W centrum Katowic powstaje powstaje obiekt pokryty największą w mieście ścianą z żywych roślin. Mowa o powstającym hotelu Mercure. Inwestor liczy, że ta atrakcja wpisze się na trwałe w krajobraz Katowic jako symbol pokazujący, że przemysłowa stolica Polski przechodzi zieloną transformację.
Liczący 268 pokoi nowy hotel Mercure Katowice Centrum dzięki ekologicznym rozwiązaniom pokazuje wizję współczesnego, odpowiedzialnego hotelarstwa. Obiekt powstał w myśl filozofii green & clean. Fasada budynku pokryta naturalną i żywą roślinnością, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz wody deszczowej, użycie ekologicznych materiałów czy zaawansowany system monitoringu zarządzania wodą i energią to tylko niektóre z ekologicznych rozwiązań zastosowanych w hotelu.
Jak wygląda odpowiedzialne hotelarstwo i zielona przyszłość miasta? W jaki sposób przyczyniają się do niej nowoczesne hotele? Odpowiedzi na te i wiele pytań wraz z otwarciem drzwi dla pierwszych gości Mercure Katowice Centrum udzieli już w przyszłym miesiącu.
Obiekt będzie częścią grupy Accor posiadającej ponad 5 100 hoteli, kurortów i rezydencji oraz 10 000 obiektów gastronomicznych w 110 krajach. Obiekt buduje UBM DEVELOPMENT, deweloper notowany na giełdzie w Wiedniu.
Zielona ściana hotelu Mercure wpisuje się w trend zdobywający coraz większą popularność na Śląsku. Inspiracją dla inwestorów są efektowne obszary żywej roślinności na dachach MCK czy Muzeum Śląskiego w Katowicach. Piotr Wolański z APK Dachy Zielone prócz walorów estetycznych wymienił też inne zalety zielonych powierzchni:
- Są to zwiększenie trwałości izolacji dachu (dach zielony stanowi warstwę zabezpieczająca i ochronną), poprawa efektywności energetycznej budynku (dach zielony stanowi naturalną izolację termiczną, co powoduje oszczędzanie kosztów energii potrzebnej na ogrzewanie zimą i klimatyzację latem). Dachy zielone zwiększają różnorodność biologiczną, popularne są np. instalacje pasiek miejskich, ogrodów warzywnych. Zmniejszają negatywne skutki zjawiska miejskiej wyspy ciepła. Tłumią hałas, pomagają oczyszczać powietrze. To bardzo dobre narzędzie w ochronie klimatu i adaptacji do zmian klimatycznych.
W najbliższym czasie wzrośnie zainteresowanie budową dachów zielonych jako sposobu na małą retencję i opóźnianie spływu deszczówki do kanalizacji – mówił w wywiadzie na ŚląskiBiznes.pl.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
40 km starej gierkówki zostanie przebudowane. Znamy dokładny plan inwestycji
8406Centrum Bielska-Białej do zamknięcia dla aut. „Musi odetchnąć”
4165Hit! Bukmacherzy z Katowic przyjmują zakłady o terminowość śląskich inwestycji
3631KSSENON w Żorach na finiszu. Rusza komercjalizacja akceleratora biznesowego
1239ATAL ostatecznie zbuduje osiedle na terenie OPT przy Parku Śląskim
104640 km starej gierkówki zostanie przebudowane. Znamy dokładny plan inwestycji
+8 / -2Miała gościć Chruszczowa, stoi pusta. Tajemnicza willa w Katowicach zmieni się całkowicie (foto, wideo)
+6 / -1Prezes GTL: odbudowaliśmy zapas gotówki, wydamy w 2023 r. 30 mln zł na inwestycje
+4 / -0Nowy stadion w Katowicach zaczyna nabierać kształtów (wideo)
+4 / -0Tramwaj na południe Katowic – władze miasta grają vabank o decyzję środowiskową
+3 / -040 km starej gierkówki zostanie przebudowane. Znamy dokładny plan inwestycji
1Dzieje się! Na te inwestycje czekają Katowice. Zobaczcie place budów z lotu ptaka (wideo)
0Tramwaj na południe Katowic – władze miasta grają vabank o decyzję środowiskową
0Amerykanie zbudują 10 małych elektrowni jądrowych w KSSE. Jest umowa z Last Energy
0Orlen kupi słomę od rolników, w tym śląskich. Koncern buduje pierwszą w Polsce i drugą w Europię instalację do bioetanolu
0