jej możliwości produkcyjne. Obecnie fabryka Alstomu w Chorzowie jest uważana za jedną z wiodących fabryk taboru w Grupie. Dostarcza produkty spełniające najwyższe światowe standard w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Zakład produkcyjny w Chorzowie stał się centrum kompetencyjnym dla Grupy Alstom i rozwija swoją eksperckość w ramach Centrum Inżynieryjnego.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Gigantyczna strata JSW. Spółka tłumaczy się trudną koniunkturą
542Podatek Belki wciąż drenuje kieszenie Polaków. W 2024 roku fiskus ściągnął prawie 11 mld zł
533JSW: wypadek zbiorowy w kopalni Knurów-Szczygłowice. Trzech poszkodowanych w szpitalach
483Kiedy paczka brzęczy. Pszczoły na pokładzie - innowacja w transporcie
467Ceny i dostępność jaj przed Wielkanocą 2025. Czy Polsce grożą braki w sklepach?
457Wielkanoc 2025: Święta droższe niż zwykle – jak radzą sobie polskie gospodarstwa?
+4 / -0"Dyrektor terroryzuje pracowników". Związkowcy mówią o skandalu w JSW, spółka zabiera głos
+4 / -0Wojna celna USA - czy uderzy w polski i śląski biznes? Eksperci: Największym zagrożeniem niepewność
+3 / -0Miliarder ze Śląska: liczba biurokratycznych absurdów jest przytłaczająca
+2 / -0W Polsce aptek jak na lekarstwo. Trzech na pięciu mieszkańców kraju zaopatruje się u sąsiadów
+1 / -0W Wielkanoc 2025 Polacy mocno tną budżety na alkohol. Blisko 1/4 nie postawi go na świątecznym stole
0Wielki Piątek na stacjach paliw. Na Śląsku najtańsze benzyna i diesel, LPG też w dobrej cenie
0PGG otwarta na współpracę z Rudą Śląską. Kolejne rozmowy o transformacji
010 tys. złotych na dziecko. Śląskie wspiera osierocone dzieci po tragediach górniczych
0Konferencja w sprawie pakietu deregulacyjnego odwołana. Projekt Brzoski wciąż na stole
0