Wiadomości

McDonald's w kryzysie? Zamknięty lokal na Śląsku

2018-12-05, Autor: bf

Po ponad 20 latach McDonald's zamknął najstarszą restaurację w Rybniku. Lokal jest nieczynny od piątku. Dlaczego? Co się stało z pracownikami?

„Tu już zamykamy” - czytają od kilku dni klienci chcący odwiedzić restauracje McDonald's na rynku. Szyby lokalu zostały oklejone, a przed schodami postawiono kontener na odpady. Z samej restauracji zniknęła już część mebli.

Reklama

To nie jest chwyt reklamowy stosowany często przez sklepy, gdzie z witryn biją po oczach słowa "likwidacja", "końcowa wyprzedaż", które dotyczą likwidacji aktualnej kolekcji, a z zamknięciem punktu nie mają nic wspólnego.

W tym przypadku chodzi o zamknięcie restauracji. Marek Mielnik, przedstawiciel licencjobiorcy prowadzący restauracje McDonald's w Rybniku mówi, że lokal na rynku został zamknięty w miniony piątek po południu. - To decyzja McDonald's. Klienci na pewno są tym zaskoczeni, tak bywa. Z tego, co wiem, aktualnie nie ma planów, by powstała zamiast tego lokalu inna restauracja w Rybniku – dowiadujemy się.

Dlaczego firma zdecydowała się na zamknięcie restauracji na rynku? Marek Mielnik odsyła redakcję portalu rybnik.com.pl do centrali głównej. Ta jednak nie odpowiedziała na pytania dziennikarza.

Jak jednak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, McDonald's nie dogadał się z właścicielem kamienicy, w której znajdowała się restauracja. Właściciel chce bowiem gruntownie wyremontować budynek, firma z kolei nie chce funkcjonować w takim lokalu, gdy zachodzi obawa o bezpieczeństwo klientów.

Wydaje się jednak, że sam fakt prowadzenia remontu jest pretekstem. Sieć powinna być zadowolona z podniesienia standardu budynku. Remonty nieruchomości nie są niczym nadzwyczajnym, zawsze na czas prowadzenia prac można było zawiesić działalność. Niewykluczone, że stawka najmu po remoncie byłaby wyższa, na co sieć nie chciała przystać.

Co z pracownikami? Nasz rozmówca zapewnia, że zostali przeniesieni do dwóch innych restauracji amerykańskiej sieci w Rybniku.

Restauracja McDonald's na rynku w Rybniku funkcjonowała od maja 1997 roku. To był pierwszy tego typu lokal w mieście.

Czy Waszym zdaniem McDonald's popełnił błąd zamykając lokal?

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Łukasz Lelek 2018-12-05 13:39:44

  I dobrze ;)

  0 0
 • ~adrianek 2018-12-05 14:08:26

  I gdzie ludziska będą do kibla i na lody?

  1 1
 • ~Ślązak 2018-12-13 09:51:33

  teraz dieta fit w modzie

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert SlaskiBiznes.pl

W Twojej okolicy powstaje nowa inwestycja? Twoja firma odniosła sukces którym warto się pochwalić? Wciel się w rolę reportera slaskibiznes.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Socjal czy podatki? Co wybierasz?
Oddanych głosów: 64