W ostatnim dniu kampanii wyborczej zakończyliśmy sondaż, którego celem było wskazanie, który kadnydat zdaniem internautów ŚląskiegoBiznesu.pl jest najlepszy dla biznesu. Od dłuższego czasu mieliśmy dwóch liderów. To Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Kto wygrał?
Zwycięzca sondażu okazał się kandydat Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, który jako jedyny zgromadził ponad 30 proc. głosów - dokładnie 31,34 proc. głosów.
Drugie miejsce w sondażu zajął urzędujący prezydent Andrzej Duda - 25,36 proc., a trzecie Krzysztof Bosak - 16,43 proc.
Kandydat przedsiębiorców, a przynajmniej tak się przedstawiający, Paweł Tanajno, zgromadził 2,95 proc. głosów.
W naszej sondzie internauci oddali 1388 głosów. Każdego dnia można było oddać jeden głos. W sondzie nie uwzględniliśmy Waldemara Witkowskiego. PKW poinformowała o jego zarejestrowaniu 16 czerwca, a sondaż trwał od 3 czerwca.
Sondaż pokazuje, że preferencje czytelników się zmieniają. W sondzie przed wyborami 10 maja długo wygrał Szymon Hołownia - 25,87 proc. głosów. Andrzeja Dudę poparło 22,76 proc. głosujących. Porównywalne do obecnej sondy poparcie miał Krzysztof Bosak - 14,55 proc. Kandydatka PO Małgorzata Kidawa-Błońska nie podbiła internautów ŚląskiegoBiznesu.pl zdobywając 11,49 proc. głosów.
Oddanych głosów: 963
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Obawy polskich przedsiębiorców - rozdźwięk między świadomością zagrożeń a działaniem
1045"Nie uciekniemy od trudnych pytań". Związkowcy pytają o prawdę ws. kondycji JSW
1026Nawet 400 tys. zł dofinansowania dla rzemieślników – szansa na rozwój i ekologiczną transformację
723JSW: nie żyje 42-letni górnik. To czwarta ofiara wypadku w kopalni Knurów-Szczygłowice
558PGG połączy Bielszowice z Halembą, pracownicy zadają pytania. Rusza Punkt Konsultacji
515Nowy plan gospodarczy Donalda Tuska – co przyniesie poniedziałkowa zapowiedź?
+4 / -0Nowe cła Donalda Trumpa – globalne konsekwencje dla USA, Chin, UE i Polski
+3 / -0Diabeł tkwi w szczegółach. Węglowe spółki mają 44 uwagi do projektu nowelizacji ustawy górniczej
+3 / -0PGG połączy Bielszowice z Halembą, pracownicy zadają pytania. Rusza Punkt Konsultacji
+2 / -0Daniel O. z zarzutami. Były prezes JSW stanie przed sądem
+2 / -0JSW prześwietla finanse w spółkach zależnych. "Priorytetem stabilizacja"
0"Plan zbyt ambitny, nierealny". Zakaz sprzedaży aut spalinowych roku trafi do kosza?
0Co branża, to inne "życzenie". Tego najbardziej potrzebują przedsiębiorcy w 2025 roku (badanie)
0Nowy plan gospodarczy Donalda Tuska – co przyniesie poniedziałkowa zapowiedź?
0PGG prowadzi ważne rozmowy z gminami górniczymi. Chodzi o transformację
0