Przestrzeń przy katowickich wieżowcach .KTW powoli nabiera kształtów. Przy wyższym z nich tworzone jest miejsce, które ma służyć wypoczynkowi. Będzie ono ogólnodostępne. Aktualnie układane są tam prefabrykowane belki, które ułożą się w kształt schodów, które wraz z elementami małej architektury mają na stałe wpisać się w krajobraz tego miejsca.
Chociaż budowa obydwu wieżowców .KTW dobiegła końca, wciąż trwają prace w bezpośrednim ich otoczeniu. Przy wyższym budynku .KTW powstanie ogólnodostępne miejsce do wypoczynku. Obecnie trwa montaż sporych rozmiarów elementów betonowej konstrukcji.
To prefabrykowane belki zamontowane nad nowym wjazdem do biurowców. Układają się w kształt schodów i w przyszłości wraz z małą architekturą stworzą ogólnodostępne miejsce wypoczynku. Najcięższa z nich waży aż 27 ton - czytamy w mediach społecznościowych .KTW.
Jak informuje katowicki magistrat, jednocześnie, na terenie przy al. Roździeńskiego i ul. Olimpijskiej trwają prace związane z budową infrastruktury technicznej i drogowej, która będzie wspierać obsługę komunikacyjną biurowców .KTW.
Powstanie tam także przestrzeń publiczna otwarta na potrzeby rekreacyjne mieszkańców. Punktem centralnym stanie się charakterystyczny mebel miejski w postaci podium ze schodami, które będą pełnić rolę siedzisk. Ma się też pojawić roślinność i mała architektura.
Ostateczne efekty prac powinniśmy zobaczyć w trzecim kwartale tego roku.
Biurowiec .KTW II, zlokalizowany w sąsiedztwie katowickiego Spodka, w lutym ubiegłego roku uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Zwieńczyło to nie tylko trwającą 2,5 roku budowę, ale także projekt kompleksu biurowego .KTW, który tworzą dwa obiekty. W listopadzie budynek został uruchomiony operacyjnie, by już na początku 2023 roku mogło tu pracować ponad 2000 osób.
Budowa pierwszego .KTW rozpoczęła się w 2016 roku, drugiego w 2019. Autorami projektu są architekci z Medusa Group, inwestorem jest firma TDJ Estate.
Budynki mają formę prostopadłościanów przesuniętych względem siebie - .KTW I dwóch, a .KTW II trzech brył. Szklaną elewację budynku pokrywają panele z selektywnego szkła i prefabrykowanego betonu, które okala metalowa rama. Kompleks .KTW jest wyróżniany i nagradzany w wielu prestiżowych konkursach.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Gliwice: Tenneco uruchomiło Europejskie Centrum Inżynieryjne Monroe
3660PGG: w kranach w Łaziskach popłynie woda z kopalni Bolesław Śmiały
3434Idziemy krok dalej z interaktywnością – Maciej Chmiel o powstającym centrum bajek OKO w Bielsku-Białej. Wywiad
3263Visa planuje otworzyć w Polsce nowy globalny Hub Technologiczno-produktowy. Praca dla 1500 osób
1153Tauron inwestuje 100 mln w rozbudowę Katowice Airport. Innowacyjna technologia w użyciu
1071Piramidy w Ustroniu - ruszyły prace budowlane związane z modernizacją i rozbudową uzdrowiska
+19 / -4PGG: w kranach w Łaziskach popłynie woda z kopalni Bolesław Śmiały
+11 / -1Firma z Wieliczki postawiła w Bytomiu fabrykę domów z drewna klejonego
+5 / -0Tauron inwestuje 100 mln w rozbudowę Katowice Airport. Innowacyjna technologia w użyciu
+5 / -0Katowice Airport: powstanie węzeł przeładunku towarów i paliw z bocznicą kolejową
+5 / -0Starostwo w Grodzisku zyska solarny parking. Wiaty PV stawia firma z Katowic
0Jaworzno: Danone uruchomił unikatową w świecie instalację do recyklingu kubków po jogurtach
0Katowice Airport: są unijne pieniądze na budowę multimodalnego węzła przeładunku towarów i paliw
0Remont węzła A4 Katowice-Kraków – kierowcy muszą się przygotować na kolejne zmiany od 31 maja
0Firma z Wieliczki postawiła w Bytomiu fabrykę domów z drewna klejonego
0