Wiadomości

Będą ograniczenia dla niezaszczepionych? Słowa szefa GIS-u dają do myślenia

2021-07-13, Autor: red

Duże poruszenie wywołała dziś wypowiedź pełniącego obowiązki Głównego Inspektora Sanitarnego – Krzysztofa Saczki.

Reklama

Krzysztof Saczka – p.o. Głównego Inspektora Sanitarnego wizytował dziś laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi. To jedno z czterech laboratoriów w Polsce, które sekwencjonuje genom wirusa SARS-CoV-2, czyli odczytuje informację genetyczną niezbędną przy oznaczaniu na przykład mutacji Delta.

Krzysztof Saczka był pytany przez dziennikarzy, czy w Polsce są możliwe ograniczenia dostępu osób niezaszczepionych do niektórych usług, tak jak zapowiedział to we Francji prezydent tego kraju - Emmanuel Macron.

- Jak najdalszy jestem od tego, abyśmy dzielili społeczeństwo. Każdy jest wolnym obywatelem i podejmuje określone decyzje – odpowiedział szef GIS-u.

Ale dodał po chwili:

- Jednak dzięki osiągnięciom medycznym w tej chwili w zasadzie jedynym antidotum, które może przerwać łańcuchy zakażeń SARS-CoV-2 i powrócić do normalności, są szczepienia. Obserwujemy pandemię w innych państwach, analizujemy też zachowania społeczne w naszym kraju.

W związku z tym:

- Może dojść do takiej sytuacji, że w Polsce też pewnego rodzaju zasady będą wdrożone właśnie w takim kontekście, aby osoby, które są zaszczepione nie były narażane na ryzyko przez osoby, które nie są zaszczepione.

Co sądzicie o możliwych scenariuszach w tej sprawie? Czy jesteście za ograniczeniami dla osób niezaszczepionych? Czekamy na Wasze opinie?

Oceń publikację: + 1 + 38 - 1 - 113

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~safo 2021-07-13
    18:00:59

    331 6

    Jakim cudem osoba niezaszczepiona może być zagrożeniem dla zaszczepionej?! Przecież jeśli osoba się zaszczepiła to jest odporna na wirusa, no chyba że te szczepionki to zwykła ściema i nie chronią przed wirusem!
    To już raczej zaszczepiona może być zagrożeniem dla niezaszczepionej bo może być nosicielem chociaż nie jest chora, ale to już niezaszczepiona osoba bierze na siebie to ryzyko i nic wam do tego! Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia, szczególnie tego psychicznego...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Sonda

Czy czujesz się szczęśliwy mieszkając w woj. śląskim?


Oddanych głosów: 605

Prezentacje firm