Martwią Cię rosnące ceny gazu i kłopoty z dostępem do węgla? Jeśli tak, zwróć uwagę na możliwości jakie dają odnawialne źródła energii. Wśród najpopularniejszych i najskuteczniejszych rozwiązań znajdują się panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. Zamiast jednak decydować się na wybór jednego z nich, warto zestawić je ze sobą, uzyskując maksymalną efektywność.
Urządzenia korzystające z odnawialnych źródeł energii są nie tylko tanie w eksploatacji, ale również pozwalają zyskać niezależność energetyczną i pozytywnie wpłynąć na stan środowiska naturalnego. Dokładając do tego możliwość obniżenia kosztu zakupu poprzez skorzystanie z programów wsparcia (takich jak „Czyste Powietrze” i „Mój Prąd”), jest to opłacalna inwestycja, która przynosi użytkownikom wymierne korzyści. Panele PV i pompy ciepła znajdują swoje zastosowanie zarówno w domach jednorodzinnych, przedsiębiorstwach, jak i obiektach użyteczności publicznej.
Działanie pomp ciepła polega na pobieraniu energii cieplnej z otoczenia (gruntu, wody lub powietrza) i za pomocą przemian termodynamicznych wykorzystywaniu jej do ogrzewania lub chłodzenia budynku, a także do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. W ten sposób ze źródeł odnawialnych mogą czerpać aż 80% energii. Nie emitują szkodliwych substancji, a przy tym są bezpieczne dla użytkowników i bezobsługowe. Ich przewaga nad kotłami grzewczymi objawia się przede wszystkim w braku zależności od cen gazu czy oleju.
Do pracy urządzenia (w około 20%) potrzebna jest jednak energia elektryczna. Chcąc stać się całkowicie samowystarczalnym i nie przejmować się rosnącymi cenami prądu, warto wspomóc działanie pompy panelami fotowoltaicznymi, zamontowanymi np. na dachu. Dostarczą one darmową energię ze słońca, którą zasilimy pompę. Warto mieć na uwadze, że taki system może działać przez cały rok – nawet zimą, gdy panele PV nie wytwarzają tak dużo prądu, jak podczas słonecznych dni. Wtedy wystarczy odebrać nadmiar energii wyprodukowanej latem, którą wcześniej oddaliśmy do sieci (w ten sposób możemy odzyskać nawet 80% energii).
Wydajność i sprawność działania paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła zależy od ich jakości wykonania. Chcąc mieć pewność, że posłużą przez długie lata, a zainwestowane środki szybko się zwrócą, warto sięgać po produkty renomowanych dostawców, takich jak Jinko Solar czy Kaisai. Znajdziemy je w ofercie marki AS Energy.
Panele PV firmy Jinko Solar (która została uznana przez Bloomberg New Energy Finance najbardziej opłacalnym wytwórcą produktów w branży) wyróżniają się doskonałą sprawnością (w standardowych warunkach testowych na energię elektryczną zostaje przekształcone ponad 19% energii słonecznej), odpornością na warunki pogodowe, a także wysoką efektywnością przy niskim nasłonecznieniu.
Kaisai to z kolei marka własna grupy Klima-Therm, dostarczająca nowoczesne pompy ciepła typu woda-powietrze. Są one szczególnie energooszczędne dzięki zastosowaniu sprężarki inwerterowej – współczynnik wydajności cieplnej COP wynosi nawet 5,20. Posiadają kompaktową budowę, odporną na uszkodzenia i korozję. Co istotne, pompa dostosowuje moc grzewczą do zapotrzebowania konkretnej instalacji.
Firma AS Energy – dystrybutor rozwiązań z zakresu fotowoltaiki działa na rynku od 2019 roku.
- Od tego czasu stawiamy na dynamiczny rozwój, zyskując rozpoznawalność i zaznaczając swoją pozycję na rynku. W swojej działalności wykorzystujemy doświadczenie z prowadzenia sieci RuckZuck, przekładając nasze najlepsze praktyki na nową markę. Dzięki temu staliśmy się dla naszych klientów wiarygodnym partnerem biznesowym. Szerokie grono osób i firm obdarzyło nas zaufaniem, doceniając jakość oferowanych produktów i usług oraz profesjonalizm całego zespołu – mówi Anna Górecka, prezes firmy RuckZuck, właściciela marki AS Energy.
