ATAL, ogólnopolski deweloper, zaprezentował topową inwestycję na Górnym Śląsku - ATAL Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje budowę trzech apartamentowców, z których najwyższy będzie miał 36-kondygnacji, mierząc 128 metrów. Będzie to aktualnie najwyższy budynek mieszkalny w tej części Polski. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. Superatrakcyjnym zwieńczeniem wysokościowca stanie się taras widokowy, z imponującym widokiem na panoramę Katowic, a nawet góry. Projekt jest pełen nowoczesnych rozwiązań, zarówno pod względem klasy zastosowanych materiałów, jak również funkcjonalności.
Podczas prezentacji projektu dla mediów Zbigniew Juroszek, prezes ATAL, zwrócił uwagę na znaczenie inwestycji realizowanych w centrum Katowic.
Projekty, takie jak ten przy ul. Olimpijskiej, oraz inne nasze przedsięwzięcia deweloperskie, zmieniają oblicze Katowic. Już dawno dostrzegliśmy ogromny potencjał w tym mieście, a zwłaszcza w jego centrum, gdzie brakowało nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych na miarę współczesnych metropolii. Dzięki wszystkim prowadzonym lub zakończonym inwestycjom firmy ATAL w Katowicach przybyło 3700 nowych mieszkań – wyliczał prezes Zbigniew Juroszek.
Prezentacja flagowej katowickiej inwestycji ATAL przypada na okres odbywającego się w jej pobliżu Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum).
WUF11 to czas dyskusji o przyszłości miast i kierunkach ich rozwoju. W XXI w. wieku jesteśmy świadkami ogromnego przyspieszenia transformacji tej części miasta, która skupia się wokół Strefy Kultury, a kiedyś była terenem przemysłowym. Współpraca z biznesem w naszym mieście odbywa się na wielu płaszczyznach, w tym także w zakresie rewitalizacji. Było kwestią czasu, kiedy w sąsiedztwie obiektów użyteczności publicznej, kultury, rozrywki i biznesu pojawią się projekty mieszkaniowe, które w przypadku Katowic charakteryzują się dużą atrakcyjnością – skomentował Bogumił Sobula, pierwszy wiceprezydent Katowic.
Ogółem w ramach projektu ATAL Olimpijska w 3 budynkach powstanie 710 mieszkań oraz 17 lokali usługowych.
Dla wygody przyszłych lokatorów zaplanowaliśmy udogodnienia, m.in. rowerownie, pomieszczenia na akcesoria oraz strefę wypoczynku z zielenią i małą architekturą. Na parterze najwyższego budynku znajdzie się recepcja, a na 38. kondygnacji taras widokowy. Częścią infrastruktury będą zewnętrzne miejsca postojowe z możliwością wykonania stacji do ładowania samochodów elektrycznych – mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.
Mieszkańcy ATAL Olimpijskiej z pewnością docenią bliskość miejskiej infrastruktury, miejsc rozrywki
i czasu wolnego oraz doskonały dostęp do komunikacji miejskiej. Ogromnym atutem inwestycji jest bowiem lokalizacja. W spokojnej i sprzyjającej relaksowi Strefie Kultury, w otoczeniu ikonicznych, charakterystycznych dla Katowic budynków, takich jak siedziba NOSPR, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Spodek czy Muzeum Śląskie.
Autorem projektu zespołu budynków jest katowicki architekt Wojciech Wojciechowski wraz z zespołem.
Zaprojektowane rozwiązania są zgodne z najnowszymi trendami architektonicznymi i urbanistycznymi. Umiejscowiony na dachu najwyższego budynku taras widokowy pozwoli mieszkańcom Olimpijskiej cieszyć oko imponującym widokiem na panoramę Katowic, a nawet góry. Będzie to również doskonałe miejsce do relaksu i spotkań towarzyskich. Imponujący efekt stworzy ponadto specjalnie zaprojektowana iluminacja świetlna budynku, która ukaże go w innym świetle po zmroku – mówi Wojciech Wojciechowski, architekt.
Prace budowlane w inwestycji ATAL Olimpijska rozpoczęły się w grudniu 2021 r. Ich zakończenie planowane jest na IV kwartał 2025 r., a uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w I kwartale 2026 r.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Największy inwestor KSSE nie zwalnia tempa. Startuje budowa nowej hali Eko-Okien
1642Lotnisko w Pyrzowicach czeka nietypowe malowanie. Przez zmiany bieguna magnetycznego
1120Izera to nie wszystko. KSSE i Jaworzno podpisały umowę o współpracy
920Rafako dogadało się z JSW Koks. Budowa elektrowni podrożeje o 150 mln zł
879Mikołów: Donald Tusk gromi CPK. "Horała ma takie same kompetencje jak Sasin"
820Na Śląsku stanie warta pół miliarda najnowocześniejsza walcownia w Europie
+9 / -0Jak mieć najlepszą stronę internetową?
+8 / -0Śląskie z rekordową unijną dotacją. Jezioro Żywieckie ma być perłą na mapie turystycznej Polski
+8 / -2Największy inwestor KSSE nie zwalnia tempa. Startuje budowa nowej hali Eko-Okien
+5 / -0Mikołów: Donald Tusk gromi CPK. "Horała ma takie same kompetencje jak Sasin"
+2 / -0Lider gier wideo ulokował się w Katowicach. Na Śląsku działa największe biuro gamingowe w Europie
0Izera to nie wszystko. KSSE i Jaworzno podpisały umowę o współpracy
0Lotnisko w Pyrzowicach czeka nietypowe malowanie. Przez zmiany bieguna magnetycznego
0Rafako dogadało się z JSW Koks. Budowa elektrowni podrożeje o 150 mln zł
0Mikołów: Donald Tusk gromi CPK. "Horała ma takie same kompetencje jak Sasin"
0
~wolność 2022-06-30
17:50:22
Architektura bez polotu. Nie wykorzystana szansa na ciekawy apartamentowiec w Katowicach. Bryła trąci "myszką", nie wnosi nic ciekawego do Górnośląskiej Architektury, wręcz przynosi lekki "obciach", że wykorzystano bryłę z początku lat 2000! Nie wpisuje się w kontekst otoczenia, nie wykorzystuje aktualnych trendów w architekturze, i to pod kątek zastosowania materiałów,jak i aktualnych rozwiązań architektonicznych i zieleni. Kolejna "betonza". Jest tak nijaka, jakby wyciągnięta z szuflady z projektami które zostały nie wykorzystane. Na takie obiekty, które będą stanowiły dominaty w przestrzeni powinien być rozpisany konkurs architektoniczny, który pokazałby prawdziwe męczliwości dla tej lokalizacji.