Śmiało można powiedzieć, że świat wywrócił się do góry nogami. Teraz większość z nas pracuje z domu, a dzieci uczą się przez internet. Niestety to nie minie szybko, a wiedza którą zdobędą teraz będzie kluczowa w ich dalszym życiu. Jak więc pomóc im w zdobywaniu wiedzy przez internet, ale tak żeby z tego korzystały?
Są na to sposoby, a dokładnie aplikacje, które ułatwiają naukę. A może to właśnie Wy jesteście nauczycielami i szukacie ciekawych aplikacji, które pomogą Wam przygotować swoich uczniów do sprawdzianów czy egzaminów? Sprawdźcie więc co dla Was znaleźliśmy?
Jest to darmowa aplikacja, która łączy nauczycieli z uczniami oraz rodzicami w celu tworzenia społeczności danej klasy. Nauczyciele mogą dodawać rodziców do klasy, udostępniając im zadania i zasoby takie jak zdjęcia, filmy, ogłoszenia i wiadomości. Co najważniejsze to Class Dojo jest również dostępne w języku polskim.
Znana najbardziej dzięki popularnym wideo na YouTube na każdy temat i z każdego przedmiotu szkolnego. Ta aplikacja to również narzędzie online i aplikacje mobilne do uczenia się i rozwiązywania zadań. Ta strona również jest dostępna w języku polskim.
Ta prosta platforma ułatwia edukację zdalną wokół treści wideo i umożliwia nauczycielom komunikowanie się z uczniami za pomocą prostej opcji tworzenia wirtualnych klas, którym zadaje się do obejrzenia wideo rozbudowane o własne pytania i zadania. Wideo musi być dostępne na platformach takich jak YouTube lub TED.ed, a zadania dodajemy samodzielnie za pomocą prostych narzędzi. Więcej informacjo o samej aplikacji znajdziecie na stronie twórców aplikacji.
Darmowy dostęp do zasobów dla uczniów na swoim narzędziu do zarządzania szkołą i komunikacji z uczniami dzwonek.pl, oraz udostępnia narzędzie do tworzeniaekreda.pl– narzędzie do tworzenia interaktywnych zasobów przez nauczycieli.
Stworzony przez polską firmę dostarczającą popularny dziennik elektroniczny zachęca szkoły do skorzystania za darmo z programu Synergia, która ułatwia komunikację z uczniami oraz rodzicami.
Dzięki Google, który tymczasowo podnosi możliwości pakietów narzędzi biurowych G Suite dla firm i dla edukacji o zaawansowane opcje prowadzenia telekonferencji w narzędziu Hangout. Posiadacze podstawowych kont mogą teraz min. prowadzić telekonferencje do 250 osób.
Jest to platforma do tworzenia wirtualnych klas i udostępniania im profesjonalnych lekcji tworzonych przez instytucje lub własnych, tworzonych przez nauczycieli i nauczycielki (w formie prezentacji z komentarzami i zadaniami oraz udostępniania klasom różnych multimediów) umożliwia szkołom zgłoszenie się po darmową wersję tymczasową.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Wojsko Polskie przyciągnęło rekordową liczbę nowych żołnierzy
2291Ranking: w tych miastach w Śląskiem zarabia się najwięcej. Sprawdź TOP 10
1158Ciąg dalszy czystki na gastronomicznej mapie Katowic. Znika 12-letnia restauracja
1130Drożyzna zagląda przedsiębiorcom w oczy. "Nie wiemy, jakie czeka nas jutro"
990Po obradach Sejmiku: Grzegorz Boski z PSL uzupełnił skład zarządu woj. śląskiego
552Rzuć granatem – armia zaprasza na bezpłatne treningi w ferie. Również na Śląsku
+15 / -4Wojsko Polskie przyciągnęło rekordową liczbę nowych żołnierzy
+9 / -1Samochód roku 2023 pochodzi ze Śląska! Fabryka Jeepa Avengera działa w Tychach
+8 / -1Drożyzna zagląda przedsiębiorcom w oczy. "Nie wiemy, jakie czeka nas jutro"
+5 / -0Po obradach Sejmiku: Grzegorz Boski z PSL uzupełnił skład zarządu woj. śląskiego
+2 / -0Raport: 4 na 10 uchodźców z Ukrainy znalazło zatrudnienie w Polsce
0Drożyzna zagląda przedsiębiorcom w oczy. "Nie wiemy, jakie czeka nas jutro"
0Wypalenie zawodowe - co zrobić, żeby praca nie przestała być pasją?
0Ranking: w tych miastach w Śląskiem zarabia się najwięcej. Sprawdź TOP 10
0Po obradach Sejmiku: Grzegorz Boski z PSL uzupełnił skład zarządu woj. śląskiego
0