Kraje Europy, Azji, Afryki oraz Australii już wkrótce będą korzystały z oświetlenia wyprodukowanego w Bytomiu. Dzisiaj 25 marca firma PHU CORA – Adam Sikora otwarła nową halę produkcyjną w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej przy ul. Hakuby, gdzie wytwarzane będzie przemysłowe oświetlenie ledowe przeznaczone na rynek krajowy i międzynarodowy.
Kolejny znany w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju inwestor zdecydował się ulokować swój biznes w Bytomiu. Otwarcie następnego już zakładu produkcyjnego w bytomskim obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to dowód na to, że nasze miasto to atrakcyjne miejsce dla inwestorów – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. – Rozwój strefy przy ulicy Hakuby nie byłby możliwy bez wsparcia prezesa Janusza Michałka i przedstawicieli KSSE, którym dziękuję za dotychczasową współpracę.
Od trzech lat nasza firma szukała dogodnej lokalizacji na Śląsku, aby rozbudować obecny zakład produkcyjny. Decydując się na ulokowanie naszego kapitału w Bytomiu, braliśmy pod uwagę przede wszystkim wielkość działki i odległość od obecnej siedziby – mówi Adam Sikora, właściciel firmy CORA Lighting Factory. – Dzisiaj uruchamiamy produkcję w nowoczesnym zakładzie, z którego będziemy zaopatrywać nie tylko rynek krajowy, ale również zagraniczny, a nasze oświetlenie trafi do ponad 30 krajów na całym świecie – podkreśla Adam Sikora.
Firma CORA Lighting Factory jest kolejnym przedsiębiorcą, który zainwestował w bytomskim obszarze KSSE. Firma od podstaw zbudowała na powierzchni blisko 1,6 ha obiekt o powierzchni około 6,5 tys. mkw., w którym oprócz hali produkcyjnej, powstał także magazyn oraz biuro i pomieszczenie administracyjno-gospodarcze. W nowym zakładzie, który powstał w ciągu jednego roku, produkowane będzie przemysłowe oświetlenie ledowe przeznaczone dla sklepów, hal i magazynów, z którego firma słynie nie tylko w kraju, ale również za granicą. PHU CORA – Adam Sikora sprzedaje swoje produkty nie tylko w Polsce, ale głównie na rynki europejskie, do takich krajów jak: Szwecja, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Finlandia, Islandia, Szwajcaria oraz Włochy. Część produkcji trafia również na inne kontynenty m.in. do Australii, Azji – do Kazachstanu i Turcji oraz Afryki – do Kamerunu.
Nowa hala zwiększa nasze możliwości produkcyjne, dlatego chcemy, by zatrudnienie rosło systematycznie. Na początek nasz zespół będzie liczył około 50 osób, jednak w ciągu 3 kolejnych lat, wraz z rozwojem firmy chcemy zwiększyć liczbę pracowników – mówi Adam Sikora.
Obszar KSSE w Bytomiu zlokalizowany jest w północnej części miasta, około 1,5 km od węzła autostrady A1. Wybudowano tu drogę zbiorczą i drogi dojazdowe o łącznej długości ponad 2 km wraz z chodnikiem, drogą rowerową oraz miejscami parkingowymi. Cały obszar został uzbrojony w oświetlenie, sieć elektryczną, wodociągową, kanalizację deszczową, sanitarną, teletechniczną, a istniejący gazociąg i sieć cieplna zostały przebudowane.
Cały kompleks Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu wynosi łącznie prawie 17 ha, a jego rewitalizacja kosztowała ponad 21 mln zł, z czego 5,5 mln zapewniło miasto, a reszta – 15,7 mln pochodziła z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2007-2013.
Na terenie KSSE w Bytomiu funkcjonuje już firma Epco Sp. z o.o., zaś w pobliżu strefy firma Milimex SA specjalizująca się w produkcji certyfikowanych elementów prefabrykowanych. Warto dodać, że w bytomskim obszarze KSSE swoje inwestycje ulokują również takie firmy jak: Domgos 2 – specjalizująca się w produkcji konstrukcji stalowych, elementów konstrukcyjnych w branży automotive i w obróbce skrawaniem oraz firma DominoPack, zajmująca się produkcją folii stretch.
Zainteresowanie przedsiębiorców inwestowaniem w Bytomiu rośnie. Rozmawiamy z kolejnymi potencjalnymi inwestorami, którzy planują ulokować swój biznes w Bytomiu. Mamy nie tylko atrakcyjne tereny w KSSE, ale również przy ul. Węglowej oraz Kilara – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.
Warto również podkreślić, że tereny włączone do KSSE są bardzo dobrze skomunikowane – znajdują się w pobliżu m.in. węzła autostrady A1, DK 11 łączącej Bytom z Poznaniem czy Obwodnicy Bytomskiej.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
To już pewne: Stalexport schodzi ze sceny. A4 Katowice–Kraków po nowemu – od 2027 bez opłat. Co z trzecim pasem?
1032Zbrojeniówka - nowa przyszłość dla Rafako. Zamiast kotłów gigant ma wytwarzać lufy
937Będzie pociąg z Rybnika do Chorwacji? Odpowiedź ministerstwa intryguje!
787Hotelowe zawirowanie w Rybniku. Olimpia nadal działa, z mapy miasta zniknął inny obiekt!
522Zabytkowa kamienica w nowej odsłonie. Gliwicka 4 w Katowicach po remoncie za 9,5 mln złotych
475Elon Musk inwestuje na Śląsku! Gigafabryka Tesli zamiast Izery w Jaworznie?
+166 / -81Pyrzowice kluczowym hubem cargo. Katowice Airport z regularnym frachtem Lufthansy do Frankfurtu
+3 / -0Firma z branży lotniczej zainwestuje w Gliwicach miliony złotych
+3 / -0Będzie pociąg z Rybnika do Chorwacji? Odpowiedź ministerstwa intryguje!
+2 / -0Solarne biletomaty coraz popularniejsze. Metropolia GZM rozszerza sieć o nowe urządzenia w Katowicach
+1 / -0JSW: w Zofiówce zakończono głębienie szybu na głębokość ponad 1100 metrów
0ICEYE i województwo śląskie razem na rzecz rozwoju sektora kosmicznego
0W Katowicach o drodze od węgla do atomu. Ministerstwo Przemysłu przedstawiło założenia Białej Księgi
0Ranking Inwestycji 2024 w Katowicach – na co dziś zwracają uwagę kupujący?
0Obwodnica DK78 na celowniku gigantów budowlanych. W grze ponad 160 mln zł
0