Polska Spółka Gazownictwa poinformowała, że zawieranie nowych umów na realizację przyłączy gazowych zostało tymczasowo wstrzymane. Duże zainteresowanie przyłączeniem się do sieci sprawiło, że spółka wyczerpała budżet na ten cel, przeznaczony na lata 2022-2023. Co to oznacza dla inwestorów? PSG "pracuje nad rozwiązaniami".
Polska Spółka Gazownictwa realizuje dwa rodzaje zadań — modernizuje istniejące sieci gazowe oraz przyłącza nowych odbiorców. Niestety, ci drudzy będą musieli poczekać. W środę spółka wydała komunikat, z którego wynika, że pieniądze na ten cel, jakie spółka miała na lata 2022-2023, już się wyczerpały.
- Duże zainteresowanie przyłączeniem do sieci gazowej spowodowało, że środki inwestycyjne spółki na lata 2022-2023 zostały w pełni zarezerwowane na realizację zawartych już umów przyłączeniowych i PSG nie posiada aktualnie źródeł finansowania dla kolejnych inwestycji przyłączeniowych — przyznaje spółka w komunikacie przesłanym redakcji Money.pl.
Jak podaje portal Money.pl, w minionym roku spółka wydała ponad 260 tys. warunków przyłączenia do sieci i zawarła umowy na realizację 135 tys. przyłączy. W tym roku i kolejnym na przyłączanie nowych odbiorców wyda prawie 2 mld zł. To rekordowa ilość w porównaniu z latami wcześniejszymi.
- W związku z pełnym zarezerwowaniem środków inwestycyjnych Polska Spółka Gazownictwa czasowo wstrzymuje zawieranie nowych umów na realizację przyłączy gazowych — poinformowała wczoraj klientów PSG.
Co w tej sytuacji mogą zrobić inwestorzy? Wygląda na to, że muszą uzbroić się w cierpliwość. Spółka informuje, że pracuje nad rozwiązaniem tej sytuacji.
- Zarząd PSG, kierownictwo Grupy Kapitałowej PGNiG S.A. i przedstawiciele administracji rządowej, pracują nad rozwiązaniami, które pozwolą zwiększyć możliwości inwestycyjne spółki i kontynuować proces przyłączania klientów do sieci dystrybucyjnej. O możliwości realizacji nowych przyłączeń PSG będzie na bieżąco powiadamiać przyszłych klientów" — przekazała spółka w komunikacie - czytamy w komunikacie przesłanym Money.pl
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
„Wiadomość dla inżynierów-imigrantów”. Przedsiębiorca ze Śląska wywiesił nietypowy apel do cudzoziemców
1910JSW: wypadek w kopalni Knurów-Szczygłowice. Zmarł jeden z poparzonych górników
1702JSW: LPR przy KWK Pniówek. Poszkodowany górnik z urazem żeber
971Mobbing na kopalni PGG? Były zarzuty, było postępowanie wyjaśniające. Co ustalono?
526Finanse GK JSW pod lupą. Zarząd giganta "odchudzi" wszystkie zależne spółki
448Technologiczne przyspieszenie: wstęp do 2025 roku
+3 / -0Finanse GK JSW pod lupą. Zarząd giganta "odchudzi" wszystkie zależne spółki
+2 / -0Katastrofa budowlana w Cieszynie: znaleziono ciała dwóch osób
+2 / -0JSW: LPR przy KWK Pniówek. Poszkodowany górnik z urazem żeber
+1 / -0Płaca zasadnicza nie niższa niż minimalna. Węglowe giganty opracują nowy system wynagrodzeń
+1 / -0Czują się pominięci i oszukani przedwyborczymi obietnicami ws. CPK. „PiS był jaki był, ale przynajmniej istniał jakiś dialog”
0Jest śledztwo w sprawie wypadku w KWK Knurów-Szczygłowice
0KWK Pniówek: trzy lata temu doszło do tragedii, zginęło 16 osób. WUG podał przyczynę wybuchu metanu
0JSW: wypadek w kopalni Knurów-Szczygłowice. Zmarł jeden z poparzonych górników
0Mobbing w kopalni PGG znajdzie finał w prokuraturze? Solidarność 80: „Dyrekcja zamiata sprawę pod dywan”
0