Elektrociepłownia Będzin dołącza do grona spółek, które wypowiedziały Polskiej Grupie Górniczej umowę za dostawy węgla. Firma informuje, że wpływ mają warunki gospodarcze, w tym zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło od głównego odbiorcy – spółki Tauron Ciepło.
Jak tak dalej pójdzie, Polska Grupa Górnicza nie będzie miała za chwilę komu sprzedawać węgla. Kolejne spółki wypowiadają umowy. Najpierw Tauron, wczoraj Grupa Azoty, po drodze PGE zapowiadające negocjację warunków.
Dziś Elektrociepłownia Będzin Sp. z o.o. poinformowała o wypowiedzeniu warunków współpracy z PGG w związku z brakiem porozumienia z producentem węgla. Elektrociepłownia wypowiedziała umowę z zachowaniem dwuletniego okresu wypowiedzenia, które się skończy 31 grudnia 2022 roku.
Jednocześnie EC Będzin zastrzega, że dzisiejsze oświadczenie o wypowiedzeniu umowy zostało złożone na wypadek uznania za bezskuteczne jej wcześniejszego oświadczenia o wypowiedzeniu umowy z zachowaniem sześciomiesięcznego okresu wypowiedzenia złożonego 31.08.2020 r. tj. na dzień 28.02.2021 roku.
Jak podaje cire.pl, zarząd Elektrociepłowni Będzin zwraca uwagę, że warunki gospodarcze, które mają bezpośredni wpływ na działalność spółki oraz wykonanie umowy uległy znacznej zmianie. Podkreśla przy tym, że spółka odnotowała nadmierne trudności powstałe wskutek ograniczonej produkcji i sprzedaży energii elektrycznej oraz ciepła wynikające z sytuacji rynkowej i pogodowej, a także z ograniczonego zapotrzebowania na ciepło po stronie głównego odbiorcy tj. Taurona Ciepło.
W ocenie Elektrociepłowni Będzin, dalsze wykonywanie umowy w dotychczasowym kształcie, wiązałoby się z nadmiernymi trudnościami oraz nieuzasadnionymi ekonomicznie stratami wpływającymi na jej sytuację finansową. Jednocześnie zarząd Elektrociepłowni Będzin podkreśla, że pomimo wypowiedzenia umowy, z uwagi na wypracowane relacje handlowe i dotychczasową dobrą współpracę, nadal wnioskuje do PGG o zmianę warunków umowy w odniesieniu do cen rynkowych i ugodowe porozumienie stron.
Elektrociepłownia Będzin jest spółką notowaną na GPW. To wiodący producent ciepła i energii elektrycznej w Zagłębiu Dąbrowskim.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
JSW: tragiczny wypadek w JZR. Zginął 44-latek
2134JSW: wypadek w kopalni Zofiówka. 34-letni górnik poparzony
2093"Dyrektor terroryzuje pracowników". Związkowcy mówią o skandalu w JSW, spółka zabiera głos
1776JSW: związkowcy z Bzia murem za dyrektorem Zofiówki. "Bazgroły, nikczemne stwierdzenia"
1069Rozmowy płacowe w PGG. Jakie kwoty i kiedy otrzymają pracownicy?
814"Dyrektor terroryzuje pracowników". Związkowcy mówią o skandalu w JSW, spółka zabiera głos
+4 / -0Prasa samorządowa do kosza? Ministerstwo planuje rewolucję
+3 / -0Miliarder ze Śląska: liczba biurokratycznych absurdów jest przytłaczająca
+2 / -0Największy dzwon świata powstał na Śląsku. Waży 55 ton i trafi do Brazylii
+2 / -0Nadmuchana afera? Związkowcy zarzucają JSW opieszałość ws. złoża Dębieńsko. Spółka dementuje, MKiŚ uspokaja
+1 / -0Weselny Dzień Otwarty w Dąbrówce
0Nadmuchana afera? Związkowcy zarzucają JSW opieszałość ws. złoża Dębieńsko. Spółka dementuje, MKiŚ uspokaja
0Transportowcy chcą zwrócić uwagę na problem w branży. Jutro protest w Gorzyczkach
0JSW: związkowcy z Bzia murem za dyrektorem Zofiówki. "Bazgroły, nikczemne stwierdzenia"
0Nowe narkotyki – śmiertelne zagrożenie. GIS ostrzega!
0