Śląski Biznes na weekend

W biznesie zasady gry zmieniły, kiedy to kobiety również zaczęły zajmować ważne stanowiska co mężczyźni

2020-02-14, Autor: Monika Taranczewska

Jesteście ciekawi jakie są współczesne biznes woman, które nie boją się wyzwań i porażek? Wiele kobiet, które poznałam na swojej zawodowej drodze podkreślają, że najważniejsze jest spróbować czegoś niż żałować, że się tego nie zrobiło. A jak Wy uważacie?

Reklama

Ceń swoje umiejętności

Kobiety, które decydują się na karierę w korporacji i ogólnie mówiąc w biznesie powinny, zapomnieć o swoich obawach, lękach i bardzo poważnie potraktować powiedzenie „Jak chcesz mieć miękkie serce to musisz mieć twardą dupę” Tak tak coś właśnie w tym jest, bo kobieta wspinająca się po szczeblach karieru musi twardo stąpać po ziemi i cenić swoje umiejętności, a co za tym idzie musi być pewna siebie, bez tych cech współczesne kobiety nie wyobrażają sobie pracy w dużych korporacjach.

Ryzyko - biznes to lubi

Czasami warto zaryzykować. Jeśli jesteście czegoś pewne, chcecie to wdrożyć w Waszej firmie nie zastanawiajcie się długo. „Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana” - w biznesie też tak jest, a może nawet przede wszystkim, gdyż dobry szampan swoje kosztuje, a dobry plan przynosi wysokie zyski.

Odstaw zmartwienia na bok

Nic nie jest gorsze jak zamartwianie się. Nie dość, że źle to wpływa na samopoczucie to i na jakość wykonywanej pracy. Jeśli nie masz na coś wpływu nie zamartwiaj się tym tylko idź do przodu.

Impuls - to dobra cecha

Kobiety zazwyczaj działają impulsywnie. Czasami dobrze na tym wychodzą, bo dochodzi do tego intuicja. Tak jest i w przypadku szeroko rozumianego biznesu. Czasami właśnie te pierwsze pomysły są najlepsze. Wtedy warto spisać je i może lekko po chwili namysłu zmodyfikować. Ale ważna zasada – pierwsza myśl się liczy podwójnie.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Otrzymuj najciekawsze newsy biznesowe ze Śląska!

Zapisz się do naszego newslettera!

Sonda

Czy czujesz się szczęśliwy mieszkając w woj. śląskim?


Oddanych głosów: 399

Prezentacje firm