Bezprzewodowe szlifierki kątowe kompatybilne z osprzętem o maksymalnej średnicy 125 mm, to prawdziwe woły robocze, bez których nie obejdzie się żadna ekipa budowlana. Zapewniają one wysoką moc oraz praktycznie niczym nieograniczoną mobilność i swobodę pracy. Jednak, wbrew rosnącej popularności tego rodzaju urządzeń, wiele osób nadal ma pewne wątpliwości co do technologii akumulatorowej. Dlatego też dzisiaj postaramy się rozwiać kilka ważnych kwestii, a także polecić szczególnie ciekawe kątówki bezprzewodowe.
Krótko mówiąc – zdecydowanie tak! Dzięki ogromnemu postępowi w dziedzinie technologii akumulatorów, układów zarządzania bateriami oraz konstrukcji samych silników elektrycznych możliwe stało się produkowanie szlifierek kątowych mocą swoją praktycznie dorównujących tradycyjnym urządzeniom sieciowym. To wszystko w niezwykle kompaktowej i zaskakująco lekkiej obudowie.
To jednak niejedyne zalety szlifierek kątowych zasilanych akumulatorowo. Te urządzenia umożliwiają pracę praktycznie w każdym miejscu – również w lokacjach, gdzie doszło do awarii prądu lub najzwyczajniej w świecie instalacja elektryczna nie została jeszcze wykonana.
Bezprzewodowa natura całkowicie eliminuje konieczność szukania dostępu do wolnych gniazdek elektrycznych. Dzięki temu akumulatorowe szlifierki kątowe DeWalt świetnie sprawdzą się podczas wszelkiego rodzaju prac serwisowych oraz budowlanych. Będą one również niezastąpionym sprzętem w trakcie generalnych remontów starych budynków, adaptacji poddaszy nieużytkowych czy przerabiania piwnic w blokach mieszkalnych.
Brak jakichkolwiek kabli to także ogromne ułatwienie podczas pracy na wysokościach. Wystający z tyłu klasycznych kątówek przewód utrudnia manewrowanie urządzeniem oraz niesie ze sobą ryzyko potknięcia się. Z kolei nowoczesne akumulatorowe szlifierki kątowe DeWalt są świetnie wyważone, a podłączany do nich akumulator stanowi naturalne przedłużenie rękojeści elektronarzędzia.
Współczesne akumulatory litowo-jonowe renomowanych producentów zapewniają też wysoką wydajność oraz duży zapas energii. Dzięki temu można z nich korzystać przez długi czas, bez potrzeby ich doładowywania. Wymiana akumulatora jest również niezwykle prosta i zajmuje tylko kilkanaście sekund. W tym celu wystarczy po prostu wcisnąć ergonomiczny przycisk, zwolnić zapadkę, wysunąć akumulator, a następnie w jego miejsce włożyć świeżo naładowany.
Na pochwałę zasługuje też sam czas ładowania. Dobra ładowarka, taka jak popularny DeWalt DCB118, jest w stanie naładować akumulator o pojemności 6,0 Ah w ciągu zaledwie 60 minut. Z kolei bardziej wymagające osoby, które chcą jednocześnie ładować więcej niż jeden akumulator, mogą wyposażyć się w nieco bardziej rozbudowane ładowarki wielostanowiskowe, które jednocześnie naładują dwa lub nawet cztery akumulatory.
Dwa szczególnie godne polecenia sprzęty ze stajni DeWalt
Osoby zainteresowane zakupem własnej szlifierki kątowej zasilanej akumulatorowo powinny zdecydowanie zainteresować się elektronarzędziami produkowanymi przez DeWalt. To amerykańska firma z wieloletnimi tradycjami, której produkty można znaleźć w torbach narzędziowych wielu polskich profesjonalistów. Szczególnie często sięgają oni po dwa sprzęty – DeWalt DCG405N oraz DeWalt DCG409VST1. Co warto wiedzieć na ich temat? Który z nich będzie lepszym wyborem?
DeWALT DCG405N to zaawansowana szlifierka kątowa, której możliwości będą stanowić doskonałe wsparcie nawet dla najlepszego specjalisty. Jej sercem jest wydajny silnik bezszczotkowy, który łączy w sobie wysoką moc oraz stosunkowo niewielkie zużycie energii elektrycznej. Do jego zasilania są wykorzystywane nowoczesne akumulatory litowo-jonowe o napięciu 18 V wchodzące w skład rodziny DeWalt XR.
Dzięki temu szlifierka kątowa DeWALT DCG405N osiąga prędkość wynoszącą bez obciążenia około 9 tys. obrotów na minutę. Bezszczotkowa jednostka napędowa zapewnia też wysoki moment obrotowy, który pozwala utrzymywać obroty tarczy na poziomie w zupełności wystarczającym do szlifowania oraz cięcia różnego rodzaju materiałów budowlanych.
Szlifierka kątowa DeWALT DCG405N świetnie sprawdzi się podczas cięcia stali konstrukcyjnej, nierdzewnej, aluminium, a także ceramiki, cegieł i bloczków budowlanych oraz różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Można nią też z powodzeniem szlifować, usuwać ogniska rdzy, korygować nadmiar spoin spawalniczych oraz pozbywać się starych warstw lakierniczych.
