Laboratorium Pets Diag z Katowic, specjalizujące się w analizie pierwiastkowej sierści wybranych gatunków zwierząt, dołączyło do fundacji Klaster LifeScience Kraków, zrzeszającej instytucje i firmy biotechnologiczne z południowej Polski. Dzięki współpracy lokalnych przedsiębiorców z uczelniami wyższymi, naukowcami czy władzami samorządowymi możliwe jest pełne wykorzystanie potencjału, drzemiącego w innowacyjnych startupach, których - zarówno w Małopolsce, jak i na Śląsku - jest coraz więcej.
Katowicka firma Pets Diag, posiadająca laboratorium w Cieszynie, to startup z branży diagnostyki weterynaryjnej, specjalizująca się w analizie pierwiastkowej sierści zwierząt poprzez innowacyjne na skalę światową badanie EHAA. Test umożliwia kontrolę i regulację równowagi biochemicznej oraz mineralnego odżywienia organizmu zwierzęcia. Potrafi wykazać niedobory oraz niekorzystne dla organizmu proporcje pierwiastków, które w krótkim okresie doprowadziłyby do licznych dolegliwości i chorób. Projekt powstał przy współpracy Pets Diag ze środowiskiem naukowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Usługa badania EHAA dla psów i koni wystartowała w 2021 roku.
– Dołączyliśmy do LifeScience Kraków, gdyż pragniemy z pełnym zaangażowaniem budować platformę rozwoju dla innowacyjnych firm w regionie. Wierzę, że stając się Partnerem Klastra wejdziemy na wyższy poziom współpracy lokalnego biznesu, nauki, administracji i zdrowia, co w konsekwencji rozwinie także nasze przedsiębiorstwo i produkt. To dla nas naturalny krok jako firmy biotechnologicznej z aspiracjami o zasięgu międzynarodowym – mówi Marcin Maciąg, CEO i współtwórca Pets Diag.
Tego typu inicjatywy jak Fundacja Klaster LifeScience Kraków powoływane są, aby lepiej wykorzystywać potencjał i możliwości drzemiące w wielu innowacyjnych, lokalnych przedsiębiorstwach. Ma to ogromne znaczenie dla kondycji branży w danym regionie, ale także dla rozwoju całej polskiej gospodarki. Wiele polskich startupów, właśnie dzięki obecności w takich zrzeszeniach, może pochwalić się konkurencyjnością także na rynku międzynarodowym. Organizacja jest jednym z elitarnych Krajowych Klastrów Kluczowych.
Krakowska fundacja liczy obecnie kilkudziesięciu członków z regionu, wśród nich m.in.: Selvita, Lux Med, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Synthos.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
"Robota szuka chopa". Oferta pracy po śląsku podbija Internet!
1763Sierpień 80: JSW faworyzuje "swoje" związki zawodowe! Śląski Biznes prześwietla sprawę
1031Kobieta biznesu. - Warto wyjść ze strefy komfortu i dać sobie szansę – Izabela Mrowiec, prezes zarządu Isoplus Polska
631Problemy w elektrowni Jaworzno. W Tauronie poleciała głowa prezesa
602Ukraiński biznes inwestuje na Śląsku. Projekt wspiera KSSE
591"Robota szuka chopa". Oferta pracy po śląsku podbija Internet!
+12 / -3Kobieta biznesu. - Warto wyjść ze strefy komfortu i dać sobie szansę – Izabela Mrowiec, prezes zarządu Isoplus Polska
+7 / -2Śruby z Żywca docenione w Chinach. Firma ze Śląska zaopatruje azjatycką szybką kolej
+7 / -2Sierpień 80: JSW faworyzuje "swoje" związki zawodowe! Śląski Biznes prześwietla sprawę
+5 / -1Tomasz Rożek z prestiżowym tytułem jedynego speca od kosmosu z tej części Europy!
+4 / -1Piekarze spotkali się z władzami PGG. Liczą na szybką dostawę węgla
0Cudzoziemcy chętnie prowadzą biznes na Śląsku. W tym roku już 1,5 tysiąca nowych firm
0Kobieta biznesu. - Warto wyjść ze strefy komfortu i dać sobie szansę – Izabela Mrowiec, prezes zarządu Isoplus Polska
0Ukraiński biznes inwestuje na Śląsku. Projekt wspiera KSSE
0Problemy w elektrowni Jaworzno. W Tauronie poleciała głowa prezesa
0