Polska Grupa Górnicza rozpoczęła prace nad wdrożeniem obowiązkowego raportowania ESG. Jak podkreśla biuro prasowe spółki, to nie tylko realizacja wymogów prawnych, ale też strategiczny krok w kierunku przejrzystości, zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności wobec interesariuszy.
Polska Grupa Górnicza rozpoczęła oficjalnie proces przygotowań do raportowania w zakresie zrównoważonego rozwoju, zgodnie z wymogami środowiskowymi, społecznymi oraz dotyczącymi ładu korporacyjnego (ESG). Inauguracyjne spotkanie projektu miało miejsce 14 maja br. i wyznacza istotny moment w dostosowywaniu działalności spółki do zmieniających się regulacji krajowych i unijnych.
Choć obowiązek raportowania ESG wynika wprost z przepisów prawa, Zarząd PGG S.A. podkreśla, że traktuje go nie tylko jako wymóg formalny, lecz także jako szansę na głębsze zrozumienie wzajemnych relacji między działalnością spółki a jej otoczeniem.
– Celem projektu jest nie tylko osiągnięcie zgodności z nowymi regulacjami do końca bieżącego roku, ale również stworzenie podstaw do rzetelnego, opartego na danych podejścia do identyfikowania, mierzenia i zarządzania wpływem spółki na środowisko i społeczeństwo – podkreśla Rafał Patyk, dyrektor Biura Zarządu i Relacji Korporacyjnych PGG S.A., a zarazem Koordynator projektu.
Podczas pierwszego spotkania doradcy z firmy konsultingowej – wybranej w drodze postępowania konkursowego – przedstawili Zarządowi PGG założenia oraz harmonogram projektu. W ramach dalszych działań powołano koordynatora i utworzono międzydziałowy zespół roboczy.
Realizacja projektu ESG w PGG obejmie szerokie spektrum działań:
identyfikację wpływów środowiskowych i społecznych,
analizę ryzyk i szans w obszarze ESG,
przygotowanie struktury raportowania zgodnej z europejskimi standardami,
aktywne zaangażowanie interesariuszy wewnętrznych i zewnętrznych.
Już w dniu inauguracji doradcy przeprowadzili pierwsze warsztaty tematyczne z udziałem przedstawicieli spółki, otwierając etap praktycznej pracy nad wdrażaniem wytycznych.
Jak podkreślono w komunikacie, Polska Grupa Górnicza zamierza traktować ten proces jako okazję do wzmocnienia relacji ze wszystkimi kluczowymi interesariuszami: pracownikami, klientami, dostawcami, społecznościami lokalnymi, administracją publiczną oraz partnerami biznesowymi.
Dalsze etapy projektu będą realizowane zgodnie z ustalonym harmonogramem i przewidują szeroki udział przedstawicieli wielu jednostek organizacyjnych PGG oraz współpracę z interesariuszami zewnętrznymi.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
JSW tonie, ZUS ratuje. Związkowcy: rząd milczy, podatnicy płacą za zarządzanie na ślepo
1296PKP Cargo planuje kolejne zwolnienia grupowe – pracę może stracić ponad 2400 pracowników. Spółka tłumaczy się restrukturyzacją
734Od lipca tańszy gaz. URE zatwierdził nową taryfę
564Truskawkowy boom. Sprawdziliśmy ceny "letniego must-have" na Śląsku
560Wybory prezydenckie 2025 w Śląskiem. Zobacz, jak głosowano w największych miastach
441Pociąg z Polski do Chorwacji pojedzie przez Śląsk. Przystanki m.in. w Katowicach i Rybniku
+14 / -0Bukmacherzy z Katowic już wiedzą, kto zostanie prezydentem? STS wskazuje faworyta
+9 / -4Nietypowe koszty uzyskania przychodu w działalności gospodarczej – które wydatki możesz zaliczyć do kosztów firmowych?
+3 / -0Wszystkie głosy w woj. śląskim policzone! Wiemy, na kogo głosowali mieszkańcy
+2 / -0Co z pociągiem Warszawa-Rybnik-Rijeka? Ministerstwo będzie wiedziało do końca maja
+2 / -0Żory stawiają na prąd, a nie wodór. Nowe autobusy elektryczne odmienią flotę BKM
0Płaca minimalna w 2026 roku: rządowa propozycja niższa niż postulaty związkowców
0JSW: wydobycie i sprzedaż powyżej planu. "Plan Strategicznej Transformacji przynosi efekty"
0Waloryzacja ZUS: wyższe składki, wyższe emerytury
0Z Częstochowy do Krakowa przez Zagłębie, pociągi do Pyrzowic i w Beskidy. KŚ wprowadzają letnią korektę rozkładu jazdy
0