Wiadomości

Seksafera w PGG - w sprawie molestowania zgłasza się górnik z kolejnej kopalni

2020-11-26, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Na światło dzienne wychodzą kolejne okoliczności bulwersującej sprawy molestowanego górnika w Kopalni Chwałowice w Rybniku. Tymczasem do redakcji Rybnik.com.pl zgłosił się górnik z kolejnej kopalni należącej do PGG - Bielszowice, który był świadkiem podobnych zachowań.

Reklama

Przypomnijmy, wczoraj na jaw wyszła sprawa, która poruszyła nie tylko mieszkańców Rybnika, ale i regionu, a także samych górników. Polska Grupa Górnicza zawiadomi prokuraturę o prawdopodobnej napaści seksualnej na jednego z górników, pracujących na terenie KWK Chwałowice.

Spółka nie podaje szczegółów. Więcej powiedział nam jednak pracownik tego zakładu, który słyszał wersję o niesmacznym żarcie >>Napaść na tle seksualnym w KWK Chwałowice? PGG wzywa prokuraturę<<

Wczoraj po południu redakcja Rybnik.com.pl otrzymała dwa maile od górników z Chwałowic, dotyczące bezpośrednio lub pośrednio powyższej sprawy.

- Te osoby, które zrobiły krzywdę poszkodowanemu - zrobiły to z premedytacją. Specjalnie wybrali sobie ofiarę do prześladowania. Słabszego od siebie. Poszkodowany jest teraz pośmiewiskiem na kopalni, ludzie z oddziału wydobywczego (oddział, do których należą sprawcy) szydzą i wyśmiewają poszkodowanego. Wypisują obraźliwe rzeczy w kolejkach na poszkodowanego – informuje.

Jak dodaje informator, pracownicy kopalni nie widzą nic innego poza dyscyplinarnym zwolnieniem sprawców.

- Nie można wszystkiego zamiatać pod dywan. Mam nadzieję, że poszkodowany jest pod opieką dobrego psychologa i adwokata, który poprowadzi sprawę o duże odszkodowanie za krzywdę – dodaje na koniec.

Do dziennikarzy dotarł też sygnał z KWK Bielszowice.

- Chciałem się tylko odnieść do artykułu odnośnie napaści seksualnej na KWK Chwałowice. O ile na Chwałowicach coś się ruszyło, o tyle sam nie raz byłem świadkiem, a nawet raz nawet stałem się ofiarą idiotycznej zabawy na KWK Bielszowicach, przy czym cała sprawa została zamieciona pod dywan. Oczywiście reszta załogi nie ma problemu z tym, bo to przecież „dobra zabawa”. Za przykład podam oblewanie się moczem – pisze górnik.

Czy PGG w przeciągu ostatnich lat odnotowała podobne przypadki? Czy górnicy są poddawani badaniom psychiatrycznym w przypadku ujawnienia niepokojących, odbiegających od norm społecznych zachowań? Mamy odpowiedź Tomasza Głogowskiego, rzecznika PGG. Odnosi się do sytuacji wczoraj nagłośnionej, jak powyższych wypowiedzi:

- Kopalnia i PGG S.A. zareagowały w tej sprawie bardzo zdecydowanie i szybko. To z inicjatywy pracodawcy powołano zespół, który zajął się sprawą i to z inicjatywy pracodawcy podjęto decyzję o zawiadomieniu prokuratury. Sprawa jest cały czas wyjaśniania, niewykluczone są dalsze decyzje personalne, uzależnione i adekwatne do sytuacji - zaznacza Tomasz Głogowski.

Podkreśla też, że PGG nie odnotowywała w ostatnim czasie podobnych sytuacji.

- Gdyby tak było, reakcja byłaby tak samo zdecydowana jak w tym przypadku. Podkreślam, że spółka nie toleruje żadnych zachowań, które są sprzeczne z normami społecznymi i obowiązującym prawem - dodaje.

Oceń publikację: + 1 + 36 - 1 - 12

Materiał oryginalny: https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,echa-skandalu-w-kwk-chwalowice-wybrali-sobie-ofiare,wia5-3266-46761.html

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Wojciech Paweł Adam 2020-11-26 16:02:53

  Jeżeli pracodawca czyli pgg mówi że reagują na tego typu sprawy natychmiastowo to chciałbym powiedzieć że jest to kłamstwo i to wierutne kłamstwo!
  Są miejsca w kopalniach na które potocznie mówi się burdel nie wiedzieć dlaczego

  51 8
 • ~Wojciech Paweł Adam 2020-11-26 16:07:23

  Osobiście znam takie oddziały i osoby które seks w pracy traktują jako codzienną rutynę romansują zostawiają swoje rodziny dzieci potem żenią się między sobą w jednym oddziale potrafi być kilka małżeństw skojarzonych w tym właśnie oddziele kto na to reaguje?
  Znam osobiście sytuacji gdzie pracownik Za pewną panią x przychodził do pracy w święta wyszło na jaw, i co i nic Wszystko jest ok

  21 6
 • ~Tadeusz Kiełkowski 2020-12-24 09:53:23

  Górnicy z nierentownych kopalń powinni dopłacać do interesu z własnych oszczędności.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Otrzymuj najciekawsze newsy biznesowe ze Śląska!

Zapisz się do naszego newslettera!

Sonda

Czy popierasz przedsiębiorców wznawiających działalność mimo obostrzeń?


Oddanych głosów: 18