Od piątku 11 marca klienci indywidualni będą mogli kupować za pośrednictwem sklepu internetowego PGG S.A. węgiel luzem w cenach dostępnych bezpośrednio na kopalniach - poinformowała spółka. Oferta skierowana jest głównie do osób mieszkających w dalszej odległości od kopalń, nawet na drugim końcu kraju, ogrzewających swoje gospodarstwa domowe węglem. Ale zapowiedź Polskiej Grupy Górniczej wzbudza pewne wątpliwości. Dlaczego?
W pierwszym etapie możliwy będzie zakup Karlika i Pieklorza luzem na kopalniach Chwałowice i Ziemowit. W kolejnych dniach będą udostępniane produkty z pozostałych kopalń - poinformowała dziś spółka.
Polska Grupa Górnicza S.A., zgodnie z przyjętą strategią, rozszerza ofertę sprzedaży dla klientów indywidualnych, wykorzystując do tego własne kanały dystrybucji i stworzone narzędzia elektroniczne. Spółka postanowiła umożliwić chętnym kupno węgla luzem z odbiorem osobistym.
Od piątku 11 marca br. w sklepie internetowym PGG S.A. klienci indywidualni będą mogli raz na 12 miesięcy kupić 5 ton węgla luzem w atrakcyjnych cenach dostępnych bezpośrednio na kopalniach. Warunkiem dokonania zakupu będzie ogrzewanie własnego gospodarstwa domowego węglem oraz własny odbiór w ustalonym na kopalni terminie, zarówno osobisty jak i przez upoważnionego przewoźnika - czytamy w oficjalnym komunikacie.
Jak wynika z komunikatu PGG, możliwość kupna węgla luzem adresowana jest głównie do klientów mieszkających w dalszej odległości od kopalń spółki, którzy na co dzień nie mają możliwości bezpośredniego zaopatrzenia się w kopalnianych punktach sprzedaży.
Spółka podkreśla jednocześnie, że jest to innowacyjny projekt na polskim rynku opałowym i liczy na duże zainteresowanie.
To pierwsza tak kompleksowa oferta na polskim rynku opałowym. Chcemy umożliwić nabywcom kupno węgla w atrakcyjnych cenach obowiązujących u producenta, które są znacząco niższe od cen w składach opałowych w Polsce. Program pozwoli także ograniczyć nadmierne marże pośredników i spowoduje zmniejszenie kosztów ogrzewania dla odbiorców końcowych. Przewidujemy, że ta forma sprzedaży spowoduje powstanie „sąsiedzkich grup zakupowych” i klienci, aby ograniczyć koszty transportu będą odbierać zamówiony węgiel w ramach jednej dużej dostawy – mówi Tomasz Głogowski, rzecznik PGG S.A.
PGG S.A. przygotowała też szczegółowy harmonogram, tak aby jak najbardziej uprościć i ułatwić realizację transakcji.
Węgiel luzem będzie sprzedawany za pośrednictwem sklepu internetowego PGG S.A. Nowa partia towaru będzie dodawana o godzinie 18:00, tak aby każdy z chętnych miał możliwość złożenia zamówienia w wolnym czasie po pracy. Klienci będą mieli do dyspozycji węgiel z tych kopalń gdzie prowadzona jest sprzedaż węgla za gotówkę: Marcel, Piast, Ziemowit, Jankowice, Rydułtowy, Murcki-Staszic, Sośnica, Bielszowice, Halemba oraz Mysłowice-Wesoła. W pierwszym etapie możliwy będzie zakup sortymentu Karlik luz i Pieklorz luz na kopalniach Chwałowice i Ziemowit - informuje spółka.
W kolejnych dniach będą udostępniane produkty z pozostałych kopalń.
Po złożeniu zamówienia nabywcy otrzymają pocztą elektroniczną informacje o potwierdzeniu złożenia zamówienia, oraz terminie i warunkach odbioru. Termin odbioru węgla ma być każdorazowo ustalany indywidualnie bezpośrednio z odbiorcą lub wskazanym przez niego przewoźnikiem.
Będziemy informować klientów na bieżąco o stanie zamówienia, tak aby mogli wybrać najkorzystniejszą dla siebie formę oraz termin odbioru – zapewniają służby sprzedażowe PGG S.A.
Spółka podkreśla, że program adresowany jest wyłącznie do klientów indywidualnych, dlatego w regulaminie wyraźnie zaznaczono, że kupiony węgiel nie może stanowić przedmiotu obrotu handlowego i może być przeznaczony jedynie na potrzeby ogrzewania własnego gospodarstwa domowego.
