Do tej pory 209 gmin zawarło umowę drogą elektroniczną na sprzedaż węgla - podała w komunikacie Polska Grupa Górnicza. Samorządom, które do tej pory tego nie uczyniły, spółka umożliwiła osobiste podpisywanie stosownych umów.
Polska Grupa Górnicza S.A., jako podmiot wyznaczony do sprzedaży samorządom węgla na preferencyjnych warunkach dla gospodarstw domowych, rozpoczęła proces zawierania umów z gminami - informuje węglowa spółka w komunikacie z 21 listopada.
Do tej pory 209 gmin zawarło umowę drogą elektroniczną - mówi Tomasz Głowgowski, rzecznik prasowy PGG.
Samorządom, które do tej pory tego nie uczyniły, spółka umożliwiła podpisywanie osobiste stosownych umów, które odbędzie się w dziś (21 listopada) w siedzibach Urzędów Wojewódzkich w Katowicach, Wrocławiu, Warszawie, Opolu, Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Kielcach i Lublinie.
Realizacja dostaw węgla dla mieszkańców będzie możliwa natychmiast po podpisaniu umowy i przekazaniu zamówień na węgiel.
Przy czym każda gmina, dostosowując zapotrzebowanie do bieżących potrzeb swoich mieszkańców, ma możliwość zmiany ilości i sortymentu węgla - czytamy.
Przypomnijmy, pod koniec października w życie weszły przepisy umożliwiające dystrybucję węgla przez samorządy po preferencyjnych cenach. Do podmiotów, które mogą sprzedawać gminom surowiec na takich warunkach, należy m.in. Polska Grupa Górnicza.
O tym, że w tej sytuacji e-sklep PGG może zaświecić pustkami, wspominał po wejściu w życie ustawy Bogusław Ziętek, lider WZZ "Sierpień 80". <<Samorządy ogołocą e-sklep PGG z węgla? Spółka komentuje wizję pustych półek>>
O opinię w sprawie zapytaliśmy wówczas rzecznika węglowej spółki.
Sklep będzie nadal funkcjonował, natomiast szczegóły podamy po ustaleniach z gminami. jesteśmy z nimi w kontakcie. Trwają ustalenia dotyczące współpracy. Myślę, że będzie to przyszły tydzień – powiedział ŚląskiemuBiznesowi.pl Tomasz Głogowski, odnosząc się do słów Bogusława Ziętka.
Na nasze pytanie, czy w takim razie nie można wykluczyć zmniejszenia podaży węgla w sklepie PGG, Tomasz Głogowski odparł, że to "już zbyt daleko idące wnioski".
Tymczasem wszystko wskazuje na to, że obawy związkowca się potwierdziły. 15 listopada wprowadziła zmiany w swoim sklepie internetowym.
Nowość polega na tym, że określony został przedział czasowy dostępności węgla. Nie ma też póki co w ofercie węgla luzem - mówił w minionym tygodniu rzecznik PGG.
Dodał, że wiąże się to w ścisły sposób z przystąpieniem grupy do programu preferencyjnej sprzedaży węgla dla gospodarstw domowych w gminach.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Po katastrofie na torach w Kuźni Raciborskiej: cztery wagony wkolejone
1004Renta wdowia 2025: Ile? Dla kogo? Jak złożyć wniosek?
453Nie tylko górnikom nie podoba się rządowy plan transformacji. Wtórują im organizacje pozarządowe
409JSW opublikowała wyniki za III kwartał. Strata w tym roku to już ponad 6 mld złotych
394W całej Polsce wprowadzono stopnie alarmowe BRAVO-CRP i Bravo. Czym one są?
335Miał oszukać Siły Zbrojne RP na blisko 70 mln zł. Producent obuwia spod Częstochowy uniewinniony
+4 / -0"Węgiel trzyma nas przy życiu". Na rządowym planie transformacji eksperci nie zostawiają suchej nitki
+2 / -0"Kobiety w trakcie zmiany przerzucają nawet 2 tony żelastwa!". PIP ujawnia skandaliczne warunki pracy w odlewni w Zawierciu
+3 / -1Biznes oferty InPost – jak Twoja firma może skorzystać? Te opcje dostawy zachwycą klientów!
+1 / -0Po katastrofie na torach w Kuźni Raciborskiej: cztery wagony wkolejone
+1 / -0Drzwi za 40 tys. zł z dopłatą? Jest zawiadomienie do prokuratury ws. "Czystego Powietrza"
0Końcówka roku pracowita dla skarbówki - co sprawdzi fiskus? O tym powinni pamiętać podatnicy
0Wielki powrót protestu rolników. Blokady również w województwie śląskim (mapa)
0Sejm za dodatkowym urlopem dla rodziców wcześniaków. O to walczyli też mieszkańcy Śląska
0PAS: decyzja NFOŚiGW to start programu "Brudne Powietrze". Jest apel do premiera Tuska
0