Profesjonalne maszyny czyszczące pomogą zachować porządek na dużych przestrzeniach. Rozwiązanie jest powszechnie stosowane w zakładach pracy, w halach lub sklepach. Mniejsze modele stosowane są również do użytku prywatnego. Jak pracuje maszyna do mycia podłóg?
Zautomatyzowane urządzenia czyszczące do mycia podłogi pozwalają w krótkim czasie oraz przy bardzo małym nakładzie siły umyć zabrudzoną przestrzeń. Są dużo bardziej skuteczniejsze od ręcznego mycia ze względu na czas wykonywania czynności oraz dokładność.
Szczególnie sprawdzają się w miejscach, gdzie jest bardzo duża rotacja ludzi, którzy wnoszą zabrudzenia na swoich butach oraz w różnego rodzaju zakładach, halach czy magazynach, w których używa się brudzących substancji. Maszyny do mycia podług używane są w szkołach, sklepach oraz galeriach.
Z reguły są to maszyny z wyższej półki cenowej, ale należy pamiętać, że raz zrobiona inwestycja w dobry sprzęt bardzo szybko się zwraca. Dzięki nim firma nie musi zatrudniać całej ekipy sprzątającej, która będzie pracowała przez kilka godzin.
Pamiętajmy, że maszyny przeznaczone do mycia posadzek przemysłowych muszą poradzić sobie z dużymi odległościami. Warto przed zakupem dokładnie sprawdzić możliwości względem użytkowania maszyny bez potrzeby doładowywania. Szorowarka zasilana bakteryjnie jest wygodna o ile będzie miała mocny akumulator. Nawet mała maszyna potrafi być bardzo wydajna o ile jest właściwie napędzana. Przy tym kompaktowe urządzenia są przyjemniejsze do użytkowania oraz są w stanie dostać się w bardziej niedostępne miejsca.
Bardzo ważne jest by produkt odznaczał się małą awaryjnością i był wytrzymały na warunki, w których będzie pracował. Przed zakupem dowiedz się, czy w razie uszkodzenia można wymienić poszczególne jego części.
Część z modeli oferuje opcję recyklingowania wody, co jest zarówno oszczędne dla naszych kieszeni jak i ekologiczne dla środowiska. Oszczędne są również wbudowane w system programy eko, które optymalizują pracę, zmniejszają pobór w mniej wymagających miejscach oraz sprawiają, że działanie maszyny jest o wiele cichsze.
W zależności od naszych potrzeb możemy postawić na najprostszą wersję urządzenia, bądź wzbogaconą o nowoczesne rozwiązania takie jak automatyczne dozowanie detergentu w zależności od stopnia zabrudzenia lub możliwość mobilnego łączenia się z urządzeniem w celu zbadania stanu technicznego.
Profesjonalne szorowarki do średnich powierzchni są z reguły wspomagane. Osoba prowadząca je nie musi nadwyrężać swoich sił, ponieważ poruszają się dzięki zautomatyzowanemu mechanizmowi.
Na małych powierzchniach lub miejscach, w których przemieszczają się ludzi najlepiej sprawdzają się kompaktowe maszyny do mycia posadzek. System wycierania umytej nawierzchnie sprawia, że niwelowane jest ryzyko poślizgnięcia się. Poruszająca się głowica dociera do różnych zakamarków i nie pozostawia brudnych miejsc.
Ruchome części po pracy mogą zostać złożone, a cała maszyna odłożona w miejsce gdzie nie będzie przeszkadzać.
Część z modeli ma wbudowaną dodatkową opcję jonizowania powierzchni, po której się porusza. Takie rozwiązanie jest skuteczne np. w szkołach lub sklepach, w których rozlewają się różne substancje. Program zadba o to by podłoga została sterylnie odkażona.
Samojezdna maszyna do mycia podłóg jest wygodna w przypadku bardzo dużych powierzchni. Osoba kierująca nią nie musi posiadać dużych umiejętności. Z myślą o operatorze maszyna została uzupełniona o wygodne, regulowane siedzisko, które nie powoduje dyskomfortu nawet przy długiej pracy. W kwestii bezpieczeństwa opracowano doskonały system hamulców, sygnały dźwiękowe ostrzegające oraz bezpoślizgowe opony.
Panel sterujący jest intuicyjny i wystarczy poświęcić mu kilka chwil żeby zrozumieć jego działanie. Samojezdne maszyny mają z reguły możliwość większej ingerencji w program czyszczący np. poprzez ustalenie nacisku na podłoże, czy regulacje prędkości.
Cicha praca urządzenia nie stanowi obciążenia dla prowadzącego maszyny ani nie przeszkadza osobom przebywającym w jej otoczeniu.
Jedynym jej minusem są większe gabaryty, przez które nie dotrze do każdego miejsca. Nie mniej jednak szybkość pracy jest dużo większa przy jednoczesnym pozostawaniu w pełni skutecznym.
Producenci przygotowali również domowe maszyny do czyszczenia podłóg.
Kompaktowa maszyna wspomagająca czyszczenie podłóg jest bardzo łatwa w obsłudze. Całość porusza się po podłodze, dzięki kółkom umieszczonym na spodzie i jest kierowana poprzez rączkę z uchwytem. Ruchoma rączka sprawia, że możemy np. wjechać maszyną pod stół lub blaty.
System dwóch pojemników na brudną oraz czystą wodę jest gwarantem otrzymania satysfakcjonującej czystości.
Jej wielką zaletą jest to, że pozostawia podłogę suchą zaraz po jej oczyszczeniu. Dzięki temu jesteśmy w stanie zdobić szybkie, domowe porządki i nie będziemy musieli martwić się długo wysychającą powierzchnią.
PGG. Wypadek zbiorowy w kopalni. Są ranni górnicy
1109Marszałek zrywa współpracę z Prezydentem RP. Poszło o „lex Tusk”
803Spółki węglowe o zrzutach wód z kopalń do rzek: Chronimy rzeki jak się da
751Spektakularny włam do jubilera. Złodzieje działali jak w Mission Impossible
561Studia tatuażu na Śląsku pod kontrolą. Posypały się mandaty
527„Kark” zagroził mu przed domem. Działacz Sierpnia 80 prowadzący profil związkowy na FB w szoku
+37 / -8Jerzy Polaczek: Śląsk nie straci kontroli nad Pyrzowicami. Lotnisko czekają inwestycje rzędu 1,5 mld zł
+7 / -2Ruch w Katowice Airport rośnie aż miło. Kwiecień 2023 roku to kolejny przebity szklany sufit
+4 / -0Sztuczna inteligencja pomaga ogrzewać Gliwice. Miasto nagrodzone za innowację
+2 / -0Marszałek zrywa współpracę z Prezydentem RP. Poszło o „lex Tusk”
+2 / -0Udana akcja śląskiej KAS. Suczka "wyniuchała" nielegalny towar
0Gliwice: mieszkańcy dostali od dewelopera do dopłaty 250 tys. zł za prąd
0Proces byłego posła PiS Grzegorza J. Trwają przesłuchiwania kolejnych świadków
0Obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur już w przyszłym roku
0Górskie uzdrowiska niewidoczne w programie Czyste Powietrze. Ale opłaty od turystów biorą
0Czy powietrze w śląskich Beskidach jest na tyle czyste, by kurorty pobierały opłaty od turystów?
Oddanych głosów: 9