Związki zawodowe w Węglokoksie Kraj podpisały równe kompromisowe porozumienie z zarządem spółki, jakie zostało zawarte w Polskiej Grupie Górniczej - poinformował wczoraj na facebookowym profilu Związek Zawodowy "Przeróbka". Ale to nie koniec negocjacji. W trakcie spotkania z zarządem spółki przedstawiciele górników zawnioskowali też, aby w ślad za prośbą premiera Mateusza Morawieckiego o pracę ekstraordynaryjną w górnictwie, pracownikom przysługiwały adekwatne ponadprogramowe środki finansowe.
Przypomnijmy, 11 lipca kilkudziesięciu górników reprezentujących 13 central związkowych w PGG, weszło do siedziby spółki. Domagali się spotkania z wicepremierem i szefem resortu aktywów państwowych Jackiem Sasinem. Chcieli rozmawiać m.in. o inwestycjach w zwiększenie wydobycia w kopalniach, zatrudnieniu nowych pracowników oraz o kwestiach płacowych. <<Górnicy weszli do siedziby PGG. Chcą rozmawiać z Jackiem Sasinem>>
Jacka Sasina nie było, pojawił się za to wiceminister aktywów państwowych - Piotr Pyzik. Rozmowy nie przyniosły jednak żadnych efektów. Dopiero w piątek 15 lipca wieczorem udało się dojść do porozumienia pomiędzy związkowcami a zarządem PGG.
Jest porozumienie w Polskiej Grupie Górniczej pomiędzy związkowcami a zarządem spółki. Strony uzgodniły, że pracownicy zatrudnieni pod ziemią mogą liczyć na 6,4 tys. zł. brutto jednorazowego świadczenia - informowaliśmy.
Teraz do pracowników Polskiej Grupy Górniczej dołączają górnicy z Węglokoksu Kraj. Oni również otrzymają nagrody, o czym poinformował w poście na Facebooku 19 lipca Związek Zawodowy "Przeróbka". Na jakie przelewy czekają?
Związki zawodowe w Węglokoksie Kraj dziś, tj. 19 lipca br., podpisały równe kompromisowe porozumienie z zarządem spółki, jakie zostało zawarte w PGG S.A. - dowiadujemy się.
Oznacza to, że kwoty jednorazowych świadczeń dla pracowników Węglokoksu będą takie same jak w PGG:
Dodatkowo ustalono, że do 30 września i 30 listopada br. będą w spółce kontynuowane rozmowy dotyczące kolejnych rekompensat za III i IV kwartał tego roku.
To nie koniec postulatów pracowników Węglokoksu.
W trakcie spotkania z zarządem spółki strona związkowa zawnioskowała, aby wraz z wczorajszymi prośbami Premiera RP - Mateusza Morawieckiego o pracę ekstraordynaryjną w górnictwie, w ślad za taką pracą szły równie adekwatne środki finansowe ekstraoryndaryjne - czytamy.
Przypomnijmy, ten punkt dotyczy słów premiera Mateusza Morawieckiego, które padły podczas wizyty na Śląsku w miniony poniedziałek. Prezes Rady Ministrów zwrócił się do górników z prośbą o pracę ponadnormatywną. Wszystko po to, żeby krajowego węgla, również energetycznego, nie zabrakło. <<Premier do górników: "Pomożecie?". Związkowcy: czekamy na "męskie" decyzje>>
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Bruksela chce pomóc Polsce w odejściu od węgla. "Nowe perspektywy dla górników"
17340Rodzime czarne złoto uderzy w kieszenie. "Wybierając polski węgiel, zapłacimy więcej"
7884Katowice Airport idzie jak burza. W Pyrzowicach padnie rekord wszech czasów?
7862JSW: nie udało się znaleźć ostatniego górnika. Akcja ratownicza w Pniówku przerwana
2067Wrócą po zaginionych górników. JSW rusza z kolejnym etapem akcji ratowniczej na Pniówku
1071Katowice Airport idzie jak burza. W Pyrzowicach padnie rekord wszech czasów?
+40 / -2Wyborcza: Dyrektor kopalni Pniówek przyznał, że był szantażowany przez prezesa JSW
+30 / -11Związkowcy chcą odwołania prezesa PGE. "Niewiarygodne, co się odstawiło"
+20 / -10Echa odwołanego Fest Festivalu. UOKIK wszczyna postępowanie przeciwko Goingapp
+12 / -5Robinhudyzm niejedno ma imię. Dlaczego płaca minimalna nie popłaca? Tłumaczy finansista
+7 / -0Bruksela chce pomóc Polsce w odejściu od węgla. "Nowe perspektywy dla górników"
6Ruszyła budowa przedłużenia ulicy Mickiewicza w Katowicach. Od dziś utrudnienia
0Inflacja zjada majątek Polaków. W niespełna dwa lata pożarła 200 miliardów oszczędności
0Katowice docenione przez przedsiębiorców. Miasto z nagrodą "Przyjazny Samorząd"
0Cuda na stacjach paliw - powitamy 5,99 zł/l? "Polska wyłamuje się z globalnych tendencji"
0