Związki zawodowe w Węglokoksie Kraj podpisały równe kompromisowe porozumienie z zarządem spółki, jakie zostało zawarte w Polskiej Grupie Górniczej - poinformował wczoraj na facebookowym profilu Związek Zawodowy "Przeróbka". Ale to nie koniec negocjacji. W trakcie spotkania z zarządem spółki przedstawiciele górników zawnioskowali też, aby w ślad za prośbą premiera Mateusza Morawieckiego o pracę ekstraordynaryjną w górnictwie, pracownikom przysługiwały adekwatne ponadprogramowe środki finansowe.
Przypomnijmy, 11 lipca kilkudziesięciu górników reprezentujących 13 central związkowych w PGG, weszło do siedziby spółki. Domagali się spotkania z wicepremierem i szefem resortu aktywów państwowych Jackiem Sasinem. Chcieli rozmawiać m.in. o inwestycjach w zwiększenie wydobycia w kopalniach, zatrudnieniu nowych pracowników oraz o kwestiach płacowych. <<Górnicy weszli do siedziby PGG. Chcą rozmawiać z Jackiem Sasinem>>
Jacka Sasina nie było, pojawił się za to wiceminister aktywów państwowych - Piotr Pyzik. Rozmowy nie przyniosły jednak żadnych efektów. Dopiero w piątek 15 lipca wieczorem udało się dojść do porozumienia pomiędzy związkowcami a zarządem PGG.
Jest porozumienie w Polskiej Grupie Górniczej pomiędzy związkowcami a zarządem spółki. Strony uzgodniły, że pracownicy zatrudnieni pod ziemią mogą liczyć na 6,4 tys. zł. brutto jednorazowego świadczenia - informowaliśmy.
Teraz do pracowników Polskiej Grupy Górniczej dołączają górnicy z Węglokoksu Kraj. Oni również otrzymają nagrody, o czym poinformował w poście na Facebooku 19 lipca Związek Zawodowy "Przeróbka". Na jakie przelewy czekają?
Związki zawodowe w Węglokoksie Kraj dziś, tj. 19 lipca br., podpisały równe kompromisowe porozumienie z zarządem spółki, jakie zostało zawarte w PGG S.A. - dowiadujemy się.
Oznacza to, że kwoty jednorazowych świadczeń dla pracowników Węglokoksu będą takie same jak w PGG:
Dodatkowo ustalono, że do 30 września i 30 listopada br. będą w spółce kontynuowane rozmowy dotyczące kolejnych rekompensat za III i IV kwartał tego roku.
To nie koniec postulatów pracowników Węglokoksu.
W trakcie spotkania z zarządem spółki strona związkowa zawnioskowała, aby wraz z wczorajszymi prośbami Premiera RP - Mateusza Morawieckiego o pracę ekstraordynaryjną w górnictwie, w ślad za taką pracą szły równie adekwatne środki finansowe ekstraoryndaryjne - czytamy.
Przypomnijmy, ten punkt dotyczy słów premiera Mateusza Morawieckiego, które padły podczas wizyty na Śląsku w miniony poniedziałek. Prezes Rady Ministrów zwrócił się do górników z prośbą o pracę ponadnormatywną. Wszystko po to, żeby krajowego węgla, również energetycznego, nie zabrakło. <<Premier do górników: "Pomożecie?". Związkowcy: czekamy na "męskie" decyzje>>
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Śląskie walczy ze skutkami powodzi. W tych miejscach wciąż trwają utrudnienia drogowe (lista)
512Będzie pozew za wstrząsy z kopalni PGG? "Wpływają na długotrwały stres"
446Powódź w woj. śląskim: PLK wydała komunikat ws. przejezdności. "Sytuacja na sieci kolejowej jest dynamiczna"
408Pod względem zarobków w Śląskiem Katowice wcale nie są "jedynką". Zaskakujące dane GUS
376Premier ogłosił stan klęski żywiołowej w częściach woj. śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego
346Dlaczego wynajem odzieży ochronnej zyskuje na popularności?
+3 / -0Po "spontanicznym" proteście na torach w Katowicach: PLK chce wyciągnąć konsekwencje
+2 / -0Innowacja w Gliwicach: ciepło pozyskane od prywatnego inwestora zasili miejską sieć
+2 / -0Przyszłość tworzyw sztucznych w budownictwie w świetle unijnej strategii klimatycznej
+2 / -0Katowice Airport: na lotnisku powstanie nowa baza dla działów transportu i eksploatacji
+2 / -0Wody w Odrze w Raciborzu mniej o ponad metr. Wojsko pomoże w usuwaniu skutków powodzi
0ZUS przymyka oko. Przedsiębiorcy dotknięci powodzią mogą opłacić składki z opóźnieniem
0Racibórz powoli wraca do życia sprzed powodzi. Poziom wody w Odrze sukcesywnie się obniża
0420 szkół i przedszkoli zamkniętych z powodu powodzi. ZUS przypomina, kto i jak może ubiegać się o zasiłek opiekuńczy
0Co działo się ponad 1000 metrów pod ziemią? PGG wraca do tragedii w Rydułtowach
0