Policjanci CBŚP zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych działające w wynajętym pomieszczeniu magazynowym w Rudzie Śląskiej. Podczas akcji przejęli 3 litry mefedronu, broń palną oraz specjalistyczny sprzęt i substancje niezbędne do produkcji narkotyków. Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców Mikołowa, którzy są podejrzani o produkcję mefedronu.
Policjanci z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji zwalczający zorganizowaną przestępczość narkotykową dotarli do miejsca, gdzie mogła być produkowana meskalina, pentedron i mefedron. Podczas akcji policjanci CBŚP zatrzymali dwóch mieszkańców Mikołowa. 20-latek i 36-latek wpadli w momencie, gdy wychodzili z wynajmowanego pomieszczenia, gdzie produkowano nielegalne substancje.
Laboratorium znajdowało się w zakamuflowanym miejscu, do którego prowadziło odrębne wejście za stacją transformatorową w Rudzie Śląskiej. W maleńkim lokalu znajdował się namiot tzw. Growbox z wentylacją i filtrami węglowymi, w celu wyeliminowania zapachów poprodukcyjnych - czytamy w komunikacie.
Podczas likwidacji laboratorium policjanci zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt m.in. kolby okrągłodenne, trójszyjne, zlewki, mieszadła magnetyczne, pompy próżniowe, rozdzielacze, chłodnice i inne. Przejęto także substancje chemiczne i prekursory niezbędne do produkcji narkotyków. W jednym z naczyń znajdowało się ponad 3 litry mefedronu. Z ustaleń policjantów wynika, że w tym miejscu laboratorium mogło działać od blisko 2 tygodni.
W miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli karabinek automatyczny AK47 z bagnetem oraz rewolwer, które to przekazano do badań przez biegłego.
Zatrzymani w Prokuraturze Rejonowej w Rudzie Śląskiej usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na wniosek prokuratora, sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Sprawa jest rozwojowa.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Po katastrofie na torach w Kuźni Raciborskiej: cztery wagony wkolejone
1004Renta wdowia 2025: Ile? Dla kogo? Jak złożyć wniosek?
453Nie tylko górnikom nie podoba się rządowy plan transformacji. Wtórują im organizacje pozarządowe
410JSW opublikowała wyniki za III kwartał. Strata w tym roku to już ponad 6 mld złotych
395W całej Polsce wprowadzono stopnie alarmowe BRAVO-CRP i Bravo. Czym one są?
335Miał oszukać Siły Zbrojne RP na blisko 70 mln zł. Producent obuwia spod Częstochowy uniewinniony
+4 / -0"Węgiel trzyma nas przy życiu". Na rządowym planie transformacji eksperci nie zostawiają suchej nitki
+2 / -0"Kobiety w trakcie zmiany przerzucają nawet 2 tony żelastwa!". PIP ujawnia skandaliczne warunki pracy w odlewni w Zawierciu
+3 / -1Biznes oferty InPost – jak Twoja firma może skorzystać? Te opcje dostawy zachwycą klientów!
+1 / -0Po katastrofie na torach w Kuźni Raciborskiej: cztery wagony wkolejone
+1 / -0Drzwi za 40 tys. zł z dopłatą? Jest zawiadomienie do prokuratury ws. "Czystego Powietrza"
0Końcówka roku pracowita dla skarbówki - co sprawdzi fiskus? O tym powinni pamiętać podatnicy
0Wielki powrót protestu rolników. Blokady również w województwie śląskim (mapa)
0Sejm za dodatkowym urlopem dla rodziców wcześniaków. O to walczyli też mieszkańcy Śląska
0PAS: decyzja NFOŚiGW to start programu "Brudne Powietrze". Jest apel do premiera Tuska
0