Kolejna, czwarta już, odsłona śląskiego święta nauki już w ten weekend. Organizatorzy wydarzenia, ośmieleni sukcesem poprzednich edycji, zdecydowali się poszerzyć formułę tych punktów programu, które świetnie sprawdziły się przed rokiem, jak i zaproponować publiczności Festiwalu zupełnie nowe elementy.
Śląski Festiwal Nauki Katowice to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Podczas ostatniej edycji zaproponowano kilkaset atrakcji naukowych, a wśród nich: 153 stanowiska pokazowe, 116 wykładów i 142 warsztaty, ponad 79 różnorodnych wydarzeń na 3 scenach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Za prezentowanie różnych oblicz nauki odpowiedzialnych było ponad 1400 wystawców i ponad 250 prelegentów i wykładowców. 3. edycję ŚFN odwiedziło w ciągu dwóch dni w MCK ponad 35 tysięcy uczestników. Dotychczasowe edycje przyciągnęły już ponad 100 tysięcy osób.
W niedzielę i poniedziałek (26 i 27 stycznia 2020 r.) 4. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE przeniesie się, podobnie jak w minionych edycjach, do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. To właśnie tam na publiczność ŚFN będą czekać główne atrakcje i aktywności Festiwalu: sześć obszarów wiedzy (nauk ścisłych, nauk przyrodniczych, nauk technicznych, nauk humanistyczno-społecznych, medycyny i zdrowia oraz sztuki). debiutująca w ramach ŚFN strefa elektromobilności, strefa sportu, strefa dziecka (w tym roku będzie jej towarzyszyć strefa aktywności, której uczestnicy będą mogli nauczyć się kształcenia odpowiednich nawyków zw. z utrzymywaniem właściwej postawy ciała), czy strefa e-sportu.
Podczas Śląskiego Festiwalu Nauki odwiedzający będą mili okazję spotkać się między innymi z prof. Jerzy Bralczyk językoznawcą, specjalistą w dziedzinie języka mediów, polityki i reklamy, następnie z prof. Jerzym Buzkiem chemikiem, politykiem, byłym premierem, oraz byłym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, kolejnym zaproszonym gościem jest Weronika Nowakowska, olimpijka i medalistka mistrzostw świata w biathlonie. Kolejne ciekawe nazwisko to Antoni Piechniczek były piłkarz i trener, były selekcjoner reprezentacji Polski oraz dr Tomasz Rożek fizyk, dziennikarz naukowy.
Międzynarodowe Centrum Kultury zamieni się w największe studio doświadczalne, dzieki temu każdy kto odwiedzi to miejsce będzie mógł zobaczyć świat nauki na własne oczy. Festiwal zaczyna się już 25 stycznia i trwać będzie do poniedziałku 27-ego.
Więcej informacji i harmonogram znajdziecie na stronie festiwalu https://www.slaskifestiwalnauki.pl/
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.