W dniu 15 maja 2025 roku o godzinie 15:00 w Hotelu Diament w Zabrzu odbyło się VIII Śląskie Spotkanie Biur Rachunkowych. Wydarzenie zgromadziło właścicieli i przedstawicieli biur rachunkowych z regionu, oferując zarówno merytoryczne wykłady, jak i przestrzeń do nawiązywania kontaktów biznesowych.
Tematem przewodnim konferencji było hasło „Między pomyłką a przestępstwem – jak chronić swoje biuro przed konsekwencjami cudzych błędów”.
Wykład poprowadziła Magdalena Trybuś – właścicielka biura rachunkowego oraz biegły sądowy. Uczestnicy poznali różnicę między błędami celowymi i niecelowymi w sprawozdaniach finansowych, a także kluczowe obszary ryzyka w analizie wyników finansowych.
Podczas prezentacji omówiono także metody identyfikacji nieprawidłowości i fałszerstw w dokumentach księgowych. Prelegentka przytoczyła przykłady praktyczne, które wspólnie z publicznością zostały szczegółowo omówione w celu wymiany doświadczeń i wypracowania wniosków na przyszłość.
Po wykładzie odbył się panel dyskusyjny, w ramach którego uczestnicy mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami oraz zadawać pytania dotyczące zarówno codziennych wyzwań, jak i najbardziej newralgicznych kwestii księgowych. Spotkanie uzupełnił wspólny posiłek oraz ciepła przerwa kawowa z deserem, który sprzyjał dalszym rozmowom i nawiązywaniu relacji biznesowych.
Konferencję zorganizowało biuro rachunkowe WARIDO Sp. z o.o. oraz Tax4eCommerce (specjalista ds. księgowości w e-commerce). Wydarzenie odbyło się pod patronatem branżowym oraz medialnym, co podkreślało jego rangę w środowisku księgowym.
Już dziś zachęcamy do śledzenia wiadomości i rezerwowania miejsc na kolejne Spotkania Biur Rachunkowych na Śląsku, organizowane przez Warido Sp. z o.o. Dalsze edycje to gwarancja rzetelnych szkoleń, licznych okazji do networkingu oraz inspiracji niezbędnych do rozwoju Waszych biur - zapewniają Organizatorzy. - Do zobaczenia na następnej konferencji!.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Dzień Księgowego. 5 rzeczy, które przedsiębiorcy zawdzięczają księgowości (choć rzadko to mówią)
1068Digitree Group, pionier śląskiego marketingu i jedyna firma z Rybnika notowana na GPW, świętuje jubileusz 20-lecia (foto)
840EXPOBUD 2025 – Święto Budownictwa w Gliwicach. Jubileuszowa, 20. edycja targów już we wrześniu!
74325 mln zł dla śląskich firm na rozwój eksportu. Fundusz Górnośląski prowadzi nabór wniosków o bony eksportowe
716Forum Relacji Inwestorskich 2025 we Wrocławiu: ESG, IPO i komunikacja z rynkiem
547Dzień Księgowego. 5 rzeczy, które przedsiębiorcy zawdzięczają księgowości (choć rzadko to mówią)
+3 / -0Między pomyłką a przestępstwem – jak chronić swoje biuro? Za nami VIII Śląskie Spotkanie Biur Rachunkowych
+2 / -0Katowice gospodarzem INTARG® 2025. Międzynarodowe targi innowacji i ekologii już w czerwcu
+1 / -0Forum Relacji Inwestorskich 2025 we Wrocławiu: ESG, IPO i komunikacja z rynkiem
025 mln zł dla śląskich firm na rozwój eksportu. Fundusz Górnośląski prowadzi nabór wniosków o bony eksportowe
0EXPOBUD 2025 – Święto Budownictwa w Gliwicach. Jubileuszowa, 20. edycja targów już we wrześniu!
0Digitree Group, pionier śląskiego marketingu i jedyna firma z Rybnika notowana na GPW, świętuje jubileusz 20-lecia (foto)
0Dzień Księgowego. 5 rzeczy, które przedsiębiorcy zawdzięczają księgowości (choć rzadko to mówią)
0