Przyznano nagrody XIV edycji Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG®. Wynalazcy z całego świata mieli okazję pokazać swoje pomysły w dziedzinie nauki, przemysłu czy biznesu, ale także zawiązać znajomości z naukowcami z różnych części globu. Główna nagroda trafiła w ręce inżynierów z Politechniki Śląskiej.
Podczas trwania targów mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi dokonaniami naukowymi i technicznymi, z kraju i zza granicy. Targi zgromadziły prawie stu wynalazców z 20 krajów i niemal każdego kontynentu. Zaprezentowali oni ponad trzysta konceptów i innowacji, z którymi, z powodu pandemii, mogliśmy zaznajomić się w formie online.
Pomimo takiej formy wydarzenia, nie straciło ono swojego charakteru. Wysokiej rangi organizacje z całego świata podjęły się wsparcia imprezy. Głównym patronem honorowym i partnerem Targów jest Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Głównym patronem Międzynarodowym jest Światowa Organizacja Własności Intelektualnej WIPO. Współgospodarzem wydarzenia jest Miasto Katowice.
Podczas trwania Targów naukowcy oraz przedstawiciele świata biznesu podjęli dyskusję na temat wagi nauki w wymiarze społecznym i gospodarczym. Dwudniowa konferencja powstała z inicjatywy Politechniki Śląskiej, w ramach Partnerstwa Merytorycznego.
Poza wspomnianią konferencją, imprezie towarzyszły wystawy i prezentacje wyznalazków oraz oczywiście, wybór nagrodzonych prac, co nie było dla jury takie proste.
– Wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie, a co za tym idzie, wybór zywcięzców był ogromnie trudny. Moim osobistym problemem było wyłonienie laureata Nagrody Przewodnicząego Jury. Nie mogąc się zdecydować, przekazałem to zadanie moim szanownym koleżankom i kolegom z Kapituły Jury – wspomina Przewodniczący Międzynarodowego Jury, dr inż. Krzysztof Biernat, prof. nadzw.
W skład Międzynarodowego Jury weszli naukowcy, wynalazcy i osoby działające społecznie z różnych zakątków świata. Nagrody przyznane w tegorocznej edycji prezentują się następująco:
Główna nagroda trafiła w ręce inżynierów z Politechniki Śląskiej. Sam wynalazek to zaawansowane technologicznie, sterowane zdalnie narzędzie robotyczne do inwentaryzacji, inspekcji i diagnostyki trudno dostępnych konstrukcji budowlanych, w tym, dzięki unikalnemu modułowi wykorzystującemu termografię, również konstrukcji wzmocionych nakładkami FRP.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Hałda kopalni PGG jest jedną z największych w Europie. Właśnie "zagrała" w filmie (wideo)
10937Beboki opanowały Katowice. Najnowszy bawi się klockami na schodach przy .KTW (foto)
5249"Klienci sami się nie znajdą". Profesjonalnie o bieżących trendach na rynku nieruchomości
107620 rowerów trekkingowych dla sosnowiczan. Zakończyła się 7. edycja tradycyjnej loterii
863W Częstochowie połączą siły damsko-męskie. Arche zaprasza na Kongres Liderek Regionu
832Hałda kopalni PGG jest jedną z największych w Europie. Właśnie "zagrała" w filmie (wideo)
+6 / -0Nadciąga wielkie wydarzenie na biznesowej mapie Gliwic. Przed nami XXIX Gala RIPH
+4 / -0Marża i narzut - co je różni, jak je wyliczyć? I dlaczego to takie ważne? Wyjaśnia ekomonista
+2 / -0"Klienci sami się nie znajdą". Profesjonalnie o bieżących trendach na rynku nieruchomości
+2 / -0MCK w Katowicach zaprasza na Śląskie Targi Nieruchomości & Budowa Domu
+1 / -0Hałda kopalni PGG jest jedną z największych w Europie. Właśnie "zagrała" w filmie (wideo)
0Kupujesz węgiel? Rób to u kwalifikowanego dostawcy Tomex
0XXI Samorządowe Forum Kapitału i Finansów w Katowicach już w październiku
0Największy branżowy event w tej części Polski. Bielsko-Biała zaprasza na Targi Budownictwa
0W Częstochowie połączą siły damsko-męskie. Arche zaprasza na Kongres Liderek Regionu
0