Od wczoraj przedsiębiorcy z branży rozrywkowej, którzy ucierpieli z powodu epidemii COVID-19, mogą skorzystać z przywilejów wynikających z wprowadzenia najnowszej odsłony tarczy antykryzysowej. Dzięki niej właściciele pubów, dyskotek czy pokojów zagadek mogą uniknąć płatności składki za ostatni miesiąc minionego roku. Ponadto istnieje możliwość otrzymania świadczenia postojowego.
Jak informuje ZUS, o zwolnienie z obowiązku opłacania składek za grudzień minionego roku, mogą wystąpić właściciele dyskotek i innych miejsc do tańczenia, pokojów zagadek, domów strachów oraz pozostali przedsiębiorcy, prowadzący działalność w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni.
- Aby skorzystać z tego wsparcia przedsiębiorca musi złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek za grudzień 2021 r. (RDZ-B7) oraz przekazać dokumenty rozliczeniowe za grudzień 2021 r. do końca lutego, chyba że jest zwolniony z obowiązku składania deklaracji rozliczeniowej i imiennych raportów – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.
Rozwiązania, skierowane do części przedsiębiorców, poszkodowanych przez trwającą pandemię COVID-19, weszły w życie w poniedziałek 17 stycznia 2022 r. Przepisy, które znalazły się w najnowszej odsłonie tarczy antykryzysowej wprowadzonej rozporządzeniem Rady Ministrów, przewidują także możliwość otrzymania świadczenia postojowego. Świadczenie można otrzymać maksymalnie sześć razy. Wniosek o nie (RSP-DD7) można składać od poniedziałku 17 stycznia br, najpóźniej w ciągu trzech miesięcy od miesiąca, w którym zostanie zniesiony stan epidemii.
- Co ważne jeżeli przedsiębiorca złożył wniosek RSP-DD7 i otrzymał świadczenie postojowe już wcześniej, to teraz liczba świadczeń postojowych, o które można wystąpić zostanie pomniejszona. Przypominam, że wnioski składamy elektronicznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS – dodaje rzeczniczka.
O zwolnienie z obowiązku opłacania składek za grudzień zeszłego roku, podobnie jak o świadczenie postojowe, mogą wystąpić podmioty oznaczone następującymi kodami Polskiej Klasyfikacji Działalności:
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Węgiel po 3000 zł za tonę. Sprzedawcy chcą zerowego VAT. Prezes PGG: To nieuczciwe
57981E-sklep PGG: górnicy też nie są w stanie kupić węgla. Czy Jacek Sasin wkroczy do akcji?
56077Emerytury będą wyższe. ZUS podał wysokość waloryzacji
52092Protest w PGG. Będą rozmowy o zwiększeniu dostępności węgla
34568U cwaniaczków węgiel od ręki - klienci zgrzytają na PGG. A spółka chwali się 34-krotnym wzrostem sprzedaży węgla
25166E-sklep PGG: górnicy też nie są w stanie kupić węgla. Czy Jacek Sasin wkroczy do akcji?
+215 / -32Protest w PGG. Będą rozmowy o zwiększeniu dostępności węgla
+145 / -5Zbulwersowani górnicy ostrzegają premiera. "Polska stoi na węglu, a jego ceny wkrótce obalą rząd!"
+127 / -7Górnicy do wicepremiera: "Chcemy gwarancji bezpieczeństwa dla tych, którzy powiedzą, jak było w JSW"
+103 / -23U cwaniaczków węgiel od ręki - klienci zgrzytają na PGG. A spółka chwali się 34-krotnym wzrostem sprzedaży węgla
+47 / -10Górnicy do premiera: za wypadki w JSW muszą polecieć głowy
4Węgiel po 3000 zł za tonę. Sprzedawcy chcą zerowego VAT. Prezes PGG: To nieuczciwe
3Zbulwersowani górnicy ostrzegają premiera. "Polska stoi na węglu, a jego ceny wkrótce obalą rząd!"
1Zabrze: To miał być klub nocny. Zakres usług mocno przekroczył standardy (wideo)
1Inflacja zjada 500 plus. Ile dziś jest warte świadczenie? Wyliczają eksperci z Instytutu Emerytalnego
0