24 marca ruszają zwolnienia grupowe w Banku Pekao. Do końca czerwca pracę straci 1110 osób, a dalszym 1250 zmienione będą warunki zatrudnienia. Na restrukturyzację zgodziły się związki zawodowe, z którymi bank podpisał porozumienie.
"Wypracowane w toku negocjacji porozumienie zostało zaakceptowane przez siedem z ośmiu działających w banku związków zawodowych." czytamy w komunikacie banku.
Porozumienie określa pakiet świadczeń, jakie bank zaoferuje osobom, które zostaną objęte procesem restrukturyzacji. Będą to m.in. odprawy znacząco korzystniejsze od ustawowych czy wsparcie socjalne. Ustalono też kryteria doboru pracowników, których umowy o pracę zostaną rozwiązane lub zmienione. Świadczenia, jakie bank zaoferuje zwalnianym pracownikom są jednymi z najkorzystniejszych w sektorze.
Zakończenie tegorocznego procesu restrukturyzacji planowane jest na 30 czerwca 2021 r.
Firma informuje w komunikacie, że „restrukturyzacja w Pekao jest kontynuacją działań rozpoczętych w związku z realizacją strategii banku skoncentrowanej na poprawie efektywności. Jest też rezultatem obecnych trendów rynkowych w sektorze bankowym, związanych z przyśpieszoną transformacją cyfrową.”
Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 230 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,7 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).
Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.
Oddanych głosów: 806
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu slaskibiznes.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Policja zatrzymała fałszywego adwokata. Przez trzy lata prowadził sprawy karne, majątkowe czy gospodarcze
2236Czeski miliarder zainwestował w producenta łóżek medycznych z Żywca
1852Ukraińcy coraz bardziej aktywni na rynku pracy. Wyzwaniem znajomość polskiego
755Koszty pracy w Europie. Jak wypada Polska?
732Jest nowy dyrektor Stellantis Gliwice. Andrzej Korpak żegna się z firmą
731Prof. Tomanek o Eko-Oknach: Pracownicy sygnalizowali uciążliwe prace fizyczne
+233 / -52Czy twój zawód zniknie do 2025 roku? Sprawdź, co mówi raport WEF
+4 / -0Czeski miliarder zainwestował w producenta łóżek medycznych z Żywca
+3 / -0Koszty pracy w Europie. Jak wypada Polska?
+2 / -0Inwestorzy zawsze pytają o dobrą szkołę dla dzieci pracowników - rozmowa z Grzegorzem Eszem, Maple Bear Schools Polska
+2 / -0Policja zatrzymała fałszywego adwokata. Przez trzy lata prowadził sprawy karne, majątkowe czy gospodarcze
3Czesi szukają górników. Praca od zaraz, pensje 13 tys. zł
0Stracił zaufanie. Rafako odwołało prezesa, który negocjował z Tauronem
0Jarosław Mikos nowym prezesem WeNet Group S.A.
0Znamy zwycięzcę III edycji katowickiej „Kopalni Start-upów”
0Czy powietrze w śląskich Beskidach jest na tyle czyste, by kurorty pobierały opłaty od turystów?
Oddanych głosów: 3