27 lipca rozpocznie się 61. edycja jednego z największych i najstarszych festiwali folkloru w Europie. Do wielu miejsc, w których zaplanowano wydarzenia w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej można dojechać pociągami Kolei Śląskich. Z okazji święta folkloru regionalny przewoźnik uruchomi także
dodatkową parę pociągów na linii Katowice – Wisła Głębce.
Od 29 lipca do 2 sierpnia na trasie Katowice – Wisła Głębce pojedzie dodatkowa para pociągów Kolei Śląskich.
Połączenie obsłuży czteroczłonowy EN75, czyli popularny „FLIRT”, wyposażony w 212 miejsc siedzących oraz 284 miejsca stojące. Pociąg będzie wyjeżdżał z dworca w Katowicach o godz. 7:36, aby dotrzeć na stację docelową o godz. 9:31. W relacji powrotnej wyjazd z Wisły Głębce zaplanowano na godz. 19:58, a dojazd do Katowic na godz. 21:54.
Tydzień Kultury Beskidzkiej jak co roku potrwa 9 dni. Od 27 lipca do 4 sierpnia blisko 100 zespołów z Polski i ze świata zatańczy w Żywcu, Makowie Podhalańskim, Oświęcimiu, Wiśle oraz Szczyrku, Ujsołach, Jabłonkowie i Istebnej. Do wielu miejsc, w których zaplanowano wydarzenia w ramach TKB można dotrzeć pociągami Kolei Śląskich, które w wakacje uruchomiły dodatkowe połączenia do turystycznych miejscowości.
– Oprócz dodatkowych pociągów do Wisły na Tydzień Kultury Beskidzkiej, w letniej korekcie rozkładu jazdy zaplanowaliśmy stałe dodatkowe weekendowe kursy pociągów Sprinter Stożek i Równica do Wisły oraz Ornaka do Zakopanego. Ten ostatni zatrzymuje się między innymi w Żywcu i Makowie Podhalańskim – mówi Tomasz Niedziela, wiceprezes Kolei Śląskich ds. handlowych.
I zachęca do skorzystania z wakacyjnej oferty na tańsze bilety:
– 15 lipca rusza oferta “Wakacje z rodziną”, w ramach której podróżując od poniedziałku do piątku z dzieckiem do 16. roku życia można kupić bilety w cenie 10 zł.
Pełny rozkład jazdy pociągów Kolei Śląskich i szczegóły oferty “Wakacje z rodziną” znajdują się na stronie www.kolejeslaskie.pl.
JSW tonie, ZUS ratuje. Związkowcy: rząd milczy, podatnicy płacą za zarządzanie na ślepo
1381PKP Cargo planuje kolejne zwolnienia grupowe – pracę może stracić ponad 2400 pracowników. Spółka tłumaczy się restrukturyzacją
774Truskawkowy boom. Sprawdziliśmy ceny "letniego must-have" na Śląsku
567Od lipca tańszy gaz. URE zatwierdził nową taryfę
565Wybory prezydenckie 2025 w Śląskiem. Zobacz, jak głosowano w największych miastach
445Pociąg z Polski do Chorwacji pojedzie przez Śląsk. Przystanki m.in. w Katowicach i Rybniku
+14 / -0Bukmacherzy z Katowic już wiedzą, kto zostanie prezydentem? STS wskazuje faworyta
+9 / -4Nietypowe koszty uzyskania przychodu w działalności gospodarczej – które wydatki możesz zaliczyć do kosztów firmowych?
+3 / -0Wszystkie głosy w woj. śląskim policzone! Wiemy, na kogo głosowali mieszkańcy
+2 / -0Co z pociągiem Warszawa-Rybnik-Rijeka? Ministerstwo będzie wiedziało do końca maja
+2 / -0Dane GUS zaskoczyły. Inflacja w maju 2025 niższa niż prognozowano
0Żory stawiają na prąd, a nie wodór. Nowe autobusy elektryczne odmienią flotę BKM
0Płaca minimalna w 2026 roku: rządowa propozycja niższa niż postulaty związkowców
0JSW: wydobycie i sprzedaż powyżej planu. "Plan Strategicznej Transformacji przynosi efekty"
0Waloryzacja ZUS: wyższe składki, wyższe emerytury
0