Ten rok to prawdziwe tsunami, nie tylko dla polskiej gospodarki. Przedsiębiorcy jeszcze nie zdążyli pozbierać się po wiosennym lockdownie, a teraz wchodzimy w kolejny etap obostrzeń. Wiele firm dało radę się przygotować i wejść w tryb pracy hybrydowej albo w pełni zdalnej. Nie wszyscy jednak mogą prowadzić biznes w ten sposób. Niestety, skutki pandemii COVID-19 będziemy odczuwali przez długi czas. Wiele przedsiębiorstw upada albo ma ograniczoną możliwość prowadzenia działalności - mówi Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.
- Jako instytucja samorządu gospodarczego, jesteśmy nauczeni brać sprawy we własne ręce i działać – nawet wbrew okolicznościom losu. W kwietniu zostało uruchomione nasze Centrum Wsparcia MŚP, które służy poradami i konsultacjami. Już kilkaset firm skorzystało i nadal korzysta z tej opcji, np. doradztwa na temat dofinansowania. Ta kryzysowa sytuacja może nas wiele nauczyć i pomóc np. w wypracowaniu ważnych i użytecznych rozwiązań na przyszłość. Musimy być elastyczni i działać mimo wszystko - mówi Tomasz Zjawiony.
Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach zwraca uwagę, że pandemia dotknęła też sztandarowe wydarzenie w corocznym kalendarzu RIG-u - Europejski Kongres MŚP. Zamiast tradycyjnego dwudniowego kongresu w Katowicach zaplanowany został i rozpocżęty cykl spotkań - konferencji tematycznych w różnych miastach woj. śląskiego. Pierwsza konterencja Think Eco odbyła się 30 września w Pszczynie. Kolejne spotkanie, tym razem dotyczące inwestycji, zaplanowane było na 20 października w Muzeum Śląskim. Jednak nie odbędzie się w tym terminie.
- Jako organizator tegorocznej specjalnej edycji Europejskiego Kongresu MŚ – Back to Business, ze względu na obostrzenia zostaliśmy zmuszeni do przeniesienia październikowych wydarzeń na późniejszy termin. Wszyscy przechodzimy przyśpieszoną rewolucję cyfrową. Wierzymy, że dzięki nowoczesnym technologiom istnieje szansa na to, by ciągle być krok naprzód! EKMŚP 2020 - Back to Business został wzbogacony o międzynarodowe spotkania B2B online, które mają na celu odbudowę łańcucha dostaw i stymulowanie dalszego rozwoju gospodarki. Do „matchowania” zapraszają przedstawiciele firm z różnych branż i izby gospodarcze, m.in. z Czech, Grecji, Litwy, Niemiec, Portugalii, Słowenii, Włoch, Ukrainy, USA czy Tunezji. Spotkania online ruszają już w poniedziałek, 19 października. Zachęcam do odwiedzenia strony www.ekmsp.eu - kończy Tomasz Zjawiony.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Prezesowi się oberwało, związkowcy mieszają się z błotem. Burza w szklance wody w JSW
1220Płaca minimalna w 2025 r. znowu w górę. Cudzoziemcy pracujący w Polsce zadowoleni
294Praca zamiast studiów. Dla młodych Polaków wyższe wykształcenie nie jest już priorytetem
282GUS o zarobkach m.in. w Śląskiem. Gołym okiem widać spore różnice w wynagrodzeniach dla mężczyzn i kobiet
171Najstarsza marka turystyczna na świecie przejęta przez katowicką firmę Łukasza Habaja
+4 / -0Praca zamiast studiów. Dla młodych Polaków wyższe wykształcenie nie jest już priorytetem
+2 / -0Płaca minimalna w 2025 r. znowu w górę. Cudzoziemcy pracujący w Polsce zadowoleni
+0 / -1Ceny węgla koksującego lecą na łeb na szyję. Czy spadki pogrążą JSW?
+0 / -2GUS o zarobkach m.in. w Śląskiem. Gołym okiem widać spore różnice w wynagrodzeniach dla mężczyzn i kobiet
0Płaca minimalna w 2025 r. znowu w górę. Cudzoziemcy pracujący w Polsce zadowoleni
0Praca zamiast studiów. Dla młodych Polaków wyższe wykształcenie nie jest już priorytetem
0Prezesowi się oberwało, związkowcy mieszają się z błotem. Burza w szklance wody w JSW
0