W Jastrzębskiej Spółce Węglowej przebywają z trzydniową wizytą przedstawiciele australijskiej agencji badawczej CSIRO. To jedna z największych tego typu organizacji na świecie.
Wizyta Australijczyków w spółce to efekt porozumienia podpisanego dwa miesiące temu podczas misji gospodarczej na czele z prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz z udziałem wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego.
Jastrzębska Spółka Węglowa musi być konkurencyjna, dlatego czerpie wiedzę i doświadczenie od najlepszych. Spółkę odwiedza delegacja z australijskiej agencji rządowej CSIRO (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation). Instytut istnieje od ponad stu lat i jest renomowaną organizacją badawczo-naukową. Korzystając z najnowszych technologii tworzy innowacyjne produkty i narzędzia, aby sprostać wyzwaniom związanym z branżą wydobywczą. CSIRO stworzył między innymi szczegółowe systemy modelowania złoża pod kątem wydajności.
– Australijczycy są dla nas niezwykle ważnym partnerem. Cieszę się, że współpracujemy z tak prestiżową i liczącą się na świecie instytucją – mówi Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu JSW ds. strategii i rozwoju. I dodaje: - Mają ogromne doświadczenie w zakresie nowoczesnych rozwiązań, są właścicielami patentów, ale przede wszystkim ekspertami od najnowocześniejszych rozwiązań i technologii.
Goście z Australii podczas pierwszego dnia pobytu w Jastrzębskiej Spółce Węglowej poznali szczegółowy model biznesowy Spółki, strategię rozwoju oraz plany inwestycyjne. Kolejny dzień spędzili w zakładzie przeróbczym kopalni Pniówek w Pawłowicach. Współpraca pomiędzy JSW, a australijskimi partnerami dotyczy między innymi obszarów przeróbki mechanicznej węgla, analiz petrograficznych składu ziarnowego węgla oraz tematów związanych z prognozowaniem jakości. Ponadto JSW i CSIRO będą blisko współpracować w zakresie automatyzacji eksploatacji ścian wydobywczych.
Polsko-australijska współpraca pozwoli Jastrzębskiej Spółce Węglowej wprowadzić innowacyjne rozwiązania, które mają poprawić jakość produktów. Dzięki temu kopalnie JSW mają szansę na podniesienie efektywności i dalszy rozwój.
Czy Waszym zdaniem JSW skorzysta z doświadczeń Australijczyków?
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Absurdy górniczej rzeczywistości. Zwolniony za fikcyjne zjazdy związkowiec wraca do JSW
3257Ponad 247 mln kary dla EC Będzin. "To przejaw problemu, z jakim boryka się sektor energetyczny w Polsce"
2473"Ostry prezes", "nożownik z JSW" - istne jaja na Facebooku Sierpnia 80. Związkowcy: znów jątrzą! (wideo)
2058Dramatyczna kondycja polskiego górnictwa. "Koszt wydobycia węgla kamiennego najwyższy w historii"
639Black Friday: jak nie dać się omamić? Naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach podpowiadają
635Dla wielu był symbolem dzieciństwa i młodości. Legendarny dziennik "Sport" przestanie istnieć
+19 / -2Poprzemysłowe obiekty rozwiną Śląskie. Na te projekty przypłyną miliony z Brukseli
+3 / -0Dramatyczna kondycja polskiego górnictwa. "Koszt wydobycia węgla kamiennego najwyższy w historii"
+3 / -0Ranking: Katowice miastem przyszłości i biznesu. W sądziedztwie Glasgow i Manchester
+3 / -0Po katastrofie w Pniówku: Metaniarze z JSW z zarzutami. Mieli fałszować dokumentację
+2 / -0Niepokojące informacje z ZUS-u. "Dzieje się coś niedobrego"
0Ponad 247 mln kary dla EC Będzin. "To przejaw problemu, z jakim boryka się sektor energetyczny w Polsce"
0Włosi zaprojektowali Izerę SUV. Polski samochód ma ruszyć na podbój Europy
0Po katastrofie w Pniówku: Metaniarze z JSW z zarzutami. Mieli fałszować dokumentację
08,5 mln zł dla Rafako od Taurona Wytwarzanie. Spółki zawarły ugodę z zakładami ubezpieczeń dot. warunków wypłaty odszkodowania
0
~Szumidubikendens 2018-10-26
13:29:59
Może pozyskamy jakieś ciekawe technologie z drugiej części globu?