Zwyżki to maszyny, które znacznie usprawniają prace na wysokości i zwiększają bezpieczeństwo. Takie urządzenia są dostępne w wersji elektrycznej i spalinowej. Gdzie sprawdzają się podnośniki na prąd? Jakie są ich największe zalety?
Zwyżki elektryczne, w odróżnieniu od modeli na benzynę lub olej napędowy, nie wydzielają szkodliwych spalin. Z tego powodu można korzystać z nich w zamkniętych przestrzeniach – np. w halach produkcyjnych i magazynowych. Sprawdzają się one świetnie również podczas prac budowlanych, instalacyjnych i remontowych.
Jeszcze kilkanaście lat temu zwyżki elektryczne mogły kojarzyć się z krótkim czasem pracy i koniecznością długiego ładowania. Obecnie stosuje się jednak zupełnie inny typ akumulatorów (litowo-jonowe), które są znacznie wydajniejsze niż te wykorzystywane w starszych maszynach. Pozwalają one na pracę przez wiele godzin bez przerw, a po rozładowaniu można uzupełnić je ponownie nawet w około 1,5 godziny. To kilkukrotnie krócej niż w przypadku baterii kwasowo-ołowiowych.
- Obecnie zwyżki elektryczne nie ustępują w niczym modelom spalinowym. Ze względu na krótszy czas ładowania sprawdzają się nawet w firmach działających w systemie trzyzmianowym. Jednocześnie są bardziej ekologiczne i bezpieczniejsze dla użytkowników – tłumaczy specjalista z firmy Gizo oferującej zwyżki elektryczne na wynajem i sprzedaż na stronie: https://gizo.pl/podnosniki-ekologiczne-wynajem/.
Zwyżki elektryczne są również znacznie bardziej ekologiczne od tych spalinowych. Nie generują szkodliwych substancji, które mogłyby trafić do atmosfery. Jeśli są ładowane z sieci, która ma dostęp np. do systemu fotowoltaicznego, ich uruchamianie staje się całkowicie neutralne dla natury.
Jeśli w firmie istnieje instalacja fotowoltaiczna, która dostarcza prąd bezpośrednio do gniazdek, koszty użytkowania zwyżki elektrycznej stają się zdecydowanie niższe. Urządzenia te ładuje się z wykorzystaniem specjalnych ładowarek, które podłącza się do sieci w obiekcie. Jeśli prąd jest pozyskiwany z darmowego źródła, jedynymi kosztami utrzymania urządzenia pozostają te związane z naprawami, konserwacją i przeglądami.
Zwyżki elektryczne zwykle mają bardziej kompaktowe wymiary niż modele spalinowe. Powstają one bowiem z myślą o użytkowaniu w zamkniętych przestrzeniach, do których trzeba wjechać przez drzwi garażowe. Takie urządzenia są zazwyczaj bardziej zwrotne i łatwiejsze do obsługi w budynku. Mają też mniejsze koła, które nie niszczą posadzki.
Mimo że zwyżki elektryczne najczęściej są użytkowane w budynkach, to można zastosować je również na świeżym powietrzu. Są one zdecydowanie bardziej uniwersalne niż modele spalinowe, z których korzysta się wyłącznie w terenie. To dobry wybór dla firm, które nie chcą inwestować w dwa różne typy maszyn. Trzeba jednak pamiętać, że zwyżki elektryczne zwykle są mniejsze i gorzej radzą sobie przy pracach na trudnym, grząskim i pochyłym terenie.
Zwyżki elektryczne to nowoczesne, ekologiczne i wszechstronne urządzenia, które sprawdzają się zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, jak i na otwartej przestrzeni. Dzięki wydajnym akumulatorom, kompaktowym wymiarom i możliwości zasilania z odnawialnych źródeł energii stanowią ekonomiczny i praktyczny wybór.
Tagi: zwyżki elektryczne, gizo.pl
PGG otwarta na współpracę z Rudą Śląską. Kolejne rozmowy o transformacji
770Kiedy paczka brzęczy. Pszczoły na pokładzie - innowacja w transporcie
519Wojna celna USA - czy uderzy w polski i śląski biznes? Eksperci: Największym zagrożeniem niepewność
451Wielki Piątek na stacjach paliw. Na Śląsku najtańsze benzyna i diesel, LPG też w dobrej cenie
446Tauron z rekordową EBITDA za 2024 rok. Wzrosty mimo spadku przychodów i niższych cen energii
444Wielkanoc 2025: Święta droższe niż zwykle – jak radzą sobie polskie gospodarstwa?
+4 / -0Wojna celna USA - czy uderzy w polski i śląski biznes? Eksperci: Największym zagrożeniem niepewność
+3 / -0Tauron z rekordową EBITDA za 2024 rok. Wzrosty mimo spadku przychodów i niższych cen energii
+2 / -0Stylowy taras i bezpieczny samochód - komfort na Twoim podwórku przez cały rok
+1 / -0Człowiek z pasją - pan Krzysztof posiada największą kolekcję dzwonków na świecie. Swoją fascynacją dzieli się z całym światem
+1 / -0"One in, two out". Przełom deregulacyjny staje się faktem - premier przedstawił propozycje dla biznesu
0UE odrobiła lekcje po powodzi 2024. Szybsze reakcje na klęski żywiołowe
0ZUS przypomina: wnioski o 800 plus tylko do końca kwietnia
0Stylowy taras i bezpieczny samochód - komfort na Twoim podwórku przez cały rok
0Tauron z rekordową EBITDA za 2024 rok. Wzrosty mimo spadku przychodów i niższych cen energii
0