Pomysł PGG, wraz ze starannie opracowaną strategią, wydaje się być w pełni przemyślany. Ale wątpliwości budzi fakt, że żaden z dotychczas promowanych przez spółkę produktów do dziś nie jest dostępny w e-sklepie.
Przypomnijmy, na początku stycznia PGG wprowadziła do sprzedaży nowy węgiel workowany – Karolinka Ekogroszek. Spółka chwaliła się, że to jej najbardziej przyjazny dla środowiska produkt, emitujący o 30 proc. mniej szkodliwych wyziewów.
Kilka tygodni później uroczysta prezentacja Karolinki, produktu opracowanego przy udziale Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, odbyła się w Bieruniu-Lędzinach. Problem w tym, że - wbrew zapowiedziom - zachwalanego produktu nie było wówczas w sklepie i nie ma go do dziś.
PGG ma nowy węgiel. Zachwala go jako antysmogowy
PGG zapewnia, że nowy węgiel prawie nie dymi. Tyle że produktu wciąż nie ma
Czy podobnie będzie z najnowszą ofertą spółki Polskiej Grupy Górniczej?
Wizyta w sklepie internetowym PGG budzi pewne wątpliwości, czy oferowany luzem węgiel uda się kupić. Dlaczego? Bo żaden z produktów nie jest aktualnie dostępny. Spółka umieściła za to informację, która ma stanowić odpowiedź na pytanie o brak towaru.
Nasze linie produkcyjne osiągnęły maksymalny poziom pracy, a towar w e-sklepie jest uzupełniany na bieżąco! Żałujemy, że nie możemy go zapewnić jeszcze więcej - dowiadujemy się.
Czy oferowany przez Polską Grupę Górniczą węgiel dla klientów indywidualnych rzeczywiście pojawi się w sklepie internetowym?
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Biznesmen uciekł z pieniędzmi, księgowa popełniła samobójstwo. Sprawę bada prokuratura
14139"Na łaźni giną rzeczy". Czy w kopalni JSW grasuje złodziej?
3871Policja zatrzymała pracowników kopalni PGG. Ma to związek ze śmiercią 29-letniego górnika
3396Donald Tusk na Śląsku - z odsieczą dla Rafako. "Jesteście potrzebni Polsce"
3388"Muszę dopłacić 5,5 tys. zł". Nadciąga apogeum absurdów Polskiego Ładu
3118"Na łaźni giną rzeczy". Czy w kopalni JSW grasuje złodziej?
+10 / -3Biznesmen uciekł z pieniędzmi, księgowa popełniła samobójstwo. Sprawę bada prokuratura
+8 / -1Kolorz ostro o działaniach rządu. "Nikt nie panuje nad tym, co się dzieje w energetyce"
+3 / -0Tanie OC w 2023 roku? Podpowiadamy, jak je znaleźć
+2 / -0Polacy dopiero poczują smak skumulowanej inflacji. Eksperci wiedzą, ile wyniesie
+2 / -0Donald Tusk na Śląsku - z odsieczą dla Rafako. "Jesteście potrzebni Polsce"
5JSW wznowi akcję ratowniczą na Pniówku. Na kopalni konferencja, pod - pikieta ratowników
1PIT 2022 - skarbówka zwraca ponad 3000 zł. Wystarczy, że wypełnisz jedno pole
0Policja zatrzymała pracowników kopalni PGG. Ma to związek ze śmiercią 29-letniego górnika
0Zemsta frustrata. Za zatrzymanie prawa jazdy, podpalił budkę z fast foodem
0
~teszet 2022-03-15
18:54:28
to jakaś ogromna porażka. Niech ktoś w sugerowanym czasie pomiędzy 18:00 a 19:00 spróbuje wejść na stronę PGG-sklep! Będzie kolejny CUD. Robicie ludzi za wariatów i tylko strata naszego cennego czasu i prądu. Zmieńcie najpierw swojego informatyka, który najwidoczniej nie ma żadnego pojęcia o poprawnym działaniu serwera. Wejście na stronę PGG Sklep działa tak, jak gdyby zaatakował ją ANONIMUS. Porażka na całego. Dajcie sobie spokój i wymyślcie coś innego. Rząd najpierw coś wymyśli, każe realizować i dostosować się ludziom do uchwały antysmogowej, a w konsekwencji - brak opału. No BRAWO
~teszet 2022-03-16
14:17:43
hm. Będę pod wielkim wrażeniem jak dzisiaj ruszy z kopyta strona PGG-Sklep. Trwają prace konserwacyjne? To już sukces, jeśli po moim skromnym, wcześniejszym komentarzu coś pomoże. Panie informatyk - do dzieła! No BRAWO