Drzwi wjazdowe w formie rolety to rozwiązanie, które równie dobrze sprawdza się w budynkach prywatnych, co przemysłowych. Pod wieloma względami ich praktyczność przekracza możliwości innych rodzajów bram. W połączeniu z zaawansowanymi technologiami bezpieczeństwa rolowana krata przemysłowa może okazać się bezkonkurencyjna. O tym, że tak jest, można przekonać się na przykładzie produktów marki Hörmann.
W wielu zakładach pracy miejsca przed budynkiem jest na tyle mało, że nie można zamontować bramy uchylnej lub segmentowej. W takiej sytuacji jedynym wyjściem pozostaje krata rolowana przemysłowa, która zajmuje miejsca tak mało, jak żadna inna konstrukcja. Dzieje się tak ze względu na mechanizm zwijający drzwi do niewielkiego pojemnika umieszczonego nad wjazdem. Do jego zamontowania potrzeba tylko kilkudziesięciu centymetrów, co sprawia, że roleta sprawdzi się w każdym miejscu.
Oferowane przez firmę Hörmann kraty na tle konkurencyjnych konstrukcji wyróżnia szybkość działania. Prędkość otwierania i zamykania wynosi bowiem 1,1 m/s, co znacznie upłynnia ruch przy wjeździe. Tę cechę docenią przede wszystkim właściciele i pracownicy firm, w których nieustannie panuje duży ruch. Centra logistyczne przedsiębiorstw kurierskich, zakłady produkcyjne, największe sklepy internetowe i wiele innych podmiotów może w ten sposób poprawić efektywność swojej pracy.
Bramy przemysłowe, także roletowe, ważą bardzo dużo, a to stwarza potencjalne zagrożenie dla osób i pojazdów znajdujących się pod nimi. By zapobiec wypadkom, inżynierowie firmy Hörmann opracowali mechanizm składający się m.in. ze sprężyn naciągowych rozkładających równomiernie masę rolety i odciążający jej napęd.
Dzięki specjalnemu systemowi naciągu przedsiębiorstwa nie tylko chronią swoich pracowników i mienie, ale także ograniczają możliwość wystąpienia przestoju w pracy. Właściwie zbalansowana brama znacznie rzadziej ulega bowiem usterkom. Pozwala to zaoszczędzić coś jeszcze, a mianowicie – pieniądze potrzebne na serwisowanie kraty.
Krata rolowana przemysłowa, która porusza się z prędkością 1,1 m/s w górę i w dół, może jawić się jako niebezpieczna w pewnych okolicznościach. W przypadku produktów marki Hörmann nie trzeba jednak obawiać się o przypadkowe zsunięcie się bramy na pracownika, samochód dostawczy czy wózek widłowy. Drzwi tego typu pozbawione są czujnika ruchu, który w razie awarii mógłby nie wykryć osoby lub pojazdu znajdującego się w wejściu. Co więcej, mimo dużej prędkości poruszania się kraty, siła, z jaką się opuszcza, jest fabrycznie ograniczona do niezbędnego minimum.
Każdy zakład pracy przechodzi inspekcję straży pożarnej, ale nigdy nie można wykluczyć, że do pożaru nie dojdzie. Właśnie dlatego kraty Hörmann wyposażane są w układ AC72 pompujący powietrze do budynku w przypadku wykrycia zagrożenia. W sprawnej ewakuacji pomaga prędkość podnoszenia się bramy. Pełny ruch trwa minutę, a co za tym idzie, można przewidzieć, że wiele osób zdąży uciec z miejsca zagrożenia jeszcze wcześniej.
W wielu firmach potrzebna jest krata rolowana przemysłowa o wyjątkowo dużych rozmiarach. By sprostać oczekiwaniom takich nabywców, firma Hörmann stworzyła system SSG DD. Służy on do łączenia nawet trzech krat w jedną. W rezultacie można stworzyć przestrzeń o wysokości aż 9 m i szerokości 36 m. Co ważne, tak duża powierzchnia wjazdowa wymaga zamocowania tylko jednego słupka środkowego.
Bramami rolowanymi Hörmann warto się zainteresować, nie tylko będąc przedsiębiorcą lub przedstawicielem zakładu pracy. Z rozwiązań marki zadowolone będą także firmy budowlane, wspólnoty mieszkaniowe oraz właściciele biurowców, galerii handlowych i innych obiektów publicznych. Powodem jest system Decotherm. Składa się on z wbudowanych w bramę kratek, dzięki którym panuje stały obieg powietrza. Tym samym rozwiązanie od Hörmann pozwala zaoszczędzić środki, które trzeba byłoby wydać na montaż wentylacji.
Absurdy górniczej rzeczywistości. Zwolniony za fikcyjne zjazdy związkowiec wraca do JSW
2045Fiasko kolejnego projektu wodorowego w Niemczech. "Produkcja zielonego wodoru nie ma sensu"
791Ranking: Katowice miastem przyszłości i biznesu. W sądziedztwie Glasgow i Manchester
593Katowice, Gliwice i Bielsko-Biała wygrywają w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego
589Na A4 Katowice-Kraków wieczny remont. A Stalexport i tak zgarnia rekordowe zyski
566Dla wielu był symbolem dzieciństwa i młodości. Legendarny dziennik "Sport" przestanie istnieć
+19 / -2Firma ze Śląska zleciła nagą sesję zdjęciową w kopalni. "Skandal! Po zaręczynach przyszedł czas na wieczór kawalerski pod ziemią?"
+14 / -2Ranking: Katowice miastem przyszłości i biznesu. W sądziedztwie Glasgow i Manchester
+3 / -0Katowicki "Sport" jednak przetrwa. Tytuł będzie ukazywał się w formie cyfrowej
+2 / -0Kolosalna strata JSW w trzecim kwartale. Spółka straciła przez „składkę solidarnościową”
+2 / -0Dramatyczna kondycja polskiego górnictwa. "Koszt wydobycia węgla kamiennego najwyższy w historii"
0Handel w Wigilię. Nowy Sejm przyjął pierwszą ustawę
0Katowicki "Sport" jednak przetrwa. Tytuł będzie ukazywał się w formie cyfrowej
0Wypadek w kopalni Sobieski w Jaworznie. Nie żyje czterech górników
0Eksperci nie mają złudzeń: ceny gazu i prądu poszybują. "Z mrożeniem czy bez"
0