Inwestycje i nieruchomości

Pociągiem ze Śląska w Alpy? Taki plan ma czeski przewoźnik

2021-06-22, Autor: ww

Czeski prywatny przewoźnik kolejowy RegioJet chce uruchomić nowe linie międzynarodowe. Jedna z nich ma przebiegać z Warszawy przez Śląsk po same Alpy.

Reklama

O sprawie pisze specjalistyczny portal Rynek Kolejowy. Czeski przewoźnik RegioJest już w grudniu 2021 roku zamierza uruchomić nową linię wiodącą z Warszawy Wschodniej do usytuowanych w Alpach miejscowości Landeck-Zams (Austria) i Brenner (Włochy).

Po drodze nowy pociąg ma się zatrzymywać m.in. w Wiedniu, Linzu, Salzburgu, Bishofshofen, Innsbrucku, a wcześniej – uwaga - w Zawierciu, Sosnowcu, Katowicach, Tychach, Rybniku i Ostrawie.

Pociąg RegioJet ma kursować trzy razy w tygodniu od połowy grudnia do połowy kwietnia.

Według wstępnej propozycji rozkładu jazdy, RegioJet ma się pojawiać w Zawierciu o godz. 22:14, w Sosnowcu o 22:43, Katowicach o 22:52, Tychach o 23:10, a w Rybniku o 23:41. Do Innsbrucka pociąg przyjedzie o 10:23, Landeck-Zams o 11:19, a do Brenner 11:10.

- W zimie między Warszawą a Innsbruckiem latają czartery na wyjazdy narciarskie, więc rynek oczywiście istnieje. Pociąg mógłby być tańszą i wygodniejszą alternatywą – powiedział czeskiemu portalowi Zdopravy.cz Radim Jančura, właściciel RegioJet.

Jak myślicie, czy znajdą się u nas chętni na wyjazdy narciarskie w Alpy pociągiem?

 

Oceń publikację: + 1 + 43 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Gregor Lakota 2021-06-23 19:23:28

  Innsbruck i narty---nabliższy ośrodek Axamer- niby dojazd z miasta skibusem, ale noclegi raczej w Innsbrucku. Pierwszy dzień stracony. Tak samo w przypadku pobytu w Stubaital- trzeba sie tam dowlec z Innsbrucka skibusem z kompletem bagaży, w tym: narty i buty. Pierwszy dzień z głowy. Dziękuję- pojadę autem.

  1 104
 • ~szpryca 2021-06-29 14:22:33

  Gregor, pomyśl, że nie wszyscy: 1) mają auto, 2) lubią jeździć autem za granicę. Znam takich, którzy nie chcą się wiązać autem, wolą np. samolot czy pociąg i nie muszą się martwić parkowaniem, tankowaniem. mogą walnąć kielicha itd.

  0 0
 • ~adrianek 2021-06-29 14:25:09

  Nikt nikogo do pociągu nie zmusza. Ale fajnie mieć wybór. Wiadomo, że auto to wygoda, ale i koszty oraz odpowiedzialność. No i mandaty w Austrii cholernie wysokie. Poza tym zawsze kierowca jest poszkodowany imprezowo.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Otrzymuj najciekawsze newsy biznesowe ze Śląska!

Zapisz się do naszego newslettera!

Sonda

Ile lat ma Twoje auto?


Oddanych głosów: 496