Adam Gawęda, wiceminister aktywów państwowych włączył się do rozmów na temat podwyżek w Polskiej Grupie Górniczej. - Jesteśmy dość daleko, ale nie ma jeszcze rozstrzygnięcia - powiedział.
To raczej będzie długa noc w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej w Katowicach. Rozmowy z udziałem Adama Gawędy - ministra odpowiedzialnego za górnictwo, trwają.
Jak się dowiadujemy nieoficjalnie obecność ministra to dobry sygnał. Nie przyjechał z kurtuazyjną wizytą na chwilę, lecz wyraża gotowość do rozwiązania problemu i aktywnie cały czas bierze udział w spotkaniu.
Strona związkowa jest zdecydowana i merytorycznie przygotowana do tych rozmów. Postulaty są znane. Dziś podczas masówek na kopalniach załogi górnicze jasno wyraziły poparcie dla żądań. Górnicy nie chcą już żadnych jednorazówek, lecz realnej podwyżki wynagrodzenia zasadniczego.
- Co dalej? Liczymy na podpisanie porozumienia i spełnienie naszych postulatów. Jeśli niestety jednak dziś się nie uda, to związkowcy spędzą kolejną noc w siedzibie PGG i następnie będzie radykalizacja działań wynikająca z Ustawy o sporach zbiorowych, ze strajkiem włącznie. W górnictwie jednak nadzieja umiera ostatnia i wierzymy w spełnienie żądań strony społecznej - mówi nam nieoficjalnie jeden ze związkowców biorących udział w negocjacjach.
Jak wynika z dzisiejszego wywiadu przewodniczącego WZZ "Sierpień 80" Bogusława Ziętka dla portalu branżowego WNP.pl, w PGG potrzebne są szybkie i odważne decyzje natury organizacyjnej oraz personalnej. "Bardzo negatywnie oceniam wiceprezesa PGG ds. produkcji Piotra Bojarskiego, który kompletnie nie radzi sobie ze swoją funkcją" - powiedział szef "Sierpnia 80" . Stwierdził też: "Dlatego chcemy rozmawiać o wzroście przychodów poprzez wzrost produkcji i sprzedaży węgla. Dzięki temu bowiem wystarczyłoby pieniędzy - zarówno na inwestycje, jak również na konieczne podwyżki".
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nie tylko górnikom nie podoba się rządowy plan transformacji. Wtórują im organizacje pozarządowe
426JSW opublikowała wyniki za III kwartał. Strata w tym roku to już ponad 6 mld złotych
420Rząd szykuje plan awaryjny ws. ETS2. "Nie może uderzać w zwykłego Kowalskiego"
375W całej Polsce wprowadzono stopnie alarmowe BRAVO-CRP i Bravo. Czym one są?
356Przerwa w przyjmowaniu wniosków. "Czyste powietrze" do poprawy!
338Miał oszukać Siły Zbrojne RP na blisko 70 mln zł. Producent obuwia spod Częstochowy uniewinniony
+4 / -0"Węgiel trzyma nas przy życiu". Na rządowym planie transformacji eksperci nie zostawiają suchej nitki
+2 / -0Biznes oferty InPost – jak Twoja firma może skorzystać? Te opcje dostawy zachwycą klientów!
+1 / -0Po katastrofie na torach w Kuźni Raciborskiej: cztery wagony wkolejone
+1 / -0Śląskie targowiska pod lupą Krajowej Administracji Skarbowej
+1 / -0Drzwi za 40 tys. zł z dopłatą? Jest zawiadomienie do prokuratury ws. "Czystego Powietrza"
0Końcówka roku pracowita dla skarbówki - co sprawdzi fiskus? O tym powinni pamiętać podatnicy
0Wielki powrót protestu rolników. Blokady również w województwie śląskim (mapa)
0Sejm za dodatkowym urlopem dla rodziców wcześniaków. O to walczyli też mieszkańcy Śląska
0PAS: decyzja NFOŚiGW to start programu "Brudne Powietrze". Jest apel do premiera Tuska
0