Marka AS Energy powstała z chęci oferowania nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych, których stosowanie realnie poprawia stan środowiska naturalnego. Pozytywne przyjęcie produktów przez klientów sprawiło, że z czasem asortyment poszerzono o pompy ciepła i klimatyzatory. Dzięki współpracy ze światowymi liderami branży, specjalizującymi się w poszczególnych kategoriach produktowych (Jinko Solar, Sharp, K2, Tree System, Ginlong Technologies i Kaisai), AS Energy zapewnia najbardziej innowacyjne produkty na rynku, pochodzące od sprawdzonych i niezawodnych dostawców.
O jakości usług najlepiej mówią liczby:
AS Energy zapewnia komplet elementów potrzebnych do montażu instalacji PV na dachu lub gruncie. W skład zestawu wchodzą: panele fotowoltaiczne, konstrukcje do montażu, inwertery (tzw. falowniki), akcesoria elektryczne (kable i zabezpieczenia). Asortyment zawiera także pompy ciepła typu woda-powietrze w wersji Monoblok oraz Split, które doskonale współpracują z systemem PV. Komfort w mieszkaniu lub biurze zapewnią natomiast klimatyzatory, których dostępny jest bardzo szeroki wybór: od ściennych, przez komercyjne (podłogowe, kasetonowe, przypodłogowo-podstropowe, kanałowe, oraz agregaty skraplające), aż po przenośne i typu Multi Split.
Dostawy odbywają się z magazynu w Polsce – AS Energy gwarantuje sprawny transport i zabezpieczenie wszystkich materiałów na palecie.
Szeroka oferta produktowa skierowana jest do klientów z sektora B2B:
Od 2021 roku AS Energy jest partnerem akcji społecznej Karny Kopciuch.
- Walka o czyste powietrze powinna być wspólnym celem wszystkich. W tej walce gra toczy się o życie i zdrowie nas oraz naszych dzieci. Dlatego uznaliśmy, że tak cenne inicjatywy społeczne jak akcja Karny Kopciuch powinny być przez nas wspierane – tłumaczy prezes Anna Górecka.
Więcej o ofercie AS Energy na stronie https://asenergy.pl/
Materiał oryginalny: https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,drogi-gaz-niedostepny-wegiel-jest-na-to-recepta,wia5-3266-50228.html
PKP Cargo planuje kolejne zwolnienia grupowe – pracę może stracić ponad 2400 pracowników. Spółka tłumaczy się restrukturyzacją
1169JSW: wydobycie i sprzedaż powyżej planu. "Plan Strategicznej Transformacji przynosi efekty"
926Dane GUS zaskoczyły. Inflacja w maju 2025 niższa niż prognozowano
530Z Częstochowy do Krakowa przez Zagłębie, pociągi do Pyrzowic i w Beskidy. KŚ wprowadzają letnią korektę rozkładu jazdy
503Od lipca wraca opłata mocowa. Rachunki za prąd poszybują
490Nietypowe koszty uzyskania przychodu w działalności gospodarczej – które wydatki możesz zaliczyć do kosztów firmowych?
+3 / -0Powstaje Plan Urządzenia Lasu. Mieszkańcy mogą zdecydować o jego przyszłości
+1 / -0UOKiK stawia zarzuty 11 przewoźnikom z aglomeracji śląskiej: podejrzenie zmowy przetargowej w przetargu wartym 1,3 mld zł
+1 / -0JSW: wydobycie i sprzedaż powyżej planu. "Plan Strategicznej Transformacji przynosi efekty"
+1 / -0JSW uruchamia Centrum Rozwoju SkillUp w Katowicach
+1 / -0„Masz tylko jedno życie”. Policja w woj. śląskim wprowadza w życie Czarny Alert Drogowy
0JSW: większe wpływy dla PBSz po aneksowaniu umowy z KGHM
0Polskie firmy MŚP nadrabiają zaległości w eksporcie. Wsparciem e-commerce i Amazon
0"Akcja Lato" z MOSiR Żory. Jakie atrakcje na was czekają?
0Długi weekend: więcej patroli, kontrole trzeźwości, zakaz dla ciężarówek
0