Obudowa szlifierki kątowej DeWALT DCG405N została opracowana z myślą o zapewnieniu ergonomii oraz wysokiego komfortu nawet podczas wielogodzinnych maratonów pracy. Dlatego też jest lekka i bardzo dobrze wyważona, co minimalizuje zmęczenie korzystającego z niej operatora. Korpus posiada też gumowe wstawki, które zwiększają pewność chwytu.
Producent nie zapomniał też o zastosowaniu nowoczesnych systemów zabezpieczeń. Szlifierka kątowa DeWALT DCG405N posiada elektroniczny hamulec, który bardzo szybko spowalnia prędkość obracającego się osprzętu. Bezpieczeństwo zwiększa też zintegrowane sprzęgło elektroniczne, którego zadaniem jest minimalizacja odrzutu podczas nagłego zablokowania się tarczy tnącej w obrabianym materiale.
Szlifierka kątowa DeWALT DCG409VST1 – ogromna wydajność i możliwość regulacji prędkości obrotowej
Sprzętem, który zadowoli nawet najbardziej wymagającego fachowca, zdecydowanie jest szlifierka kątowa DeWALT DCG409VST1. To niezwykle zaawansowane urządzenie, które na tle swojej konkurencji wyróżnia się nie tylko mocą, lecz także możliwością zmiany prędkości obrotowej podłączonego osprzętu. Może być ona regulowana w zakresie od 3 do 9 tys. obrotów na minutę, tym samym pozwalając dopasować ją do wymogów obrabianego materiału. Niższe prędkości są idealne do delikatnych prac wykończeniowych i cięcia cienkich materiałów, podczas gdy wyższe prędkości zapewniają szybkie i efektywne cięcie grubego metalu czy betonu.
Sercem szlifierki kątowej DeWALT DCG409VST1 również jest nowoczesny silnik bezszczotkowy, który zapewnia długą żywotność oraz wysoką efektywność energetyczną. Jego konstrukcja jest całkowicie pozbawiona szczotek węglowych, co znacząco minimalizuje tarcie i związane z nim straty energetyczne. Bezpośrednio przekłada się to na dłuższy czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora oraz mniejsze zużycie komponentów.
Silnik szlifierki kątowej DeWALT DCG409VST1 może pracować w dwóch trybach – 18 V lub 54 V po podłączeniu do specjalnego akumulatora z serii FlexVolt Advantage. Dzięki temu to urządzenie może rozwinąć ogromną moc znamionową odpowiadającą 1 550 watów.
Jednak można śmiało powiedzieć, że szlifierka kątowa DeWALT DCG409VST1 szczególnie błyszczy w kwestiach bezpieczeństwa oraz ergonomii użytkowania. W tym urządzeniu zastosowano podwójny system chroniący przed odrzutem – Kickback Brake oraz E-Clutch. W efekcie, gdy tylko elektronika kontrolna kątówki wykryje zakleszczenie się tarczy tnącej w materiale, w ciągu około 0,1 s jest wyłączany silnik, a także aktywowane jest sprzęgło przeciążeniowe.
Obudowa szlifierki kątowej DCG409VST1 została wykonana z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego pokrytego materiałami antypoślizgowymi. Jej konstrukcja redukuje ilość wibracji przekazywanych na dłonie operatora, a także zapewnia optymalną przyczepność dłoni nawet podczas dużych upałów.
Protest w obronie pracowników kolei na węźle katowickim. Ruch pociągów przywrócony!
473Innowacja w Gliwicach: ciepło pozyskane od prywatnego inwestora zasili miejską sieć
435Wkrótce pożegnamy wakacje. Nie daj się holiday blues, sprytnie zaplanuj urlop 2025!
350Prokuratura postawiła zarzut Michałowi Wosiowi. Poseł mówi o "bełkocie"
29814 emerytura 2024. Pierwsze przelewy z ZUS dla 9 mln osób popłyną już pod koniec sierpnia
289Dlaczego wynajem odzieży ochronnej zyskuje na popularności?
+2 / -0Po "spontanicznym" proteście na torach w Katowicach: PLK chce wyciągnąć konsekwencje
+2 / -0Innowacja w Gliwicach: ciepło pozyskane od prywatnego inwestora zasili miejską sieć
+2 / -0Przyszłość tworzyw sztucznych w budownictwie w świetle unijnej strategii klimatycznej
+2 / -0Katowice Airport: na lotnisku powstanie nowa baza dla działów transportu i eksploatacji
+2 / -0"Aktywnie w żłobku" - nawet 1900 zł miesięcznie z ZUS na konto placówki, do której uczęszcza dziecko
0Rodzic oburzony systemem e-dziennika: dlaczego mam płacić za możliwość kontaktu ze szkołą? Sprawę poruszył też znany poseł
0Miszmasz śmieci na A4. KAS zatrzymała nielegalny transport odpadów z Niemiec
0Sierpień znakomitym szczytem letniego sezonu 2024 w Katowice Airport
0Masz zaległy urlop? To ostatni dzwonek, żeby go wykorzystać!
0