Jastrzębska Spółka Węglowa, KGHM Polska Miedź oraz LW Bogdanka nawiązały współpracę. Podczas XXVIII Szkoły Eksploatacji Podziemnej w Krakowie, firmy podpisały trójstronny list intencyjny. Porozumienie zakłada współpracę spółek przy wprowadzaniu do produkcji najnowocześniejszych rozwiązań technicznych i informatycznych.
Podpisany wczoraj list intencyjny zakłada, że spółki będą dzielić się swoimi doświadczeniami, w szczególności z wykorzystania robotów w procesie produkcji i podczas prowadzenia akcji ratowniczych, a także dotyczącymi poprawy metod zarządzania przedsiębiorstwem na podstawie rozwiązań IT, czy wdrażania zasad gospodarki obiegu zamkniętego.
- Polskie górnictwo uchodzi na świecie za jedno z najnowocześniejszych, a sojusz trzech spółek górniczych jest gwarantem jego dalszego rozwoju. Tylko rozwój pozwoli nam utrzymać pozycję liderów na naszych rynkach zbytu — powiedział Daniel Ozon, Prezes Zarządu JSW.
Firmy będą także wspierać się w zakresie pozyskiwania współfinansowania zewnętrznego dla innowacyjnych rozwiązań w górnictwie.
- Nie mam wątpliwości, że nasze wyjątkowe doświadczenia i wiedza zgromadzona w KGHM to prawdziwy kapitał spółki. Pozycję giganta polskiej i światowej gospodarki budujemy na podstawie tych zasobów. Zgodnie z nową strategią już teraz znacznie zwiększamy nakłady na innowacje. Współpraca w tym obszarze i wymiana doświadczeń pozwoli zintensyfikować nasze działania - skomentował Marcin Chludziński, Prezes KGHM w czasie uroczystości podpisania listu intencyjnego.
Szczegółowe warunki współpracy zostaną jednak określone w odrębnych umowach.
- Za każdą z firm podpisujących dzisiejszy list intencyjny stoją dekady doświadczeń w obszarze wydobycia. Uznaliśmy, że podzielenie się tą wiedzą może przynieść wymierne efekty w zakresie efektywności produkcji i (co niezwykle ważne) bezpieczeństwa pracy pod ziemią - powiedział Artur Wasil, Prezes Zarządu LW Bogdanka SA.
- Kładziemy bardzo duży nacisk na nowoczesne technologie. Realizujemy program Kopalnia Inteligentnych Rozwiązań, od lat współpracujemy z ośrodkami naukowymi, w tym z Polską Akademią Nauk i Akademią Górniczo-Hutniczą. Zależy nam na tym, by być w czołówce nowoczesnych i nowatorskich firm na świecie. Łącząc nasze siły możemy szybciej osiągnąć te ambitne cele - dodał Artur Wasil.
Porozumienie ze strony JSW S.A. podpisał Daniel Ozon, Prezes Zarządu oraz Tomasz Śledź, Zastępca Prezesa Zarządu JSW ds. Technicznych. KGHM Polska Miedź S.A. reprezentował Prezes Zarządu Marcin Chludziński oraz Wiceprezes ds. Produkcji Radosław Stach, a LW Bogdankę S.A. - Prezes Zarządu Artur Wasil oraz Zastępca Prezesa Zarządu ds. Pracowniczych i Społecznych Adam Partyka.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
PGG otwarta na współpracę z Rudą Śląską. Kolejne rozmowy o transformacji
838Kiedy paczka brzęczy. Pszczoły na pokładzie - innowacja w transporcie
529Tauron z rekordową EBITDA za 2024 rok. Wzrosty mimo spadku przychodów i niższych cen energii
520Wojna celna USA - czy uderzy w polski i śląski biznes? Eksperci: Największym zagrożeniem niepewność
490Wielki Piątek na stacjach paliw. Na Śląsku najtańsze benzyna i diesel, LPG też w dobrej cenie
473Wielkanoc 2025: Święta droższe niż zwykle – jak radzą sobie polskie gospodarstwa?
+4 / -0Wojna celna USA - czy uderzy w polski i śląski biznes? Eksperci: Największym zagrożeniem niepewność
+3 / -0Tauron z rekordową EBITDA za 2024 rok. Wzrosty mimo spadku przychodów i niższych cen energii
+2 / -0Stylowy taras i bezpieczny samochód - komfort na Twoim podwórku przez cały rok
+1 / -0Człowiek z pasją - pan Krzysztof posiada największą kolekcję dzwonków na świecie. Swoją fascynacją dzieli się z całym światem
+1 / -0"One in, two out". Przełom deregulacyjny staje się faktem - premier przedstawił propozycje dla biznesu
0UE odrobiła lekcje po powodzi 2024. Szybsze reakcje na klęski żywiołowe
0ZUS przypomina: wnioski o 800 plus tylko do końca kwietnia
0Stylowy taras i bezpieczny samochód - komfort na Twoim podwórku przez cały rok
0Tauron z rekordową EBITDA za 2024 rok. Wzrosty mimo spadku przychodów i niższych cen energii
0