Polecamy na Śląsku

Czy praca w majówkę ma sens? - badanie BioStat dla ŚląskiBiznes.pl

2019-04-29, Autor: tora

Co drugi Polak zamierza podczas majówki wypoczywać. Równocześnie trzy czwarte uważa, że firmy będą pracowały w tym okresie tak, jak zwykle. Badanie na zlecenie portalu ŚląskiBiznes.pl wykonała agencja badawcza BioStat®.

Świąteczne dni 1 i 3 maja przypadają w tym roku odpowiednio w środę i w piątek. Wystarczy zatem wziąć 3 dni urlopu, aby korzystać z dziewięciu wolnych dni.

Reklama

Sprzyjające okoliczności niemal co drugi Polak zamierza wykorzystać, aby wyjechać w celach wypoczynkowych. Równocześnie aż trzy czwarte pracujących na etacie lub w formie samozatrudnienia jest przekonanych, że ich firmy będą pracowały w tym okresie tak, jak zwykle. Co drugi Polak zamierza pójść na festyn lub podobną imprezę, zorganizowaną w pierwszych dniach maja.

Badania dotyczące tego, jakie plany mają Polacy w związku z większą liczbą wolnych dni na przełomie kwietnia i maja, przeprowadziła firma BioStat®.

- Zapytaliśmy Polaków, pracujących na etacie oraz w formie samozatrudnienia, jak tegoroczna długa majówka wpłynie na funkcjonowanie firm, w których pracują. Pytaliśmy też, w jaki sposób zamierzają wykorzystać czas wolny w okresie na przełomie kwietnia i maja. Sondaż został przeprowadzony na internetowym panelu Badanie-Opinii.pl, na reprezentatywnej grupie Polaków – wyjaśnia Rafał Piszczek, prezes agencji badawczej BioStat®.

Badanie zrealizowała agencja badawcza BioStat® https://www.biostat.com.pl/ 

A Wy jakie macie plany na majówkę?

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Beata_ 2019-04-29 12:28:40

  taki teraz czas, że ludzie chcą odpocząć od pracy i spraw, to że inne firmy w przerwach od wolnego pracują nie znaczy, że każdy tak ma - a to wpływa na efekty pracy

  0 1
 • ~karolina_1 2019-04-29 14:12:19

  nie ma sensu, większość odpoczywa mało da się wtedy załatwić

  0 0
 • ~mlodypolak 2019-04-30 15:03:49

  Praca ma sens wtedy kiedy ludzie chcą pracować - i nie powinno się ich zmuszać do nie pracowania jeśli mają na to chęć! Osobiście korzystam z majówki, ale znam ludzi którzy woleliby iść w tym czasie do pracy i im też nie powinno się tego zabraniać "prawnie".

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert SlaskiBiznes.pl

W Twojej okolicy powstaje nowa inwestycja? Twoja firma odniosła sukces którym warto się pochwalić? Wciel się w rolę reportera slaskibiznes.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Socjal czy podatki? Co wybierasz?
Oddanych głosów: 64