Inspektorzy sanitarni ruszyli w teren i ochoczo kontrolują wesela, sklepy i dyskoteki w całym województwie śląskim.
5757 – tyle kontroli odbyło się w miniony weekend w naszym województwie. Na ulice miast w piątek, sobotę i w niedzielę wyruszyli inspektorzy sanitarni, którzy wraz z policją sprawdzali, czy mieszkańcy i przedsiębiorcy przestrzegają zasady reżimu sanitarnego.
Skontrolowano 745 domów weselnych i w efekcie wystawiono 32 pouczenia. Odwiedzili też 129 klubów dyskotekowych, które, zgodnie z obecnymi wymogami, mogą jedynie prowadzić działalność gastronomiczną.
- W jednym z klubów, w Bytomiu, inspektorzy zastali jednak bawiące się w najlepsze przy muzyce osoby, które oczywiście nie przestrzegały przepisów sanitarnych. W tym przypadków sanepid ukarał właściciela decyzją administracyjną – relacjonuje Alina Kucharzewska – rzecznik prasowa wojewody śląskiego.
4883 – tyle sklepów i innych obiektów zwizytowali kontrolerzy wystawiając łącznie 130 pouczeń. Jakich uchybień doszukali się najczęściej?
- Przede wszystkim brak maseczek czy też osoby niezakrywające nosa i ust, a maseczki wiszące na brodzie. Brakowało też środków do dezynfekcji lub były nieodpowiednie, albo znajdowały się w nieoznakowanym pojemniku. W samym Rybniku, który jest w strefie czerwonej, odbyło się 50 kontroli – dodaje Alina Kucharzewska.
W sumie inspektorzy wystawili 5 decyzji administracyjnych: w Bytomiu, Rybniku, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej i Cieszynie. Z kolei w Wodzisławiu Śląskim, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Częstochowie i Dąbrowie Górniczej skończyło się na 123 pouczeniach.
Spotkaliście się z kontrolami sanepidu? Zawitali do Was inspektorzy?
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Katowice: trumna w sanepidzie. Właściciele Face2Face zaczęli nękanie, policja w akcji
11442Właściciele Face2Face przechodzą do ofensywy: Teraz my będziemy nękać sanepid
9084PGG gotowa zaszczepić swoich wszystkich pracowników
6854Koniec ze szlabanami na państwowych autostradach. Rada ministrów przyjęła projekt ustawy
5708Czechy: przygraniczna elektrownia Dětmarovice przestanie używać węgla w ciągu dwóch lat
4405Nie zamykam salonu - buntuje się właścicielka studia urody. Czy w jej ślad pójdą inni?
+42 / -17Czechy: przygraniczna elektrownia Dětmarovice przestanie używać węgla w ciągu dwóch lat
+28 / -5Koniec ze szlabanami na państwowych autostradach. Rada ministrów przyjęła projekt ustawy
+24 / -4Zgłoś się po "300+" na dwujęzyczny sklep internetowy dla firmy
+15 / -0Właściciele Face2Face przechodzą do ofensywy: Teraz my będziemy nękać sanepid
+16 / -2Czechy: przygraniczna elektrownia Dětmarovice przestanie używać węgla w ciągu dwóch lat
1Koniec ze szlabanami na państwowych autostradach. Rada ministrów przyjęła projekt ustawy
1Najwyższy czas ogłosić koniec lockdownu – Rzecznik MŚP wskazuje datę
0Gowin: szczepienia w firmach mają ruszyć w połowie maja
0Sanepid znalazł sposób na firmy obchodzące zakazy. Skutek natychmiastowy
0