Polska Spółka Gazownictwa poinformowała, że zawieranie nowych umów na realizację przyłączy gazowych zostało tymczasowo wstrzymane. Duże zainteresowanie przyłączeniem się do sieci sprawiło, że spółka wyczerpała budżet na ten cel, przeznaczony na lata 2022-2023. Co to oznacza dla inwestorów? PSG "pracuje nad rozwiązaniami".
Polska Spółka Gazownictwa realizuje dwa rodzaje zadań — modernizuje istniejące sieci gazowe oraz przyłącza nowych odbiorców. Niestety, ci drudzy będą musieli poczekać. W środę spółka wydała komunikat, z którego wynika, że pieniądze na ten cel, jakie spółka miała na lata 2022-2023, już się wyczerpały.
- Duże zainteresowanie przyłączeniem do sieci gazowej spowodowało, że środki inwestycyjne spółki na lata 2022-2023 zostały w pełni zarezerwowane na realizację zawartych już umów przyłączeniowych i PSG nie posiada aktualnie źródeł finansowania dla kolejnych inwestycji przyłączeniowych — przyznaje spółka w komunikacie przesłanym redakcji Money.pl.
Jak podaje portal Money.pl, w minionym roku spółka wydała ponad 260 tys. warunków przyłączenia do sieci i zawarła umowy na realizację 135 tys. przyłączy. W tym roku i kolejnym na przyłączanie nowych odbiorców wyda prawie 2 mld zł. To rekordowa ilość w porównaniu z latami wcześniejszymi.
- W związku z pełnym zarezerwowaniem środków inwestycyjnych Polska Spółka Gazownictwa czasowo wstrzymuje zawieranie nowych umów na realizację przyłączy gazowych — poinformowała wczoraj klientów PSG.
Co w tej sytuacji mogą zrobić inwestorzy? Wygląda na to, że muszą uzbroić się w cierpliwość. Spółka informuje, że pracuje nad rozwiązaniem tej sytuacji.
- Zarząd PSG, kierownictwo Grupy Kapitałowej PGNiG S.A. i przedstawiciele administracji rządowej, pracują nad rozwiązaniami, które pozwolą zwiększyć możliwości inwestycyjne spółki i kontynuować proces przyłączania klientów do sieci dystrybucyjnej. O możliwości realizacji nowych przyłączeń PSG będzie na bieżąco powiadamiać przyszłych klientów" — przekazała spółka w komunikacie - czytamy w komunikacie przesłanym Money.pl
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Sklep PGG wycofuje gwarancję koszyka. Są też inne zmiany związane z zakupem węgla
2679PGG. Wypadek zbiorowy w kopalni. Są ranni górnicy
1022Marszałek zrywa współpracę z Prezydentem RP. Poszło o „lex Tusk”
780Akcja Greenpeace w Halembie: PGG jednak nie podjęła kroków prawnych wobec aktywistów
764Spółki węglowe o zrzutach wód z kopalń do rzek: Chronimy rzeki jak się da
724„Kark” zagroził mu przed domem. Działacz Sierpnia 80 prowadzący profil związkowy na FB w szoku
+37 / -8Jerzy Polaczek: Śląsk nie straci kontroli nad Pyrzowicami. Lotnisko czekają inwestycje rzędu 1,5 mld zł
+7 / -2Ruch w Katowice Airport rośnie aż miło. Kwiecień 2023 roku to kolejny przebity szklany sufit
+4 / -0Katowice Airport: Wizz Air uruchomi dwie nowe trasy
+4 / -0Sztuczna inteligencja pomaga ogrzewać Gliwice. Miasto nagrodzone za innowację
+2 / -0Obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur już w przyszłym roku
0Górskie uzdrowiska niewidoczne w programie Czyste Powietrze. Ale opłaty od turystów biorą
0Sztuczna inteligencja pomaga ogrzewać Gliwice. Miasto nagrodzone za innowację
0Katowice szykują się do parkingowej rewolucji. Nowe znaki, sprzątanie ulic
0W centrach M1 na Śląsku wynajmiesz sklep na godziny
0Czy powietrze w śląskich Beskidach jest na tyle czyste, by kurorty pobierały opłaty od turystów?
Oddanych głosów: 3