Od jutra będzie można już jeździć drogą S86 w stronę Katowic po wszystkich pasach wyremontowanej jezdni - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W nocy z 14 na 15 listopada rozpocznie się wprowadzanie docelowej organizacji ruchu na jezdni w tym kierunku. Udostępnienie drugiej jezdni powinno planowo nastąpić 24 listopada.
O tym, że GDDKiA w Katowicach zaplanowała na jesień szereg remontów na kluczowych odcinkach dróg w woj. śląskim, już pisaliśmy. <<Remontowy armageddon. GDDKiA zapowiada wspólne prace na kluczowych drogach Śląska>>
Obok autostrady A4 oraz kilku tras ekspresowych i krajowych, remontu doczekała się jezdnia S86 relacji Sosnowiec – Katowice. Dziś GDDKiA poinformowała, że już 15 listopada kierowcy skorzystają z drogi S86 w kierunku Katowic.
Jak informuje Marek Prusak, rzecznik prasowy GDDKiA w Katowicach, w końcowy etap wchodzi też remont jezdni S86 relacji Katowice - Sosnowiec.
Prace jeszcze trwają ze względu na wystąpienie w okresie remontu dni z opadami atmosferycznymi, które uniemożliwiły realizację robót asfaltowych. Do 16 listopada (środa) wykonawca będzie układał warstwę ścieralną nawierzchni. Następnie przystąpi do wykonania dylatacji asfaltowych obiektów inżynierskich. Te prace powinny zakończyć się do 19 listopada (sobota). Do wykonania pozostanie już tylko odtworzenie oznakowania poziomego i przywrócenie docelowej organizacji ruchu - dowiadujemy się.
Podobno po zmroku asfalt wygląda równiej 😉 Kontynuujemy układanie warstywy ścieralnej na #S86 na Sosnowiec. Za parę godzin na jezdni przeciwnej - na Katowice rozpoczniemy usuwanie ograniczeń ❗Od jutra na #Katowice pojedziecie pełną szerokością po nowej nawierzchni. pic.twitter.com/DWrBn3m2L6
— GDDKiA Katowice (@GDDKiA_Katowice) November 14, 2022
Udostępnienie drugiej jezdni powinno nastąpić 24 listopada.
Przypomnijmy, remont tego 6-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S86 rozpoczął się 26 października br. W tym czasie sfrezowano 250 000 m2 starej nawierzchni i ułożono 33 000 ton nowej mieszanki asfaltowo-mineralnej.
Nowa nawierzchnia powinna zagwarantować bezawaryjne, bezpieczne i komfortowe poruszanie się po tej drodze przez kolejnych kilkanaście lat. Wcześniej zabiegi remontowe na S86 wykonywane były w latach 2008 i 2009.
Standardem w GDDKiA jest, że na autostradach i drogach ekspresowych planuje się wykonanie zabiegów odświeżających po co najmniej 10 latach - przypomina rzecznik GDDKiA.
Wiek remontowanej nawierzchni S86 w zależności od odcinka wynosił 13 i 14 lat. Średni dobowy ruch pojazdów na tym odcinku drogi ekspresowej wynosi 112 736 i jest najwyższy w województwie śląskim. Jednym z głównych powodów remontu tej drogi był niezadowalający stan właściwości przeciwpoślizgowych nawierzchni.
Wartość tej inwestycji to 24 mln zł.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Budowa S1 w Beskidach – góry łatwo nie oddają terenu
10161Gliwice: Tenneco uruchomiło Europejskie Centrum Inżynieryjne Monroe
4704Katowice Airport buduje nowy parking. Na lotnisku powstanie 757 nowych miejsc postojowych
1377Firma z Wieliczki postawiła w Bytomiu fabrykę domów z drewna klejonego
1009Jaworzno: Danone uruchomił unikatową w świecie instalację do recyklingu kubków po jogurtach
991Piramidy w Ustroniu - ruszyły prace budowlane związane z modernizacją i rozbudową uzdrowiska
+19 / -4PGG: w kranach w Łaziskach popłynie woda z kopalni Bolesław Śmiały
+12 / -1Katowice Airport buduje nowy parking. Na lotnisku powstanie 757 nowych miejsc postojowych
+10 / -1Budowa S1 w Beskidach – góry łatwo nie oddają terenu
+13 / -4Firma z Wieliczki postawiła w Bytomiu fabrykę domów z drewna klejonego
+5 / -0Katowice Airport buduje nowy parking. Na lotnisku powstanie 757 nowych miejsc postojowych
0Budowa S1 w Beskidach – góry łatwo nie oddają terenu
0Starostwo w Grodzisku zyska solarny parking. Wiaty PV stawia firma z Katowic
0Jaworzno: Danone uruchomił unikatową w świecie instalację do recyklingu kubków po jogurtach
0Katowice Airport: są unijne pieniądze na budowę multimodalnego węzła przeładunku towarów i paliw
0Czy powietrze w śląskich Beskidach jest na tyle czyste, by kurorty pobierały opłaty od turystów?
Oddanych głosów: 3