W Polskiej Grupie Górniczej S.A. powiększa się sieć Kwalifikowanych Dostawców Węgla (KDW), których składy na terenie kraju pozwalają na odbiór węgla kupionego w e-sklepie. Jednocześnie PGG stworzyła możliwość zakupu węgla określonej grupie emerytów, rencistów lub ich rodzinom poza sklepem internetowym.
PGG rozszerza listę Kwalifikowanych Dostawców Węgla. Od 6 września w Polsce działa już 21 składów KDW w województwach: podkarpackim (w Uhercach i Wólce Sokołowskiej), łódzkim (w Łowiczu), zachodniopomorskim (w Maszewie), pomorskim (w Czersku i Łapalicach), małopolskim (w Tenczynku, Brzesku, Żabnie, Tarnowie i Proszowicach), opolskim (w Praszce), warmińsko-mazurskim (w Kisielicach i Pasłęku), podlaskim (w Woli Zambrowskiej), świętokrzyskim (w Jędrzejowie i Busku Zdroju), wielkopolskim (w Kępnie), lubelskim (w Karczmiskach), mazowieckim (w Otwocku i Radzanowie).
Na liście brakuje adresów w woj. śląskim. To nie przypadek.
- Śląskie składy uruchomione będą na koniec, dlatego, że mieszkańcy mają najbliżej do kopalni. A nam zależy, aby klienci w całej Polsce mogli odbierać węgiel jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania – mówi Tomasz Głogowski, rzecznik PGG.
Sieć KDW funkcjonuje począwszy od 30 sierpnia i będzie wciąż rozbudowywana. Ma za zadanie ujednolicić standardy dowozu opału do klientów, ułatwić oraz obniżyć koszt dostawy węgla dzięki pominięciu licznych pośredników, windujących marże. Bez przerwy trwa nabór firm chętnych do współpracy z PGG S.A. O wyborze decyduje przede wszystkim jak najkorzystniejsza dla klienta indywidualnego cena usługi transportu węgla z kopalni do składu. Dostawcy KDW wydają w składach na terenie kraju opał kupiony wcześniej przez klienta w sklepie internetowym PGG S.A. Na życzenie i za dodatkową opłatą mogą dostarczyć towar bezpośrednio pod adres gospodarstwa domowego.
Sprzedaż węgla w e-sklepie PGG S.A. cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do tej pory od początku roku obsłużono już 226 tys. klientów indywidualnych. Do tylu gospodarstw domowych trafiło 900 tys. ton węgla. Dla porównania w analogicznym okresie poprzedniego roku było to 6 tys. gospodarstw domowych i 12 tys. ton węgla.
- Widać więc, że zmiana ma wręcz rewolucyjny charakter. Chcę też przypomnieć, że produkcja węgla w Polskiej Grupie Górniczej S.A. trwa cały czas. W kolejnych tygodniach i miesiącach będziemy sprzedawać węgiel jeszcze szybciej i sprawniej dla gospodarstw domowych – mówi Tomasz Rogala, prezes PGG S.A. Dodaje, że w składach węglowych na terenie kraju dostępny jest również droższy węgiel importowany, a rządowy dodatek węglowy ma za zadanie kompensować wyższą cenę opału w okresie przejściowym.
Przypomnijmy, że w ofercie e-sklepu PGG S.A. pojawił się nowy, kontrowersyjny towar – miał węglowy, przeznaczony dla części kotłów przystosowanych technicznie do spalania takiego sortymentu węgla. Może on stanowić cenne uzupełnienie w trudnej sytuacji na rynku opału.
PGG wprowadziła też nową możliwość zakupu węgla. Mianowicie emeryci, renciści, także członkowie ich rodzin uprawnieni do renty rodzinnej po górnikach, znajdujący się w szczególnie rudnej sytuacji osobistej, mogą zwrócić się z wnioskiem do macierzystej kopalni lub zakładu, która obsługiwała ich w przeszłości w zakresie węgla emeryckiego, o możliwość zakupu jednorazowo do trzech ton węgla. Oferta przysługuje raz na adres gospodarstwa domowego, w którym mieszkają, i gdzie głównym źródłem ciepła jest indywidualny piec węglowy.
Wniosek powinien zawierać uzasadnienie oraz wydruk z CEEB lub potwierdzenie wystawione przez administratora budynku, że lokal ogrzewany jest indywidualnym piecem. We wniosku należy wskazać sortyment węgla oraz kopalnię do odbioru. Wnioski można składać do 31 października. Z możliwości nie mogą skorzystać osoby, które już kupiły węgiel w 2022 roku w PGG.
"W pierwszej kolejności z zakupu będą mogły skorzystać osoby, które znajdują się w najtrudniejszej sytuacji osobistej. Po pozytywnej weryfikacji, z wnioskodawcą telefonicznie skontaktuje się pracownik kopalni i zostanie ustalony, w miarę możliwości, termin i zasady odbioru węgla." informuje PGG
Węgiel będzie sprzedawany po cenach ze sklepu PGG.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Bruksela chce pomóc Polsce w odejściu od węgla. "Nowe perspektywy dla górników"
18389Polska skazana na atom. "Projekty jądrowe nabierają tempa"
2657JSW: nie udało się znaleźć ostatniego górnika. Akcja ratownicza w Pniówku przerwana
2174Górnictwo: okrągły stół w Katowicach. Apelują o szybkie wdrożenie technologii CCS
993Duże wydarzenie muzyczne na Stadionie Śląskim. W sobotę zmiany w organizacji ruchu
801Katowice Airport idzie jak burza. W Pyrzowicach padnie rekord wszech czasów?
+40 / -2Wyborcza: Dyrektor kopalni Pniówek przyznał, że był szantażowany przez prezesa JSW
+30 / -11Związkowcy chcą odwołania prezesa PGE. "Niewiarygodne, co się odstawiło"
+20 / -10Echa odwołanego Fest Festivalu. UOKIK wszczyna postępowanie przeciwko Goingapp
+12 / -5Robinhudyzm niejedno ma imię. Dlaczego płaca minimalna nie popłaca? Tłumaczy finansista
+7 / -0Bruksela chce pomóc Polsce w odejściu od węgla. "Nowe perspektywy dla górników"
6Nielegalnie przekroczyli granicę. Wpadli podczas kolizji na S1
0Bitomaty Bitcoin na Śląsku: spełnienie anarcho-kapitalistycznych marzeń przedsiębiorców?
0"Tak! Dla Polski" to już historia. Jakub Chełstowski i trójka radnych w klubie KO
0Proces Grzegorza J.: Tak wyglądały "ustawki" na kluczowe stanowiska w spółce węglowej
0