W Jastrzębskiej Spółce Węglowej przebywają z trzydniową wizytą przedstawiciele australijskiej agencji badawczej CSIRO. To jedna z największych tego typu organizacji na świecie.
Wizyta Australijczyków w spółce to efekt porozumienia podpisanego dwa miesiące temu podczas misji gospodarczej na czele z prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz z udziałem wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego.
Jastrzębska Spółka Węglowa musi być konkurencyjna, dlatego czerpie wiedzę i doświadczenie od najlepszych. Spółkę odwiedza delegacja z australijskiej agencji rządowej CSIRO (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation). Instytut istnieje od ponad stu lat i jest renomowaną organizacją badawczo-naukową. Korzystając z najnowszych technologii tworzy innowacyjne produkty i narzędzia, aby sprostać wyzwaniom związanym z branżą wydobywczą. CSIRO stworzył między innymi szczegółowe systemy modelowania złoża pod kątem wydajności.
– Australijczycy są dla nas niezwykle ważnym partnerem. Cieszę się, że współpracujemy z tak prestiżową i liczącą się na świecie instytucją – mówi Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu JSW ds. strategii i rozwoju. I dodaje: - Mają ogromne doświadczenie w zakresie nowoczesnych rozwiązań, są właścicielami patentów, ale przede wszystkim ekspertami od najnowocześniejszych rozwiązań i technologii.
Goście z Australii podczas pierwszego dnia pobytu w Jastrzębskiej Spółce Węglowej poznali szczegółowy model biznesowy Spółki, strategię rozwoju oraz plany inwestycyjne. Kolejny dzień spędzili w zakładzie przeróbczym kopalni Pniówek w Pawłowicach. Współpraca pomiędzy JSW, a australijskimi partnerami dotyczy między innymi obszarów przeróbki mechanicznej węgla, analiz petrograficznych składu ziarnowego węgla oraz tematów związanych z prognozowaniem jakości. Ponadto JSW i CSIRO będą blisko współpracować w zakresie automatyzacji eksploatacji ścian wydobywczych.
Polsko-australijska współpraca pozwoli Jastrzębskiej Spółce Węglowej wprowadzić innowacyjne rozwiązania, które mają poprawić jakość produktów. Dzięki temu kopalnie JSW mają szansę na podniesienie efektywności i dalszy rozwój.
Czy Waszym zdaniem JSW skorzysta z doświadczeń Australijczyków?
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Policja zatrzymała pracowników kopalni PGG. Ma to związek ze śmiercią 29-letniego górnika
12579"Muszę dopłacić 5,5 tys. zł". Nadciąga apogeum absurdów Polskiego Ładu
4972Będzie drożej za przejazd A4 Katowice - Kraków. Stalexport tłumaczy się sytuacją gospodarczą
2206PGG: policja zatrzymała 4 pracowników dozoru w KWK ROW (foto, wideo)
1692JSW wznowi akcję ratowniczą na Pniówku. Na kopalni konferencja, pod - pikieta ratowników
1246"Na łaźni giną rzeczy". Czy w kopalni JSW grasuje złodziej?
+10 / -3Biznesmen uciekł z pieniędzmi, księgowa popełniła samobójstwo. Sprawę bada prokuratura
+8 / -1Kolorz ostro o działaniach rządu. "Nikt nie panuje nad tym, co się dzieje w energetyce"
+3 / -0Kolejny czarny absurd: węgiel był za drogi, teraz jest za tani. Samorządy znów mają problem
+2 / -0Zapłacimy więcej za prawo jazdy. Sejmik podpisał uchwałę ustalającą wysokość opłat
+2 / -0JSW wznowi akcję ratowniczą na Pniówku. Na kopalni konferencja, pod - pikieta ratowników
1Kto podpala campingi pod Gliwicami? "To plaga, spłonęło już kilkanaście przyczep"
0W 2022 roku ponad miliard złotych. Tyle Polska Grupa Górnicza wydała na bezpieczeństwo
0MKiŚ zapowiada tańszy gaz dla firm MŚP z kolejnych branż
05 wskazówek, jak zoptymalizować zarządzanie czasem w firmie
0
~Szumidubikendens 2018-10-26
13:29:59
Może pozyskamy jakieś ciekawe technologie z drugiej części globu?