W środę 12 lutego Polska Grupa Górnicza S.A. uruchomiła Platformę Projektową - prezentującą możliwe do realizacji projekty oraz formularze dla środowisk gospodarczych i naukowych poszukujących możliwości do nawiązania współpracy.
Materiały informacyjne dostępne są pod adresem www.pgg.pl/projekty.
Przykłady listów intencyjnych i porozumień o współpracy z ostatnich miesięcy utwierdziły nas w przekonaniu, że warto aktywnie poszukiwać nowych możliwości zagospodarowania terenów poprzemysłowych. Jesteśmy otwarci na rozmowy zapraszamy do współpracy. Wierzę, że to może być początek do zawierania w przyszłości nowych umów i realizacji wielu ciekawych projektów – mówi Bartosz Kępa – p.o. prezesa Polskiej Grupy Górniczej.
Platforma to miejsce, które ma łączyć spółkę z rynkiem oraz środowiskami naukowymi. Podmioty zainteresowane współpracą mają możliwość zgłaszania swoich propozycji za pośrednictwem specjalnych formularzy kontaktowych. Służą one przedstawieniu pomysłu, określeniu zakresu potencjalnej współpracy oraz wskazaniu możliwych korzyści płynących z realizacji danego przedsięwzięcia. Dodatkowo prezentowane są prospekty informacyjne projektów, dla których spółka szuka partnerów.
Na starcie platformy udostępniamy cztery takie przedsięwzięcia. Obejmują one budowę farm fotowoltaicznych, infrastruktury parkingowej z panelami fotowoltaicznymi, odzysku ciepła z wód dołowych w kopalniach czy opracowanie, a potem wdrożenie platformy opartej na danych – wylicza Rafał Gąsior, dyrektor Biura Kontrolingu Strategicznego.
Zakres i ostateczny model współpracy będzie doprecyzowywany w ramach prowadzonego dialogu z podmiotami, które odpowiedzą na zaproszenie lub zgłoszą się z propozycją realizacji konkretnego przedsięwzięcia. Spółka jest także otwarta na propozycje projektowe zgłaszane przez świat nauki.
Górnictwo, mimo, że kojarzy się z przemysłem ciężkim, może inspirować do odkrywania nowych obszarów badawczych związanych m.in. z gospodarką obiegu zamkniętego czy technologiami środowiskowymi. Naszą ambicją jest, aby platforma była przedsięwzięciem interdyscyplinarnym, które tworzy przestrzeń do współpracy i wymiany doświadczeń dla różnych środowisk – mówi Łukasz Łata, zastępca dyrektora Biura Kontrolingu Strategicznego.
Zaproszenia do współpracy to jedno. Równie ważną częścią, jak podkreśla spółka, tworzenia warunków dla potencjalnych projektów są także spotkania z samorządami. Podczas tych rozmów omawiane są możliwości współpracy i realizacji wspólnych przedsięwzięć w przyszłości m.in. dzięki tym rozmowom z czasem Platforma będzie rozbudowana o kolejne funkcjonalności.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
JSW: wypadek w kopalni Zofiówka. 34-letni górnik poparzony
2027JSW: tragiczny wypadek w JZR. Zginął 44-latek
1991"Dyrektor terroryzuje pracowników". Związkowcy mówią o skandalu w JSW, spółka zabiera głos
1613Rozmowy płacowe w PGG. Jakie kwoty i kiedy otrzymają pracownicy?
755Vox Patris - to największy dzwon świata. Powstał w Rydułtowach, i tu go możecie zobaczyć! [FOTO]
754"Dyrektor terroryzuje pracowników". Związkowcy mówią o skandalu w JSW, spółka zabiera głos
+4 / -0Prasa samorządowa do kosza? Ministerstwo planuje rewolucję
+3 / -0Miliarder ze Śląska: liczba biurokratycznych absurdów jest przytłaczająca
+2 / -0Największy dzwon świata powstał na Śląsku. Waży 55 ton i trafi do Brazylii
+2 / -0Dania gotowe ze Śląska podbijają Polskę. Znajdziesz je w każdym sklepie popularnej sieci
+1 / -0Transportowcy chcą zwrócić uwagę na problem w branży. Jutro protest w Gorzyczkach
0JSW: związkowcy z Bzia murem za dyrektorem Zofiówki. "Bazgroły, nikczemne stwierdzenia"
0Nowe narkotyki – śmiertelne zagrożenie. GIS ostrzega!
0Na tropie systemów promocyjnych typu piramida. UOKiK prześwietla strony o inwestowaniu
0Nowy sposób oszustów. Wyłudzacze podszywają się pod system drogowy e-TOLL
0