Dziś (15 lipca) kilka dni po wypadku w KWK Rydułtowy zebrał się Kopalniany Zespół ds. Zagrożeń Naturalnych w składzie poszerzonym o specjalistów z zakresu zagrożeń tąpaniami i wentylacyjnych, który debatował nad zdarzenia z ostatnich dni. Najważniejsze informacje są takie, że nie odbyła się wizja lokalna, a na drugiej ścianie wydobywczej mają zostać wznowione prace.
Mija kolejna doba od wypadku w KWK Rydułtowy. Akcja ratunkowa zakończyła się połowicznym sukcesem. W rejonie zagrożenia było 78 górników. 76 z nich jeszcze tego samego dnia opuściła dół kopalni. Niestety, w czwartek ratownicy dotarli do górnika, który nie przeżył wypadku. W sobotę pojawiła się jednak informacja, w którą wielu z nas wierzyło - ostatni z zaginionych górników przeżył.
Dziś (15 lipca) w kopalni zebrał się Kopalniany Zespół ds. Zagrożeń Naturalnych w składzie poszerzonym o specjalistów z zakresu zagrożeń tąpaniami i wentylacyjnych.
Celem spotkania było m.in. ustalenie warunków, na jakich możliwe będzie dokonanie oględzin rejonu kopalni objętego skutkami wstrząsu. Nie udało się jednak przeprowadzić wizji lokalnej w miejscu zdarzenia. Stało się tak, ponieważ wciąż utrzymuje się wysoki stan zagrożenia tąpaniami, a także podwyższone jest zagrożenie metanowe.
Zespół ustalił, że ze względu za utrzymujący się w rejonie ściany VII-E1 w pokładzie 712+713 w partii E1 wysoki stan zagrożenia tąpaniami oraz panujące w rejonie podwyższone zagrożenie metanowe i klimatyczne przeprowadzenie wizji lokalnej nie jest aktualnie możliwe - czytamy w komunikacie Polskiej Grupy Górniczej.
Wyrobisko, które zostało dotknięte wstrząsem zostanie odizolowane, czyli otamowane i wyłączone z sieci wentylacyjnej.
Postanowiono zaizolować (czyli wyłączyć z sieci wentylacyjnej przez otamowanie) wyrobiska w pokładzie 712+713 w partii E1 w rejonie ściany VII-E1 - czytamy dalej.
Dowiedzieliśmy się także, że wznowione zostaną prace na drugiej ze ścian wydobywczych. Warto zaznaczyć, że druga ściana nie została dotknięta skutkami wstrząsu, a prace na niej zostały przerwane prewencyjnie.
Jednocześnie uznano, że możliwe jest już wznowienie prowadzenia robót górniczych w pokładzie 712+713 w partii E2, gdzie prewencyjnie po wstrząsie 11 lipca zatrzymana została druga ze ścian wydobywczych ruchu Rydułtowy - informuje PGG w komunikacie.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Protest w obronie pracowników kolei na węźle katowickim. Ruch pociągów przywrócony!
497Wkrótce pożegnamy wakacje. Nie daj się holiday blues, sprytnie zaplanuj urlop 2025!
371Pod względem zarobków w Śląskiem Katowice wcale nie są "jedynką". Zaskakujące dane GUS
331Wstrząs w kopalni PGG Staszic-Wujek. Czterech z jednenastu poszkodowanych górników w szpitalu
32014 emerytura 2024. Pierwsze przelewy z ZUS dla 9 mln osób popłyną już pod koniec sierpnia
296Dlaczego wynajem odzieży ochronnej zyskuje na popularności?
+3 / -0Po "spontanicznym" proteście na torach w Katowicach: PLK chce wyciągnąć konsekwencje
+2 / -0Innowacja w Gliwicach: ciepło pozyskane od prywatnego inwestora zasili miejską sieć
+2 / -0Przyszłość tworzyw sztucznych w budownictwie w świetle unijnej strategii klimatycznej
+2 / -0Katowice Airport: na lotnisku powstanie nowa baza dla działów transportu i eksploatacji
+2 / -0Studencie, pobierasz rentę rodzinną? Nie zapomnij złożyć zaświadczenia
0Liczba fikcyjnych faktur rok do roku się podwoiła. Eksperci zaskoczeni skalą zmian
0GIS ostrzega przed tym produktem. Jego spożycie grozi zatruciem!
0Będzie pozew za wstrząsy z kopalni PGG? "Wpływają na długotrwały stres"
0"Aktywnie w żłobku" - nawet 1900 zł miesięcznie z ZUS na konto placówki, do której uczęszcza dziecko
0