Śląski Biznes na weekend

W biznesie zasady gry zmieniły, kiedy to kobiety również zaczęły zajmować ważne stanowiska co mężczyźni

2020-02-14, Autor: Monika Taranczewska

Jesteście ciekawi jakie są współczesne biznes woman, które nie boją się wyzwań i porażek? Wiele kobiet, które poznałam na swojej zawodowej drodze podkreślają, że najważniejsze jest spróbować czegoś niż żałować, że się tego nie zrobiło. A jak Wy uważacie?

Reklama

Ceń swoje umiejętności

Kobiety, które decydują się na karierę w korporacji i ogólnie mówiąc w biznesie powinny, zapomnieć o swoich obawach, lękach i bardzo poważnie potraktować powiedzenie „Jak chcesz mieć miękkie serce to musisz mieć twardą dupę” Tak tak coś właśnie w tym jest, bo kobieta wspinająca się po szczeblach karieru musi twardo stąpać po ziemi i cenić swoje umiejętności, a co za tym idzie musi być pewna siebie, bez tych cech współczesne kobiety nie wyobrażają sobie pracy w dużych korporacjach.

Ryzyko - biznes to lubi

Czasami warto zaryzykować. Jeśli jesteście czegoś pewne, chcecie to wdrożyć w Waszej firmie nie zastanawiajcie się długo. „Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana” - w biznesie też tak jest, a może nawet przede wszystkim, gdyż dobry szampan swoje kosztuje, a dobry plan przynosi wysokie zyski.

Odstaw zmartwienia na bok

Nic nie jest gorsze jak zamartwianie się. Nie dość, że źle to wpływa na samopoczucie to i na jakość wykonywanej pracy. Jeśli nie masz na coś wpływu nie zamartwiaj się tym tylko idź do przodu.

Impuls - to dobra cecha

Kobiety zazwyczaj działają impulsywnie. Czasami dobrze na tym wychodzą, bo dochodzi do tego intuicja. Tak jest i w przypadku szeroko rozumianego biznesu. Czasami właśnie te pierwsze pomysły są najlepsze. Wtedy warto spisać je i może lekko po chwili namysłu zmodyfikować. Ale ważna zasada – pierwsza myśl się liczy podwójnie.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Sonda

Czy czujesz się szczęśliwy mieszkając w woj. śląskim?


Oddanych głosów: 606

Prezentacje firm