Od 2 stycznia do 20 stycznia 2025 roku Główny Urząd Statystyczny prowadzi badanie ankietowe. Pracownicy GUS-u pytają o uczestnictwo Polaków w podróżach zagranicznych i krajowych w IV kwartale 2024 roku.
Pracownicy GUS badają uczestnictwo Polaków w podróżach zagranicznych i krajowych. Badanie dotyczy IV kwartału poprzedniego roku. Celem ankieterów jest zgromadzenie informacji między innymi o skali uczestnictwa Polaków w podróżach, poniesionych kosztach czy wykorzystywaniu usług turystycznych.
Badanie odbywa się telefonicznie. Wyrywkowo mogą zadzwonić do nas ankieterzy Głównego Urzędu Statystycznego. Badanie trwa od 2 stycznia do 20 stycznia.
Badanie jest źródłem informacji o krajowych i zagranicznych podróżach mieszkańców Polski. Przeprowadzane jest co kwartał, na terenie całego kraju przez ankieterów, którzy są pracownikami urzędów statystycznych. Celem badania jest oszacowanie liczby podróży mieszkańców Polski oraz ich wydatków. Realizowane jest wspólnie przez Główny Urząd Statystyczny - Urząd Statystyczny w Rzeszowie, Narodowy Bank Polski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki - podaje GUS.
Zakres zbieranych informacji
W badaniu zbierane są informacje dotyczące:
Co się dzieje z odpowiedziami respondenta?
Do danych jednostkowych uzyskanych od respondenta mają dostęp jedynie pracownicy statystyki publicznej, wyłącznie w celu dokonania zestawień, opracowań i analiz. Udostępnianie danych odbiorcom i publikowanie ich możliwe jest dopiero po zagregowaniu danych jednostkowych, czyli pogrupowaniu ich według określonych kategorii, np.: według grup społeczno-zawodowych (emeryci, pracujący) lub danego przekroju terytorialnego (powiaty, województwa) i usunięciu cech identyfikacyjnych.
Dlaczego warto wziąć udział w tym badaniu ankietowym?
Wyniki badania służą do kształtowania polityki w dziedzinie turystyki, są wykorzystywane na potrzeby bilansu płatniczego, rachunków narodowych oraz statystyki obszarów transgranicznych. Ponadto informacje z badania przekazywane są do zagranicznych odbiorców m.in. EUROSTAT - Europejski Urząd Statystyczny, UNWTO - Światowa Organizacja Turystyki Narodów Zjednoczonych, OECD – Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, Międzynarodowy Fundusz Walutowy oraz ambasad.
Pamiętajcie, tym razem telefon z GUS-u to nie będzie oszustwo, ale warto mieć się na baczności. Oszuści mogą to wykorzystać.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
„Wiadomość dla inżynierów-imigrantów”. Przedsiębiorca ze Śląska wywiesił nietypowy apel do cudzoziemców
1984JSW: wypadek w kopalni Knurów-Szczygłowice. Zmarł jeden z poparzonych górników
1800JSW: LPR przy KWK Pniówek. Poszkodowany górnik z urazem żeber
1064JSW. Po wypadku w kopalni Knurów-Szczygłowice: zmarł trzeci poparzony górnik
948Czują się pominięci i oszukani przedwyborczymi obietnicami ws. CPK. „PiS był jaki był, ale przynajmniej istniał jakiś dialog”
800Technologiczne przyspieszenie: wstęp do 2025 roku
+3 / -0Finanse GK JSW pod lupą. Zarząd giganta "odchudzi" wszystkie zależne spółki
+2 / -0Katastrofa budowlana w Cieszynie: znaleziono ciała dwóch osób
+2 / -0JSW: LPR przy KWK Pniówek. Poszkodowany górnik z urazem żeber
+1 / -0Płaca zasadnicza nie niższa niż minimalna. Węglowe giganty opracują nowy system wynagrodzeń
+1 / -0JSW. Po wypadku w kopalni Knurów-Szczygłowice: zmarł trzeci poparzony górnik
0Czują się pominięci i oszukani przedwyborczymi obietnicami ws. CPK. „PiS był jaki był, ale przynajmniej istniał jakiś dialog”
0Jest śledztwo w sprawie wypadku w KWK Knurów-Szczygłowice
0KWK Pniówek: trzy lata temu doszło do tragedii, zginęło 16 osób. WUG podał przyczynę wybuchu metanu
0JSW: wypadek w kopalni Knurów-Szczygłowice. Zmarł jeden z poparzonych górników
0