Wydawać by się mogło, że Akcelerator Biznesowy KSSENON nie powinien mieć za dużo wspólnego z edukacją najmłodszych, ale jest zdecydowanie inaczej. Dzięki powstałemu na terenie akceleratora przedszkolu zainicjowano tam akcję „KSSENON oczami dziecki, czyli od przedszkola do akceleratora”. To unikalny w skali całego kraju projekt.
Powstałe na terenie Akceleratora Biznesowego KSSENON przedszkole KSSENON Kids było odpowiedzią na dzisiejsze potrzeby społeczeństwa. Pracujący w tym miejscu mieszkańcy nie muszą odwozić swoich dzieci na drugi koniec miasta, mogą „mieć je przy sobie”, tuż obok swojego zakładu pracy. Ważne jest to, że przedszkole nie jest skierowane tylko do dzieci osób pracujących na terenie KSSENON-a.
„KSSENON oczami dziecka”
Dzięki powstaniu przedszkola w KSSENON-ie zainicjowano akcję „KSSENON oczami dziecka”. To projekt, dzięki któremu dzieci edukują się poprzez doświadczenie i bezpośredni kontakt z nowymi technologiami. Jak mówią pomysłodawczynie tego projektu, jest on odpowiedzią na rosnącą potrzebę kształtowania umiejętności przyszłości już od najmłodszych lat.
Dzięki wizytom w nowoczesnych przedsiębiorstwach dzieci mogą uczyć się poprzez doświadczenie, rozwijając ciekawość, logiczne myślenie i kreatywność. Kierując się zasadami Montessori oraz metodami nauki poprzez doświadczenie dajemy dzieciom unikalną możliwość poznawania realnego świata technologii i innowacji w bezpośrednim kontakcie z ekspertami - mówi Aleksandra Wiechuła, dyrektorka przedszkola KSSENON Kids.
To nie tylko korzyść dla dzieci, ale i dla firm
Niewątpliwymi beneficjentami projektu będą najmłodsi, którzy dzięki doświadczeniu będą w przyszłości już lepiej zaznajomieni z technologiami i nowoczesnością. Projekt to także „plusy” dla firm. Działające w KSSENON-ie firmy mają okazję pokazać swoją pracę w inny sposób. Pracownicy mogą dzielić się swoją pasją i wiedzą, inspirując najmłodszych i budując więź z lokalną społecznością. Dzięki tego typu zabiegom wzmacniają także wizerunek firmy jako otwartej na współpracę i odpowiedzialnej społecznie.
To niezwykle wartościowy i „sympatyczny” aspekt budowania szeroko rozumianego ekosystemu innowacji, w który włączeni są najemcy Akceleratora i sama Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Chętnie pokażemy KSSENON od kuchni. Czekamy na młodych przedsiębiorców i innowatorów! - mówi Katarzyna Cierniak, dyrektorka Akceleratora Biznesowego KSSENONA.
Dla dzieci jest to natomiast nowe doświadczenie. Nie są to typowo „przedszkolne” zajęcia, ale dzięki nim najmłodsi mogą „wejść” w świat dorosłych i zobaczyć jak pracują nowoczesne urządzenia i powstają produkty. Dzięki zróżnicowaniu dzieci będą mogły zobaczyć, jak wygląda praca w różnych firmach.
Takie spotkania stają się dla nich przygodą, a eksperymenty i zabawy pomagają zrozumieć, że nauka może być fascynująca. To nie tylko ciekawe urozmaicenie zajęć, ale także okazja do odkrywania świata w praktyczny sposób - dodaje Aleksandra Wiechuła.
Inauguracja projektu za nami
Wczoraj (13 marca) miała miejsce inauguracja tego projektu. Dzieci mogły zapoznać się z pracą między innymi wózka widłowego, same oklejały paczki oraz zwiedziły kilka miejsc w Akceleratorze Biznesowym. Na zakończenie odwiedziły strefę co-workingową, by tam wziąć udział w specjalnie przygotowanej telekonferencji.
Prawdziwą furorę wśród dzieci zrobiło ksero, na którym mogły one zeskanować swoją dłoń.
A co dalej?
„KSSENON oczami dziecka, czyli od przedszkla do akceleratora” to projekt, który realizowany będzie w formie cyklicznych spotkań. Odbywać się one będą co cztery tygodnie. Podczas nich dzieci zapoznają się z pracą różnych firm, które działają w żorskim akceleratorze.
- Liczymy, że dzięki tej inicjatywie dzieci będą się uczyć przez doświadczenie, zdobędą ciekawe doświadczenia i być może rozwiną zainteresowania, które mogą w przyszłości wpłynąć na ich wybory szkolne i zawodowe. Przecież edukacyjna przygoda każdego, nawet najbardziej wykwalifikowanego specjalisty, zaczęła się w przedszkolu - podsumowuje Agnieszka Socha, prezeska Fundacji Podzielmy się Dobrem.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
PGG otwarta na współpracę z Rudą Śląską. Kolejne rozmowy o transformacji
853Tauron z rekordową EBITDA za 2024 rok. Wzrosty mimo spadku przychodów i niższych cen energii
610Wojna celna USA - czy uderzy w polski i śląski biznes? Eksperci: Największym zagrożeniem niepewność
515Wielki Piątek na stacjach paliw. Na Śląsku najtańsze benzyna i diesel, LPG też w dobrej cenie
497Człowiek z pasją - pan Krzysztof posiada największą kolekcję dzwonków na świecie. Swoją fascynacją dzieli się z całym światem
437Wielkanoc 2025: Święta droższe niż zwykle – jak radzą sobie polskie gospodarstwa?
+4 / -0Wojna celna USA - czy uderzy w polski i śląski biznes? Eksperci: Największym zagrożeniem niepewność
+3 / -0Tauron z rekordową EBITDA za 2024 rok. Wzrosty mimo spadku przychodów i niższych cen energii
+2 / -0Stylowy taras i bezpieczny samochód - komfort na Twoim podwórku przez cały rok
+1 / -0Człowiek z pasją - pan Krzysztof posiada największą kolekcję dzwonków na świecie. Swoją fascynacją dzieli się z całym światem
+1 / -0KAS w Katowicach ostrzega: oszuści podszywają się pod Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową
0Ostatni dzwonek na rozliczenie PIT! Nie zapomnij przekazać 1,5% podatku
0MF: Wpływy z VAT niższe niż zakładano w budżecie 2024. "Efekt nadoptymistycznych prognoz"
0"One in, two out". Przełom deregulacyjny staje się faktem - premier przedstawił propozycje dla biznesu
0UE odrobiła lekcje po powodzi 2024. Szybsze reakcje na klęski żywiołowe
0