W obszarze górniczym „Bzie-Dębina 2-Zachód” rozpoczęto wiercenie nowych powierzchniowych otworów badawczych. W ten sposób Jastrzębska Spółka Węglowa poszerza zakres prac zmierzających do zabezpieczenia dostępu do zasobów węgla koksowego w kolejnych latach.
Informacje geologiczne uzyskane podczas drążenia wyrobisk dołowych oraz pogłębiania szybu 1 Bzie pozwoliły bardziej szczegółowo poznać strukturę nowego złoża.
Wiążą się z nim poważne plany, złoże zostało bowiem ujęte w nowej strategii JSW. By złoże „Bzie-Dębina 2-Zachód” mogło służyć rozwojowi spółki, trzeba jednak zdobyć dokładne dane dotyczące miąższości zalegających w nim pokładów węgla oraz jego jakości.
– Strategia zakłada pozyskiwanie dostępu do nowych złóż węgla koksowego. Pamiętajmy, że bogata baza zasobowa decyduje o wartości każdej spółki surowcowej, dlatego tak ważne jest jej ciągłe poszerzanie – wyjaśnia Daniel Ozon, prezes zarządu JSW.
W czerwcu tego roku zarząd JSW podjął decyzję o wykonaniu pięciu otworów badawczych z powierzchni – każdy o głębokości 1300 metrów. - Aby potwierdzić bardzo dobrą jakość węgla przed dotarciem do parcel eksploatacyjnych wyrobiskami dołowymi, konieczne jest odwiercenie powierzchniowych otworów badawczych. Wyniki pomogą nam zinterpretować budowę złoża, a także ułatwią weryfikację wytyczonych obecnie kierunków przyszłej eksploatacji – tłumaczy Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu JSW ds. strategii i rozwoju. I dodaje: - Korzystamy z najlepszych narzędzi, aby mieć pewność, co do jakości i parametrów złoża.
W tym tygodniu rozpoczęto wiercenia pierwszych trzech otworów. Według harmonogramu, w listopadzie prace wiertnicze prowadzone będą na wszystkich pięciu otworach. Wiercenia – zgodnie z planem - mają zakończyć się w pierwszym kwartale 2019 roku.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Hotel i kino, a wcześniej zamek. Zabytek z Bytomia zyska drugie życie (foto)
2349Tauron zbudował 1300 km światłowodu w woj. śląskim. Kto w zasięgu?
1987Na Śląsku stanie warta pół miliarda najnowocześniejsza walcownia w Europie
1669Największy inwestor KSSE nie zwalnia tempa. Startuje budowa nowej hali Eko-Okien
1369KSSE: lider branży OZE stawia nową halę
883Na Śląsku stanie warta pół miliarda najnowocześniejsza walcownia w Europie
+9 / -0Jak mieć najlepszą stronę internetową?
+8 / -0Śląskie z rekordową unijną dotacją. Jezioro Żywieckie ma być perłą na mapie turystycznej Polski
+8 / -2Największy inwestor KSSE nie zwalnia tempa. Startuje budowa nowej hali Eko-Okien
+5 / -0Mikołów: Donald Tusk gromi CPK. "Horała ma takie same kompetencje jak Sasin"
+2 / -0Izera to nie wszystko. KSSE i Jaworzno podpisały umowę o współpracy
0Lotnisko w Pyrzowicach czeka nietypowe malowanie. Przez zmiany bieguna magnetycznego
0Rafako dogadało się z JSW Koks. Budowa elektrowni podrożeje o 150 mln zł
0Mikołów: Donald Tusk gromi CPK. "Horała ma takie same kompetencje jak Sasin"
0Największy inwestor KSSE nie zwalnia tempa. Startuje budowa nowej hali Eko-Okien
0
~Szumidubikendens 2018-10-26
13:31:39
Czyli jeśli znajdą to będzie oznaczać, że będzie więcej złóż na więcej lat, a co za tym idzie pewnik pracy dla górników. Bardzo dobrze.